Marie Rottrová slaví 79: Láska jí vyšla až na potřetí s o 16 let mladším mužem

13. 11. 2020
Marie Rottrová patří k našim nejoblíbenějším zpěvačkám. Velkou oblibu si získala na konci osmdesátých let svým pořadem Divadélko pod věží a její romantické hity oslovují milovníky lyrických písní dodnes. V soukromí ale tolik štěstí neměla. První ani druhé manželství jí nevyšlo, několik let chodila s ženatým mužem, teprve s třetím partnerem je snad konečně šťastná a spokojená.

Talent zdědila po rodičích

Marie se narodila 13. listopadu 1941 v Ostravě v rodině operní zpěvačky a varhaníka, takže je jasné, odkud její hudební talent pochází. Geny se jednoduše nezapřou. Chodila na hodiny klavíru, zpívala ve smíšeném sboru, a dokonce absolvovala jednoroční kurz pro zpěváky populární hudby v Ostravě. Přesto nejprve vystudovala gymnázium a po maturitě toužila po studiu práv.

Jenže jak se už někdy stává, náhoda změnila její další životní kroky. V roce 1960 se zúčastnila talentové soutěže a ve finále ji doprovázela kapela Gustava Broma. Skončila sice jako čtvrtá, ale přišla nabídka, aby účinkovala v televizním pořadu Poprvé před kamerou, kde už jasně zvítězila. Tehdy zpívala píseň J. Hammera a J. Hořce Rozmarné stvoření. I nadále ale Marie Rottrová pořád zpívala jako amatérka, spolupracovala s Československým rozhlasem v Ostravě, natáčela s Ostravským rozhlasovým orchestrem.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Na sklonku týdne vytřete nadřízenému i nevěřícím kolegům zrak. Měli z vás legraci, ale vaše nadstandardními výkony je nenechávají chladnými. Obdivují vás a najednou vám přejí vše nejlepší,…

Nejčtenější články

Doporučujeme