MARKÉTA (45): Mám ženatého milence, za sex mi dokonce platí

38 komentářů

Jariska
22. února • 11:12

Joj, to bude legrace, az na to prijde Jindrichova manzelka! Pochybuji, ze se ji to bude libit a mavne rukou nad vasim pelesenim. Nejspis z toho kouka dalsi rozvod diky vam. Do postele se s zenacem neleze, paninko. Nehezke nasledky budou, to si piste! :zelenac:

Jana
23. února • 21:53

@Jariska: Jarisko,následky budou jen pro tu podváděnou manželku,ztratí iluze,zřítí se jí svět,musí se postarat o děti. Pán bude klidně pokračovat a rozhoďnožka taky,jde přece o prachy,dárečky a báječný sex a ještě pán bude vykřikovat,jak miluje rodinu. Tak to dneska chodí.

Fate
23. února • 7:05

@Jariska: A ona na tu musí nutně přijít? :hm

23. února • 20:57

@Fate: Nemusí,lež,podvod,sprostota a bezohlednost se staly normou,jen naiva věří, že to tak není a pak na nic nepřijde a je za blbce. O to důležitější je přijít na to včas.

Vera
18. února • 16:30

Brát od zenateho milence dárky a peníze, toť otázka. Úplně to tak nevidím, ale na druhou stranu, pokud bych na tom byla tak jako paní Markéta, rozvedená, děti, nízký příjem a milenec mi to cpal horem dolem, no proč ne. Určitě pomlcet, nepředvádět se ve značkovem oblečení. Kamarádky nemusí vědět vše. A taky nic netrvá věcne.

Moučka
17. února • 8:18

Je tak blbá , že se ještě s tím chlubí ... ]:-D

128
17. února • 18:06

@Moučka: Tady v diskuzích se přece milenecký vztah vychvaluje a podporuje,kdo to nedělá,je trapná husička a pokud se podváděná vzepře a nevěrníka vyhodí,sesypou se na ni hromy, blesky a urážky typu "rozbíjí rodinu" ,"může si za to sama","uražená ješitnost" a další nesmysly. A v anketě by to bralo 84 proc. žen,Fate si to pochvaluje,chlapi se tím chlubí mezi sebou,"koření si manželství"-ti všichni to dělají jen pro svoje uspokojení -a vy budete odsuzovat ženu,která za to platí dětem pobyt u moře ?

Aňa
16. února • 23:57

A která z nás takového šulína nemá... 😉🤣

SandraN
16. února • 15:02

Ať si každý dělá, co chce.
Jen bych to nikomu nevyprávěla. Pokud on jí něco dá, cokoliv, dá to proto, že jí to dát chce. Měla by si ty peníze ale schovat na horší časy. Jo, jednou za rok k moři s dětmi, dopřát jim i sobě, ale výnosné situace netrvají věčně. Jednou skončí a s nimi skončí i ten život na vysoké noze. Tedy bych na sebe zbytečně neupozorňovala. Parfémy, oblečením, doplňky. Brala bych jeho finanční dary jako investici do sebe. Na hezké prádlo atd, když se vidím s ním. Jinak v práci i doma bych nic neměnila. Je to tak lepší. Stačí jedna závistivá osoba, která to ví, a může být ze dne na den po luxusu.

Elynor
16. února • 14:09

No ale to jsme přece jako ženy chtěly, ne? Rovnoprávnost, samostatnost, nezávislost. Tak to máme. Ale ono se to samo nestane. Člověk, ať muž nebo žena, se musí snažit, aby tohle všechno měl. A v tomto státě máme naprosto luxusní možnosti. Být dlouho doma s dětmi je volba, ne povinnost. Chci dělat kariéru, tak zaplatím chůvu a jdu pracovat. Nebo existují jesle, otec může jít na rodičovskou, jsou různé dětské skupiny atd. Máme neskutečnou podporu, porodné, mateřskou, rodičovskou, přídavky na děti, stojí to stát miliardy ročně a pořád je to málo? Jsou státy, kde žena šupe do práce po půl roce od porodu, někde už po třech měsících, a někde nemají vůbec žádnou mateřskou, je to lepší? Co by tedy bylo to řešení "systémové chyby"? Nařídit mužům domácí práce nějakým zákonem? Už teď jsou ženy neustále v něčem zvýhodňovány, a aktivistky všeho druhu se setrvale domáhají stále dalších opatření. Ženy nepožadují stejné možnosti jako muži, požadují, aby byly ty možnosti pro ně snazší a dostupnější, aby na ně pořád bral někdo ohled, stát, zaměstnavatelé, aby jim někdo rovnal cestičky, aby se muži "zapojovali" do péče o děti a domácnost (zapojují se vagony, ne lidi)... Ano, když dva lidi spolu žijí, společně se starají o dům, o rodinu, o děti. Společně. Rozdělí si to dle svých možností a aktuální situace. Nikdy to nebude přesně 50 na 50%, to se holt nedá nic dělat, v něčem bude víc práce na jednom, v něčem zase na druhém, plus mínus se to nějak vyrovnává. Jenže ony by některé ženy chtěly všechno, jako princezny jen užívat výhod a práci odvede muž, proto se přece vdaly. Aby o ně muž pečoval, zavazoval jim střevíček a nosil přes překážky na rukou. Nemůžeme mít všechno - tu samostatnost, rovnoprávnost a nezávislost, a k tomu současně být opečovávanými princeznami zahrnovanými dárky a pozorností.

