Manželské štěstí nelze koupit. Materialisté mají nejhorší vztahy

30. 12. 2012
Manželské štěstí nelze koupit. Materialisté mají nejhorší vztahy
Za peníze si štěstí nekoupíš, zpívá se v nejedné písni. Ovšem tohle rčení skutečně platí v případě manželství. Silně materialisticky orientovaní lidé totiž mívají nejhorší a nejméně stabilní manželství, i když jsou finančně velmi dobře zajištěni. Bohatí manželé mohou být šťastní, ale musejí být poněkud idealističtěji orientovaní. A hlavně, musejí umět být šťastní nejprve bez peněz.

Přes sedmnáct set manželství z Utahu podrobili pečlivé analýze psychologové z Brigham Young University a zjistili, že manželé kladoucí na peníze nejmenší důraz byli o 15 procent šťastnější a měli stabilnější manželství než ti, pro něž byly peníze nejdůležitější v životě.

„Páry, v nichž jsou oba manželé velmi materialističtí, měly ve všech měřítcích horší výsledky… byly horší v komunikačních schopnostech, špatně zvládaly konflikty a hůře reagovaly na protějšek,“ tvrdí profesor Jason Carroll z Brigham Young University.

Silně materialisticky orientované bylo asi každé páté manželství z Utahu. Zajímavé je, že ačkoli tyto páry byly finančně lépe zajištěny než průměr, peníze byly právě pro ně největším zdrojem konfliktů. Manželství dvou materialistů přitom bylo horší než manželství materialisty a idealisty.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Ještě o víkendu bylo všechno v pohodě, ale nyní vás nechtějí členové rodiny poslouchat. Už mají dost podřizování se vašim názorům. Sice to nemyslíte úplně špatně, ale už to přeháníte.…

Nejčtenější články

Doporučujeme