Zemřela Marie Poledňáková: Královna rodinných komedií se dožila 81 let

8. 11. 2022
Kdo by neznal veleúspěšné komedie jako S tebou mě baví svět, Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Líbáš jako Bůh? Tyto a řadu dalších měla na svědomí úspěšná režisérka Marie Poledňáková. Královna romantických komedií, jak se jí přezdívalo, zemřela 8. listopadu 2022 ve věku jednaosmdesáti let.

Prdí hadi?

To by jistě mohl potvrdit nejen herec Tomáš Holý – režisérkou tolik oblíbený a obsazovaný dětský talent, jehož život bohužel vyhasl dříve, než měl. V superlativech o režisérce Poledňákové mluvila i parta z divácky oceněné komedie S tebou mě baví svět. Marie to prý s dětmi uměla jako nikdo. A právě to se promítlo i do celkové atmosféry jejích filmů pro nejmenší. Jen si vzpomeňte na hlášky typu: „Tati, a prdí taky hadi?“ „Maminka mě utřela lopuchem, byla tam beruška.“ „Doktor Horák, to jsi ty, miláčku? – Ne, tady Horáková“.

Co jste nevěděla o filmu S tebou mě baví svět? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Procházíte báječným obdobím a máte chuť učit se novým věcem a poznávat zajímavé osobnosti. Žijete-li v trvalém vztahu, nemyslete jen na povinnosti kolem domácnosti a dětí. Vyrazte si do…