Maminkou roku 2019 se stala Marie Mrňávková! Tady jsou i ostatní vítězky

16. 10. 2019
Soutěž plná emocí, smíchu i dojetí zná svou vítězku. Maminkou roku 2019 se stala Marie Mrňávková! Její příběh zasáhl porotu nejsilnějí, ale i osudy ostatních účastnic všechny oslovily. A kdo zvítězil v jednotlivých kategoriích mezi blogerkami, hrdinkami a podnikatelkami?

Marie Mrňávková, maminka čtyř dětí z Kamenického Šenova, se po rozvodu rozhodla, že začne podnikat a ze svého koníčka udělá podnikatelský plán. I když to nebylo i vzhledem k její nemoci lehké, z jejích ručně vyráběných hraček brodita se stal fenomén. Její příběh si můžete přečíst ZDE a už dnes s ní na našem webu máme rozhovor.

Cenu Mamince roku 2019 předali Libuše Šmuclerová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva mediálního domu CZECH NEWS CENTER, a Lukáš Fiala, majitel a jednatel společnosti FUN BABY.cz. "Nad vodou mě držela sestra," přiznala překvapená vítězka, kdo jí pomáhal a nadále pomáhá v těžkých životních okamžicích.

Podívejte se na záběry z živého vysílání - vyhlášení absolutní vítězky Maminky roku! 

„Máme za sebou opět velmi emotivní večer plný silných životních příběhů všech devíti finalistek. Tolik pozitivní energie pro mě bylo opět důkazem, že projekt Maminka roku má smysl a může pomoci dalším ženám – maminkám, dodat jim sílu bojovat, nevzdat se a jít si za svým cílem,“ komentovala slavnostní galavečer v pražské restauraci SOHO šéfredaktorka časopisu Maminka Alice Rossi.

Tady najdete rozhovor s vítězkou Marií Mrňávkovou.

Krom celkové vítězky soutěže Maminka roku 2019 vyhlásila včera porota i vítězky jednotlivých kategorií, v nichž se soutěžilo.

Nejlepší Maminkou blogerkou se stala Iveta Sochorová -  jak říká, nikdy by nebyla blogerkou, kdyby se jí nenarodila dcera s Downovým syndromem. Nezhroutila se z toho a píše o tom na blogu sarinhlas.com Na druhém místě v této kategorii skončila Aneta Folberger, třetí Jana Říhová.

Titul Maminka hrdinka vybojovala Andrea Chaloupková. Tahle máma se nenechá ničím zastrašit. Ani rakovinou. Bojuje s takovou silou a energií, která je nesmírně inspirativní. Navíc pomáhá dalším onkologickým pacientům. Za ní  se umístily na druhém místě Iveta Petrovická a na třetím Denisa Binderová. 

Mezi maminkami podnikatelkami nakonec vyhrála Gábina Hrdina. Miluje dřevo a udržitelné věci. Když se na mateřské rozhodovala, co dál, přišel skvělý nápad – začít vyrábět houpací prkno. To později dostalo název Utukutu. Druhá mezi podnikatelkami skončila Marie Mrňávková, třetí dvojice Monika Rummler a Markéta Šťastná. 

Tohle je medailonek celkové vítězky!

Večer plný obejmutí

V porotě krom zástupců sponzorů či šéfredaktorky časopisu Maminka zasedly známé osobnosti, jako Tamara KlusováAndrea Růžičková a Marika Šoposká. Porota strávila s devíti finalistkami celý den, aby je co nejlépe poznala i osobně a jak dokládají třeba fotky ze snídaně, setkání to bylo velmi příjemné.
 
Celým večerem provázel moderátor Vojtěch Bernatský, který opět - stejně jako loni - obdaroval všechny porotce a porotkyně vtipným dárkem. Šefredaktorka Maminky tak od něj dostala štětku, aby to i v budoucnu "natřela veškeré konkurenci". Děkujeme. I díky Vojtovi Bernatskému to zase byl večer plný obejmutí. A těch není nikdy dost. 


 
O hudební zpestření se postaral Tomáš Klus se svou manželkou. Podle něj si hýčkání a to každodenní zaslouží všechny maminky, nejen vítězky naší soutěže. 
 
Soutěž Maminka roku letos podruhé vyhlásil časopis Maminka, aby tak ocenil ženy – maminky, které jsou nejen skvělými mámami, ale i inspirací pro všechny ostatní v tom, co dělají, jaké jsou a co dokázaly.

 V restauraci SOHO si úterní  si vyvrcholení celé soutěže užilo všech devět finalistek s rodinami a s nimi i celá redakce časopisu Maminka, včetně partnerů soutěže a pozvaných hostů. 

„Pevně doufám, že budeme dál s naší soutěží Maminka roku pokračovat i v příštím roce a už teď se těším na další desítky emotivních a silných příběhů.  Děkuji všem maminkám, které do soutěže šly a díky tomu se staly velkou inspirací pro spoustu dalších maminek,“ uvedla šéfredaktorka Maminky Alice Rossi.

Další ročník soutěže Maminka roku bude časopis Maminka vyhlašovat v březnu 2020. Půjdete do toho s námi?

ZÁZNAM CELÉHO VEČERA NAJDETE TADY

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Mars je v kvadratuře s vaším znamením, proto si dávejte pozor při komunikaci s blízkými. Na cizí osůbky si nedovolíte, ale doma nebo v práci budete předpojaté. Je možné, že vám nějaký…

Nejčtenější články

Doporučujeme