Manželka Jakubiska má recept na rozvod

3. 4. 2002
Manželka Jakubiska má recept na rozvod
Nejsem bezradná křehká květina, která na muži ulpívá nevinnýma očima! Ženy, které tohle dělají, prý mají všechno jednodušší. Mně se ta metoda příčí. Odmala jsem zvyklá si všechno řešit a o všechno se starat sama.

Manželka Jakubiska má recept na rozvod

„Nejsem bezradná křehká květina, která na muži ulpívá nevinnýma očima! Ženy, které tohle dělají, prý mají všechno jednodušší. Mně se ta metoda příčí. Odmala jsem zvyklá si všechno řešit a o všechno se starat sama! K tomu vedu i našeho syna Jorika,“ říká Deana Horváthová, která opustila dráhu charakterní herečky ve Slovenském Národním divadle v Bratislavě a věnuje se produkci filmů svého muže Juraje Jakubiska (64).

„Deana má v rodině na starosti praktické věci, to je její parketa. Říkává mi – ty se věnuj umění, o to ostatní se postarám já…. Je to skvělá žena, proto ji také miluji,“ dodává režisér filmů Zbehovia a pútnici (1968), Dovidenia v pekle, priatelia (1970), Tisícročná včela (1983) a dalších… Juraj Jakubisko získal v průběhu let asi devadesát cen za filmovou tvorbu. V poslední době se prosazuje i jako malíř.
„Ono je to spíš tak, že každý muž je egoistický a stará se o vlastní práci. Bankéř je bankéř i doma. Málokterý muž je tak pragmatický, že by se staral o elektrikáře, když v domácnosti bouchne elektřina. Jde o problém jeho ženy, on ji nanejvýš nasměruje na řemeslníka. To je přirozené mužské chování, já si na ně nestěžuji. Rychle jsem si zvykla a samu sebe jsem přesvědčila, že mě to vlastně baví. Ideální recept proti rozvodu a proti blázinci,“ přidává k dobru žena, jejímiž předky byli grófové a císař Ferdinand II. je za věrné služby odměnil pozemky na území Velké a Malé Fatry.
„Deana pro mne představuje ideální ženu! My mužští víc věci pokazíme než vylepšíme,“ shrnuje Juraj a nebrání se tvrzení, že více méně svou ženu „poslouchá na slovo“.

zdroj: Plus

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

V pondělí to ještě šlo, ale v úterý se pracovně nedaří. Nějak se vám nedaří úkoly pochopit a ani vykonat. Po pravdě už jste z toho docela unavení a čekáte, že vás odpověď trkne do hlavy.…

Nejčtenější články

Doporučujeme