MARIE (45): Odešla jsem těhotná od muže, syna jsem nezvládla vychovat

15. 10. 2019
MARIE (45): Odešla jsem těhotná od muže, syna jsem nezvládla vychovat
Můžeme se snažit, jak chceme, ale někdy ani z vlastního dítěte dobrého člověka nevychováme. Své o tom ví Marie, kterou trápí nevyvedený syn.

Když jsem poznala všechny chyby svého manžela a vystřízlivěla ze zamilovanosti, rozvedla jsem se. V tu dobu jsem ale byla těhotná. Naštěstí jen krátce, takže se mi podařilo před bývalým manželem tuhle skutečnost utajit. Nechtěla jsem totiž, aby mě s ním cokoli spojovalo. Bylo mi jasné, že kdyby se o dítěti dozvěděl, pronásledoval by mě a nedal by mi nikdy pokoj.

Okamžitě po rozvodu jsem se proto odstěhovala do vzdáleného města a začala nový život. Ani jsem nečekala, že se po pár měsících zamiluji. Měla jsem štěstí na pozorného, milého a obětavého muže, kterému moje těhotenství nevadilo. Syna, který se mi narodil, přijal okamžitě za vlastního. Byla jsem šťastná.

Jak ale syn rostl, stále více a více mi připomínal bývalého manžela. A to hlavně v tom špatném slova smyslu. Ač jsem se starala, jak jsem jen mohla a jak mi síly stačily, stejně mi to bylo k ničemu. Jeho násilnické projevy mě mrzely a znovu a znovu překvapovaly.

Měl období, kdy na mě býval opravdu hodně zlý. Přitom jsem se mu snažila už od raného dětství vštěpovat zásady a normy běžné v naší společnosti. Dávala jsem mu tolik lásky a pozornosti, co jsem jen mohla. Tak moc jsem chtěla, aby z něj vyrostl slušný a dobrý člověk. Možná ale právě tohle byla chyba, ubíjela jsem v něm jeho přirozenost a on se třeba jen bránil tomu, abych z něj tvořila něco, co nebyl a být nechtěl. Nevím…

V jednu chvíli jsem měla naději, že se vše k dobrému obrací. Po osmnáctých narozeninách si totiž domů přivedl dívku. Do té doby se známostem bránil, vůbec se se mnou o ženách nechtěl bavit, říkal, že ho nezajímají.

Jenže pak se zamiloval do moc milé, upovídané cukrářky z města. Byla to slečna v jeho věku. Měla jsem radost. Choval se k ní docela hezky, doprovázel ji z práce domů, očima ji doslova hltal. Štěstí ale netrvalo dlouho. Slečna se s ním za pár týdnů rozešla. Nevím proč, ale odhaduji, že si za to mohl sám.

Čekala jsem, že z toho bude smutný, že se mi třeba se svým trápením svěří. Bylo to však ještě horší, než jsem si dovedla představit. Z rozchodu byl maximálně rozhořčený a choval se krutě. Všechno, co se mu dostalo pod ruku, zničil a jediné, o co mu šlo a k čemu se upínal, byla pomsta.

Prstýnek, který své bývalé slečně dal a stál ho pár drobných u Vietnamců, chtěl bezpodmínečně vrátit, zrovna tak čelenku a tričko. Protože žijeme v malém městečku, brzy se celá aféra rozkřikla. Byla to pro mě hanba. Styděla jsem se za něj.

Vypadali jsme jako největší chudáci, kteří mají hluboko do kapsy a pro korunu by si nechali koleno vrtat. Snažila jsem se mu vysvětlit, že se dárky nevracejí, ale bylo to, jako bych přilévala olej do ohně. Syn se na mě utrhoval, a dokonce mi hrozil pěstí. Proplakala jsem několik nocí.

Ovšem u vracení dárků to celé nezůstalo. Syn začal svojí bývalé partnerce systematicky ničit její nový vztah a kamarádské vazby. Začal chodit do hospod, nezřízeně se opíjel a klidně domů chodil až ráno. Takhle jsem ho přece nevychovala, říkala jsem si tolikrát. Vždyť se chová jako jeho otec, přišlo mi na mysl nesčetněkrát.

Jsem z toho všeho zoufalá, nevím, co mám dělat, jak situaci řešit. Asi mě osud chtěl potrestat za to, že jsem s jeho otcem nezůstala. A teď mi ho posílá zpět v podobě našeho nezvedeného syna…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nadřízený na vás klade velké nároky, ale vám se jeho příkazy nedaří splnit. Nechcete se pouštět do unáhlených rozhodnutí a zbrklé práce. Jednoduše se bojíte, že uděláte chybu, a k tomu se…

Nejčtenější články

Doporučujeme