Karlax
16. února • 16:19

@Elynor: Jesle, místo ve školkách, zákl. školách a strědních školách? Tak jesle jsem v posledních 30 letech neviděla žádné :-D v dalších institucích dost převis poptávky nad nabídkou. O babyboomu všichni věděli předem, že Husákovy děti budou taky plodit, bylo jasné a vše se řeší se zpožděním, pokud vůbec. Letos nejvíc uchazečů o strědní školy za posledních asi 27 let. Kapacita - stále velmi nízká. Elynor, asi žijeme každá v jiném státě. Nikdo nechce umetat cestičku, stačilo by jediné: aby čeští muži nebyli líní a pokud se ví o populačních vlnách, aby se to zohlednilo v kapacitách školských zařízení. Nikdo nechce zákonem chlapům zakazovat lenost, ale když je budete pořád omlouvat a rozmazlovat, nic se nezmění, pořád to budou líní Pepíci. Jasně, máme se krásně oproti Afgánistánu, ale ideální to fakt není.

Dáša
16. února • 13:09

Myslím, že ani tak nejde o morálku, protože ona nic neničí - ženatý je on, jemu by to mělo vadit a myslím, že by si prostě našel jen jinou, kdyby to nedělala ona. Takže jí neodsuzuju, nehodnotím. Ale osobně bych si za sex nikdy nevzala NIC a ani bych nikdy nechtěla být v posteli s někým, kdo je takový ubožák, že si musí za sex platit. Sorry, ale bez ohledu na to, co si o mě kdo myslí, tak já si sama sebe vážím natolik, že se nebudu prodávat ani když by mě to "bavilo". :pozor
Navíc teda když má děti, tak ty si toho asi taky všimly, že má prachy od toho chlapa a co si o tom myslí ony? Máma nás živí sexem? No ty jo, to bych nedala. Ale jinak její věc. Kde je poptávka, tam může být i nabídka. Je to lepší, než se nechat agresinvím pasákem popásat na E55 a mezi chlapama se nemít ani kde umýt, z toho se mi chce zvracet jen když jedu kolem :-\ Každého věc, kam až je ochoten klesnout aby se vyhnul normální práci nebo si mohl koupit nějakou kravinu, kterou nepotřebuje.

Elynor
16. února • 12:37

Tu "chybu v systému" bych taky prosila nějak blíž vysvětlit. :hm

Seherezàd
16. února • 12:26

Zdravím,
Já na tom nevidím vůbec nic špatného. Každý má své sny ať se týkají práce nebo prince na bílém koni. Pokud se potkají dva lidé co si dokáží navzájem splnit alespoň část z nic a dokáží si určit upřímně pravidla už na začátku je to v dnešní době malý zázrak...
Užívejte a na zlé řeči bych nebrala ohled ,pravý přítel by měl být rád že je vám fajn.
Jediné čeho bych se v daném věku obávala je ,že nedokážu najít partnera se kterým zestárnu, protože on jako chlap nasadil sakra vysokou laťku. A jelikož ví moc dobře jak na ženy, nedivila bych se, že mě časem vystřidá mladší milenka. Pak přijde probuzení a realita.
A během ,,vztahu,, který teď máte nebude lehké pro žádného nápadníka se JEMU vyrovnat. Přinutit sama sebe tuhle pohádku opustit není teď pro VÁS až tak důležité, ale uvědomit si, že každá pohádka končí,by možná ulehčilo tu bolest která dříve či později přijde . Držím palce

