Margita skrýval Zagorovou v divadle

14. 12. 2011
Margita skrýval Zagorovou v divadle
Jen pouhých pár dní poté, co se vrátil ze čtvrtročního angažmá v prestižních operních domech v Německu a USA, vyrazil náš přední tenor Štefan Margita na české turné, na něž vzhledem k závazkům v cizině nevyjel dobrých pět let.

„Jak Berlín, tak Chicago jsou velice důležité štace pro každého zpěváka. Vpodstatě to jsou nejlepší divadla světa, kde se dostáváte do rukou těch nejlepších. V Berlíně úžasný světový dirigent Simon Rantle a v Chicagu Sir Andrew Davis. Od těchto lidí se člověk hodně naučí. V Chicagu jsem dělal svoji novou roli Shuijskeho v opeře Boris Godunov a večer při vstupu na jeviště jsem měl pocit, že jsem na fotbalovém stadionu - v hledišti totiž sedělo 3500 lidí,“ ohlíží se Štefan Margita za svým čerstvým zahraničním působením.

Turné pro domácí publikum pěvec zahájil dvěma beznadějně vyprodanými koncerty v pražském Divadle Kalich. Na ten druhý si nachystal překvapení, o kterém diváci skutečně neměli do poslední chvíle potuchy: nikdo z nich nevěděl, že ve chvíli, kdy usedá do hlediště, se v útrobách divadla už dobrou hodinu "schovává" také Hana Zagorová, která přijela s dostatečným předstihem, aby ji nikdo z přicházejících diváků nemohl zahlédnout.

"Málokterý umělec by vystoupil i přesto, že není jeho jméno napsané na plakátě. Hana Zagorová něco takového klidně udělá," uvedl Štefan svou manželku. Hana pak ke sváteční atmosféře večera přispěla třemi písničkami. Zbytek koncertu si doposlechla jako jeden z diváků.

Turné potrvá až do 17. prosince. Jako zlatá tečka zakončí každý z jeho koncertů předání charitativního šeku, který pomůže vždy v daném regionu.

ČTĚTE TAKÉ:
Divoký anděl Natalia Oreiro (34) porodí v lednu 2012!

ČTĚTE TAKÉ:
3 recepty na netradiční cukroví

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Zůstaňte nohama pevně na zemi a nic si nedomýšlejte. Určitě se vám podaří dokázat skvělé věci, ale musíte se obrnit před stresem. Díky méně povinností se budete cítit skvěle a dokážete i…

Nejčtenější články

Doporučujeme