MARIE (47): Veškerý majetek jsem darovala sektě, teď nevím, jak začít znovu

14 komentářů

Jana
24. září 2023 • 15:49

Dobrý den paní je blbá u nás v baráku taky bydlel jehovista a zkoušel ti taky a dělám v nemocnici sestřičku a dovezly tam pacientů po bouračce a byla jehovistka žádná krev nic jim nesmite dát a paní umřela to jsou ty střelný lidi co se vidí v sektach

Tamca
23. září 2023 • 20:52

Pani se lecila u pana psychiatra a dopadla tak,ze se jednoho dne ocitla s holym zadkem
na ulici.....,
Pani nakonec stejne jednou skonci u jeho kolegy psychologa, aby ji terapijemi
pomohl se s tim vyrovnat..., co prozila u te sekty.
Nastesti je pani telesne i dusevne zdrava. Najde si novou praci a zacne zit novy zivot i kdyz uplne od nuly...,.a zacne puzivat zdravy rozum..
Pani Marie preji hodne stesti.

crab
23. září 2023 • 5:38

Co to vlastne bylo za sektu? Jak se jmnuje?

Marek
23. září 2023 • 11:56

@crab: Ja si taky zalozim sektu. Budou makat jako srouby (terapie prací) . S tim, ze si ale dam zalezet na tom, aby to ze jsou u mne jim prokazatelne pomohlo s nejakym jejich problemem ktery neumi sami vyresit. Aby to bylo i zaznamenane a nikdo mne nemohl osocit ze je pouze vyuzivam. Ja myslim ze by to spousta lidi brala i dobrovolne ze si to mohou takhle odpracovat kdyz se jim bude nekdo venovat a resit to s nimi.

Tamca
23. září 2023 • 22:00

@Marek: Skvely napad.! Bezdomovci by to urcite brali. Kdy hodlate vas projekt
realizovat.? Fandim Vam !

Marek
22. září 2023 • 23:35

Sekta přestože ji připravila o vše, jí pomohla odrazit se ode dna, vzali ji mezi sebe vyplnili ji čas činnosti ve společenství lidí. Zčásti ji nahradili rodinu. Sama řekla že se cítila lépe a když něco by potrebovala tak by ji to dali, mohla si o to pozadat. Nikdo ji nevyhazoval, mohla tam zůstat. Je hloupá že utíkala zpatky do světa kde ji nikdo nečeká kde nikoho nemá a kde je zase na všechno sama. Tak aby zase neskončila znovu u toho cvokaře. Já je neobhahuji, ale dost možná ji zachránili život, možná cítili že není daleko od sebevraždy. Každá mince má dvě strany a vše špatné je i k něčemu dobré.

kapsa72
23. září 2023 • 0:11

@Marek: okradli ji, a zneużili ji ve jmenu jejich viry. nic vic. Psycholog by to zvladnul mnohem lepe, a mnohem levmeji.,
Ta baba co ji kontaktovala, je zrala na kriminal....

Marek
23. září 2023 • 11:44

@kapsa72: No tím bych si nebyl tak jistý, psycholog, terapie apod. V podobných případech běh na delší trať. Pokud by to opravdu mělo být k něčemu tak to by také nebylo zadarmo, oni by ty prachy nabídkou všeho možného postupně taky vytahali. Akorát by to bylo "legální"' A ještě by se možná ještě zadluzila. Takhle akorat přišla o vše. Ja neříkám ze je to dobře, ale možná to tak je.

Tamca
21. září 2023 • 19:11

Pani Marie by mela cely pripad ohlasit co nejdrive na policii., a presne
udat , kde se s tou podivnou zenou seznamila. Ta zenska totiz neni
zadna pacientka, chodi tam lovit nove cleny pro svuj prapodivny spolek.
a dochazi tam dokonce i pravidelne.
Dobre totiz vi, kde ma hledat : a to je v cekarne na psychiatrii. Tam totiz
oslovuje lidi, kteri jsou psychicky labilni a nechaji se snadno ovlivnit a snadno se stanou jeji obeti..

SandraN
21. září 2023 • 17:15

Nemám slov.
Kdyby se každý ovdovělý, rozvedený, opuštěný partner dál k sektě a věnoval jim majetek, půlka národa je složená z bezdomovců. Kam dávají lidi rozum? Jo. Můžu být ovdovělá, rozvedená, podvedená, z iluzí o partnerovi po jeho nevěře vyvedená, cítit se sama....ale musím se z toho nějak dostat. Najdu si koníčka. Brigádu. Půjdu do knihovny. Pustím si televizi. Každý den si najdu něco pozitivního. Dopřejí si neděli v posteli a pondělí úklidové. Pomůžu známým na zahradě. Ale nemůžu krucinál klesnout tak hluboko, abych poztrácela vlastní rozum! Důležité je...mít domov. I když jsem tam sama ....

Karlax
5. října 2023 • 12:16

@SandraN: Různí lidé jsou různě silní, tak to prostě je.

Marek
23. září 2023 • 11:49

@SandraN: Některé veci sama nevyresite. Pripadne takova snaha muze nakonec nadelat vice skody nez uzitku.

Elynor
21. září 2023 • 7:58

První věc - navštívit policii ČR a podat oznámení, s podrobným popisem aktivit této skupiny/spolku/sekty, to je jedno. Pak si sehnat přespání na nějaké ubytovně, tam je základní hygienické zázemí, aby člověk nevypadal jak onuce. Hned potom práci, jakoukoli, důležité je nějak začít, i kdyby měla mýt záchody v metru. Jakmile bude mít nějaký příjem, může postupně pokračovat dál k lepším zítřkům. Sice existuje dost organizací, které pomáhají, ale tady bych viděla nebezpečí, že paní vleze z deště pod okap a naletí zase nějaké jiné sektě. Teď už nemá majetek, o který by ji mohli připravit, ale věrné ovečky, které pracují za byt a stravu, to se jim taky často hodí. Marie je asi ten typ, který snadno podlehne, měla by se už držet hodně daleko od všech spolků a jiných podobných záležitostí. Bude to těžké, ale pracovitý člověk, který nemá dluhy, co by ho táhly ke dnu, má slušné šance. Otázka je, v čem spočívá ta "dohoda", ke které ji přinutili. Proto ji posílám na policii, protože to vypadá velice podezřele. Bohužel pravděpodobně nemá jak prokázat, že jim dala peníze za prodaný majetek, to si určitě ohlídali, takž zpátky už nic nedostane, ale jestli jim ještě navrch něco podepsala, to by bylo dobře vědět, co to sakra bylo. Paní je mi líto, ale za hloupost se platí. V jejím případě dost draho. Snad je to pro ni poučení. Nicméně za rok může být spokojená, s dobrou prací, v pronajatém bytě. Nebo může hned teď odcestovat za prací kamkoli, kde jí nabídnou i ubytování, klidně i do zahraničí, nic ji nikde nedrží.

Marek
22. září 2023 • 23:41

@Elynor: Kamkoli přijdete že máte nějaký problém tak se na Vás dívají s prominutím jako na blbečka. Lehko se řadí těžko se to dělá. Nejlepší je když se na Vás dívají s takovou útrpnou chapavosti. S takovými typickými grimasami které k tomu patří.

Doporučujeme

Články odjinud