Fate
16. února • 11:48

Také jsem měla milence, který mi platil. Od něj jsem tedy dostávala vyloženě cash. Kapesné na čokoládu, jak on tomu říkal, které bylo skoro stejně vysoké, jak můj plat tenkrát :-))
Peníze a dobrý sex. Win win situace. Absolutně nic proti tomu nemám. Jen by ženská měla přemýšlet prakticky a ne všechno rozfofrovat za pozlátko. Já to měla tak, že ten nezbytný základ (a popřípadě nějaké opakující se záliby či něco) si musím být schopná zaplatit ze svých vlastních příjmů a nadstavbu z "kapesného" , takže kdyby časem příjmy vyschly, tak by mě to nijak existenčně neohrozilo. Což se samozřejmě i nakonec stalo. Nicméně jsem díky tomuto vztahu byla schopná zrekonstruovat koupelnu, doplatit rodičům dluh, udělat malou finanční rezervu a pořídila si drahý, ale opravdu kvalitní zimní boty. A pár dalších věcí. Kdybychom se scházeli delší dobu, začala bych nejspíš dělat mimořádné splátky hypotéky.
Teď jsem ve šťastném monogamní vztahu, ale kdybychom se s přítelem někdy rozešli a já tou dobou nebyla ještě na odpis, tak do něčeho takového půjdu klidně znovu :-D

Seherezàd
16. února • 12:31

@Fate: 👌🍀

Karlax
16. února • 8:39

Ženatých sexuchtivců jsou davy. Někteří jsou i štědří. Původně jsem chtěla paní z článku odsoudit, za mě je vždycky lepší zachovat si důstojnost a neohrožovat stávající rodinu (na luxusní večeři je někdo může potkat a vyslepičit to stávající manželce). Jenže když paní živoří a celý rodičovský život to tak bylo, není divu, že snadno podlehne lesku značkových věcí, šperků a dovolených, včetně výhod pro její děti. Od malička asi chtěla potkat svého prince a teď ho našla. Chyba je v systému. Je to jen další forma finanční závislosti, podobně jako jsme tu nedávno měli článek o paní, co na gymplu otěhotněla, nedodělala si maturitu, má bohatého manžela, co jí omezuje a jenom jí dovolil dělat uklízečku.

mambule
16. února • 12:18

@Karlax: Chyba je v systému - co tím přesně myslíte?Každý si může zařídit život naprosto po svém - s výjimkou nešťastníků, které potkala vážná nemoc nebo invalidita. Studium včetně VŠ je bezplatné, a i na to živobytí okolo se dá případně vydělat brigádami. Co chtít víc?

Karlax
16. února • 12:45

@mambule: Třeba to že matky jsou dlouho doma s dětmi a na trhu práce klesá jejich hodnota (po případném rozvodu se ony i děti dostávají do pásma chudoby); že se muži stále málo starají o děti a domácnost. Takže v důsledku toho ženy berou méně peněz a firmy přichází mnohdy o velmi kvalitní zaměstnankyně. Na vedoucí místa se pak dostanou jedinci, kteří by jinak neuspěli, ale prostě na pracovišti působí nejdéle, protože nejdou na rodičovskou. Ženy, co se snaží držet krok, jsou mnohdy vyčerpané, nemají energii na sex a odpočatí pánové ho pak hledají jinde. Ze společného jmění manželů, tj. z rodinných peněz, kupují milenkám drahé dárky… začarovaný kruh, dokud se muži doma víc nezapojí, bude systém stále v nerovnováze.

...
17. února • 22:22

@Karlax: Karlax,děkuji,Vy jediná tu popisujete realitu a navíc pohledem empatického člověka a ne sebestředného studeného predátora, který myslí jen na sebe,bez ohledu na to komu ublíží.

