Mandle: Superpotravina nadupaná vitamíny (+recept na mandlové „mléko“)

18. 5. 2015
Mandle: Superpotravina nadupaná vitamíny (+recept na mandlové „mléko“)
Mandle, mandlové „mléko“ ale třeba i „sýr“ a „máslo“ mohou být zdravým a zajímavým zpestřením jídelníčku. Navíc někteří odborníci řadí mandle mezi superpotraviny!

„Pravidelná konzumace mandlí posilňuje nervy, dodává pevnost svalům a pomáhá překonávat stres, depresi a únavu. Sportovci a těžce pracující najdou v mandlích potravinu, která dodává tělu energii a vitalitu,“ tvrdí v knize Encyklopedie léčivých potravin lékař a výzkumník působící na universitě ve španělské Grenadě, George D. Pamplona-Roger. Proč jsou mandle tak zdravé?

Hojnost bílkovin i kvalitní tuky

Mandloň obecná je dekorativní, růžově kvetoucí teplomilný strom, který je možné občas zahlédnout i na prosluněném místě na české zahrádce. Lépe je však mandloním v jižní Evropě, Africe a centrální Asii. Plody mandlí, podlouhlé peckovice, v sobě ukrývají nebývalé nutriční bohatství.

„Mandle jsou bohaté na všechny základní živiny. Mezi potravinami rostlinného původu patří mandle k jedněm z nejbohatších na proteiny. Více než polovinu hmotnosti mandlí tvoří tuky. Skládají se především z mononenasycených (34 %) a polynenasycených (11 %) mastných kyselin, hlavně kyseliny linolové, která v nervové soustavě plní důležitou funkci,“ tvrdí ve své obsáhlé publikaci Pamplona-Roger.

7 důvodů, proč lze považovat mandle za superpotravinu

• Mandle jsou jedním z nejbohatších (rostlinných) zdrojů vápníku a fosforu. 100 g mandlí obsahuje až 260 mg vápníku (100 g mléka přibližně 125 g).

• Mandle jsou skvělým zdrojem vitamínů B1 a B6, ty jsou velmi důležité pro optimální fungování nervového systému a zachování duševní rovnováhy. Vitamín B6 hraje důležitou roli v prevenci srdečních chorob.

• Mandle jsou dobrým zdrojem vitamínu E, významného antioxidantu – ochránce buněk. Vitamín E je nezbytný pro nervový systém, plodnost a pěknou a zdravou pleť. Výzkumníci z americké Loma Linda University zjistili, že pravidelná konzumace mandlí zvyšuje hladinu vitamínu E v krvi a současně snižuje hladinu cholesterolu.

• V mandlích též najdeme významné množství často nedostatkového hořčíku a železa. Hořčík pomáhá udržet nejen psychickou pohodu, ale i dobrou kondici nervového systému a svalů. Působí též proti křečím a má celou řadu dalších zdravotních benefitů. Železo je nezbytné pro krvetvorbu.

• Mandle jsou bohaté i na zinek, měď a mangan. Zvláště pak imunitu posilující zinek je opět považován za nedostatkový stopový prvek.

• Mandle jsou bohaté na zdravé nenasycené tuky, které nezvyšují hladinu cholesterolu v krvi, ale naopak ji snižují.

• Mandle chrání srdce a jejich konzumace může být příjemnou součástí prevence srdečně-cévních onemocnění. „Výzkumníci se domnívají, že je to pro obsah esenciálních mastných kyselin, vitamínu E, draslíku, mědi a díky výraznému podílu aminokyseliny argininu.“ říká vědecký pracovník, lékař a odborník na zdravý životní styl Igor Bukovský.

Další využití mandlí: Je libo „mléko“ nebo „sýr“?

Mandle můžeme samozřejmě chroupat samotné, se sušeným ovocem, nebo je přidávat do moučníků. Možná ale nevíte, že z nich můžete připravit skvělou a na vápník a bílkoviny bohatou alternativu kravského mléka. Mandlový nápoj lze použít všude tam, kde používáme mléko klasické. U vegetariánů a veganů je oblíbený také mandlový „mazací sýr“ a „máslo“.

Mandlové mléko

Potřebujeme: 1 hrnek mandlí, 2 a půl hrnků vody, sladidlo dle zvyklostí (glukopur, obilný sirup, třtinový cukr), popř. kousek vanilky

Postup: Mandle spaříme a po oddělení slupky oloupeme a necháme v troše vody nabobtnat do druhého dne. Vodu slijeme a mixujeme v cca 2 dcl vody na kaši, zbytek vody postupně dolíváme. (Pokud jste pohodlní, umixujte 1 den namočené mandle i se slupkou).

Nápoj scedíme přes nejjemnější sítko a je hotovo. Hotové mléko dle chuti dosladíme a třeba i dochutíme troškou vanilky. Drť nevyhazujeme! Buď z ní připravíme úžasnou pleťovou masku, nebo ji přidáme do těsta na palačinky apod. Chuťově jemnější mléko vyrobíme z mandlí loupaných.

Pokud byste vyráběli „mazací sýr“, postupujeme obdobně; mandle musí být ale v každém případě loupané, perfektně rozmixované, vody je ani ne poloviční množství. Do hustého kašovitého základu se pak přidávají bylinky a sůl. „Sýr“ se nechává odstát v lednici a maže na pečivo. Naředěný „sýr“ lze použít i jako dip.

Mandlové máslo

Potřebujeme: 2 hrnky na sucho lehce opražených loupaných mandlí, špetku soli, vodu

Postup: Mandle nasypeme do mixéru (nejlepší je nůž ve tvaru „S“) a mixujeme cca. 5 minut. Mandle uvolňují olej a postupně vzniká husté „máslo“. Obvykle je potřeba mixér vypínat a hmotu pravidelně stírat. Do husté hmoty pak přidáváme po lžících vodu, špetku soli a opět mixujeme. Vzniklé „máslo“ uchováváme v chladu. Užití je podobné jako u známějšího burákového másla.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Momentálně se nacházíte ve fázi, kdy vás nic nebaví. Jste tak trochu mimo. Slabší nervy vyřešíte jen klidem, odpočinkem, příjemnou společností anebo sportem. Rozhodně ne hádkami a věčnými…

Nejčtenější články

Doporučujeme