Karlax
18. února • 15:22

@...: Také děkuji za podporu :-)

Olina
16. února • 13:21

@Karlax: Nemyslím si, že by ženy byly nějak diskriminované. Je každého věc, jak si to zařídí, ale možnosti tu byly a jsou. Plno chlapů jde dnes i na mateřskou nebo se alespoň po dvou letech vystřídají. Chlapi se už nestydí jít s dětmi ven. Pomáhají v domácnosti, pokud to ženská dopustí. ]:-D V práci aspoň u mě vždy záleželo na schopnostech a ne na tom, co má kdo mezi nohama. A pokud si ženská stěžuje, tak je to výmluva pro neschopnost nebo lenost. Já jsem za posledních 35 let nikdy neměla problém s tím, že by chlap měl větší příjem za stejnou práci (a i doma má chlap menší plat, než já a to je právník 8-) ). S dětmi jsme byla doma do 4 let, ale nečuměla jsem u toho na televizi, ale doplňovala si na mateřské vzdělání v oboru, abych nebyla po mateřské za debila. A to byl hluboký totáč! Žádný internet a mraky možností.

Karlax
16. února • 14:03

@Olina: Jasně, naděje tady je. Nejde o přímou diskriminaci, ale když do firmy nastoupí žena a muž a ona, i když šikovná, odejde třeba na 6 let na mateřskou/rodičovskou a pak na zkrácený úvazek, kdo po 8 letech bude mít větší šamci stát se team leaderem nebo manažerem s lepším platem? No pokud ten muž není úplně mimo, stane se jím přirozené on. Protože zatím co ona byla doma, a třeba se i vzdělávala, on získal cenné zkušennosti a kontakty. Navíc pokud žena byla doma, většinou jí to břímé plné péče o děti a domácnost zůstává. Jasně, jsou muži, kteří se plně zapojí a před těmi smekám. Nejsem pro nějaké kvóty apod. Jedině pro to, aby si ženy nenechaly vzít finanční nezávislost a na muže se kladly stejné nároky, pokud jde o děti a domácnost. Protože, a to se tu už opakuju, nikdy nevíte, co se může stát a že se žena bude muset finančně postarat o děti a bydlení sama nebo skoro sama a neměla by z toho, že se stala matkou, vyjít jako oběť.

Olina
19. února • 11:15

@Karlax: Já teda moc nechápu, v čem tedy spočívá ta diskriminace? Vy máte úplně stejné možnosti, jako ten chlap. On má přece taky děti, on může jít na rodičovskou dovolenou (už to dávno není mateřská) a to, že se dohodnete tak, že to budete vy, kdo zůstane doma, je jen vaše věc. Já jsem se svými dětmi chtěla být doma a byla doma a přes to jsem si po návratu do práce vybudovala kariéru podle svých představ. Jsou to prostě jen výmluvy. A to, že zůstane ženská s dětmi sama, je z 99 % její rozhodnutí, protože se o ty děti soudí a chce je mít u sebe (přece je nedá tomu hajzlovi, že jo? často je to i jen z pomsty za to, že si našel mladší). Tak co teda chcete? Aby váš chlap byl s dětmi doma a po rodičovské, až se rozvedete, si je nechal u sebe? Pak by měl tu kratší sirku on, ne? A vy byste mohla budovat kariéru. A o tom, jestli bdete lídrem v práci, rozhoduje vaše pohlaví? Tak to by mě zajímalo, čím se živíte? :-D U mě to tak není, rozhodují schopnosti. Když jsem lepší, než chlapi, tak vedu já, když ne vede někdo jiný. Ostatně kvůli tomu, že raději vedu, než poslouchám, jsem si vybudovala svojí vlastní firmu a je to vyřešené. Kdo bude lídr a kdo podřízený, rozhoduji já :-D A ženské po mateřské mi nevadí, když mají v hlavě pořádek a nežijí jen tím, "jak nám ten Otesánek hezky papá a jaký udělal hezký bobek".

Karlax
19. února • 14:35

@Olina: Olino, nerovnost spočivá v množství času stráveného péčí o domácnost a děti. Muži by se obecně měli zapojit víc. Líp vám to už asi nevysvětlím.

Olina
27. února • 0:15

@Karlax: No tak to asi záleží na té ženě, jestli ten muž dělá pro rodinu dost nebo ne :-D Každý to má doma tak, jak se s partnerem domluví, ne? Spíš to asi je ve většině případů tak, že každý dělá něco jiného a není efektivní aby se "střídali" ve všem. Nevím, proč bych měla třeba řešit devatero řemesel, které neumím, když mohu dělat to, co umím a můj chlap to, co umí on, ne? A když je žena doma a chlap chodí do práce, tak je to celkem dobře rozložené. Pokud chodí do práce oba, tak se holt musí o to ostatní nějak podělit. Ale rozhodně nevidím diskriminaci v tom, že chlap nejezdí doma se smetákem a hadrem. Je to opravdu směšná představa, pokud to není teda zrovna jeho koníček. :-D A v dnešní době se na jakékoliv domácí práce (včetně hlídání dětí) dá celkem snadno někdo najmout a hodit si klidně nohy na stůl, pokud to ženskou ani chlapa nebaví. Ale pak mi není úplně jasné, proč si teda ženská ty děti pořizuje, když jí baví něco jiného.

mambule
16. února • 13:16

@Karlax: Řekla bych, že jaké si to kdo udělá, takové to má.Takže buď chci děti, a v tom případě musím jako žena počítat s tím, že příroda to zařídila tak, že pro péči o úplně malé děti je vhodnější matka než kdokoliv jiný. Kromě toho, ty cca tři roky péče o jedno batole, případně šest let při péči o dvě nejsou zas tak dlouhá doba, aby tím byla žena definitivně s nadosmrti handicapována v profesním postupu - vzhledem k tomu, že aktivní život trvá několik desetiletí. To platí i s tím, že i starší dítě je občas nemocné , je třeba s ním zůstat doma atd. Pak to chce samozřejmě dobrý výběr partnera, který dokáže rodinu zabezpečit v době, kdy je matka zaměstnána péči o děti, a který rodinu neopustí v situaci, kdy ho děti a matka jeho dětí potřebují. A to nikomu žádný "systém" nezaručí, to už je zodpovědnost každého a každé.Anebo chci být naprosto samostatná, naprosto nezávislá, spolehnout se jen a jen na sebe - v tom případě mě nikdo a nic nenutí si založit rodinu a pořizovat děti.Byla jsem na mateřské 8 let se dvěma dětmi a nikdy jsem nelitovala. Sice jsem se nemohla vrátit k původní, hodně náročné práci, kterou jsem měla před nástupem na mateřskou, musela jsem pak změnit profesi, ale ani tak jsem ani na vteřinu nelitovala.

Karlax
16. února • 13:34

@mambule: Nemělo by to být postaveno pro ženy tak, že buď děti nebo kariéra. Příroda to nastavila tak, že dítě matku (kvůli kojení) potřebuje tak rok. Pak se může začít víc zapojit otec. Není tam už pak nic, co by muž nemohl. Kamarádka, velmi šikovná, taky byla s dětmi doma. Z tohoto pohledu nelituje. Ale manžel byl škrt. Aby si mohla dojít ke kadeřnici, musela si založit malý e-shop. Když byly děti větší, vrátila se k původní profesi. Čeho lituje je to, že on na kariérním žebíčku zatím šplhal vesele nahoru, ona stagnovala. Po rozvodu je on za vodou, ona šikovná a pracovitá, také pracovně roste, už je ve středním managementu. Ale ona, která má děti v péči, se musí sakra ohánět, aby utáhla hypotéku, lyžařské zájezdy apod. Zatím co on je vysmátý. Jí je to líto. Myslím, že oprávněně cítí určitou křivdu.Ad výběr partnera - pokud máte recept na to, jak lze na bezdětném mladém chlapovi poznat, že se bez problémů zapojí do péči o děti a domácnost a zvládne krize, které život přináší - sem s tím!

mambule
16. února • 16:11

@Karlax: Samozřejmě záleží na domluvě, skutečně cca od jednoho roku se o dítě klidně může starat otec (případně babička nebo chůva - ale tím už se podle mě dítě šidí o rodičovskou lásku, o jeslích nemluvě), ale pak zas má brzdu v kariéře ten otec, no. Takže si moc nevyberete 🙂Jinak mě fakt nepřipadá u chlapa klíčové, aby uměl a chtěl pomáhat v domácnosti a staral se o děti v tom smyslu, že je bude krmit, přebalovat a uspávat. Samozřejmě pokud chce mít domácnost denně vypulírovanou, navařeno, napečeno, vypráno a vyžehleno kdykoliv si vzpomene, a žena chodí do práce, tak musí přiložit ruku k dílu. Ale pokud se ti dva dohodnou, že se uklízí jednou týdně a k večeři je chleba s něčím, tak za mě v pohodě i bez pomocné ruky. Žena na mateřské po šestinedělí, pokud je zdravá, by měla zvládat domácnost sama. No a pak je super, když si táta s dětmi hraje a tráví s nimi volný čas, už od miminka. Na to bych kladla mnohem větší důraz než na pomoc v domácnosti - aby se otec věnoval rozvoji dětí.A jak poznat toho pravého nebo pravou? Hodně napoví původní rodina. Pokud se rodiče rozvedli, jak se k tomu dotyčný staví. Pokud jsou spolu, jak se k sobě chovají, jak spolu dokážou vyjít. Jaké mají zvyky, co je pro ně důležité. Vzorce chování si z původní rodiny chtě nechtě neseme všichni. No a potom v dnešní době není problém spolu žít nějaký čas na psí knížku, než člověk vleze do chomoutu a/nebo si pořídí potomstvo. Jestli se chlap obden toulá po hospodách když má doma ženu, byť s ním nesezdanou, bude se toulat i po svatbě a i potom, co přijdou děti. Dospělí lidé se moc nemění a většinou se taky nedokážou dlouhodobě přetvařovat (a většinou ani nemají důvod).

Karlax
16. února • 16:37

@mambule: Brzdu na kariéře můžou mít oba stejnou, oba jsou rodiče, ne? Můžou být s dítětem každý 1,5 roku doma a o rodičovskou lásku dítě nepřijde. Jinak si myslím, že i full time pracující rodič dokáže předat dost rodičovské lásky, pokud tedy chce a není líný.Pokud to bude hlavně žena, kdo dělá domácí servis zbytku rodiny, bude se tenhle model předávat dál a dál. Navíc může být vyčerpaná a frustrovaná a to partnerskému štěstí, hlavně v sexu, moc nepřidá. Jsou mezi námi tzv. happy house wives, ale nepřijde mi, že by jich bylo tolik.Beru to, že je třeba budoucího otce/budoucí matku svých dětí pozorovat a nějak hodnotit. Ale kolik takových ideálních mužů žena potká v partnerském životě před třicítkou? Mnohdy žádného a pokud by byl člověk takhle důsledný, česká populace by brzy vymřela…. ale jinak souhlas, chce to takhle rozumově hodnotit, nicméně řada psychologů vám řekne, že než jsou děti, že to stejně nejde předem odhadnout. Někdo je totiž třeba divoký a pak se usadí. Jiný vypadá usedle a seriózně, ale tichá voda břehy mele.

mambule
16. února • 17:56

@Karlax: Asi jsem v tomto strašně konzervativní, ale určitě jsem chtěla být u svých dětí nejméně do tří let a nikomu je celodenně nesvěřovat (nakonec z toho byly 4 roky na každé dítě 🙂), no a vzhledem k tomu, že jsme měli rozjetou náročnou kariéru oba, já i můj manžel, tak fakt nemělo smysl se v péči o děti podělit a obětovat kariéry obě. Po mateřské jsem ještě nějakou dobu pracovala na zkrácený úvazek, můj muž (celoživotně) nosil domů hromady peněz a má velkou výhodu v tom, že je skromný: čurbes v domácnosti ho nikdy netrápil , snad ho ani nevnímal 🙂, a přestože jeho matka byla excelentní kuchařka, bez reptání konzumoval moji produkci - jídla rozvařená, nedovařená, připálená či přesolená, ale především velmi jednoduchá, neboť jsem vařit neuměla, neumím a na stará kolena už se to učit nebudu 😁 Jinak fakt nevím, co je v dnešní moderní a minimalistické domácnosti kromě vaření tak strašně namáhavé a časově náročné, že z toho jsou ženské docela hin? Nesmí se to všechno tak prožívat.

Karlax
18. února • 14:53

@mambule: Stačí si spočítat, kolik hodin denně stráví péčí o děti a domácnost za týden nebo měsíc žena a kolik muž. Obvykle z toho vychází hrubý nepoměr. Navíc i v moderních domácnostech pořád zůstavá dost prostoru pro nákupy, vaření, úklid, praní a žehlení. Pokud člověk žije v bytě, tak tam není žádný velký prostor pro ty původně mužské práce. Jinak ale máte pravdu - pokud někdo dělá večeře typu “namaž si rohlík”, na vysávání má robota, nežehlí - protože to jen vytáhne ze sušičky a co nejlépe poskládá/vyvěsí apod., dá se to dost zefektivnit. Kvalita může být tedy poněkud horší . Kdo dělá třeba teplé večeře, tak to samotné vaření bere min. 30 minut (známe ty recepty na “večeře za 30 min.”, které v reálu trvají mnohem déle… 🙂), úklid kuchyně po vaření a průběžné nákupy - tak ony ty tanečky kolem teplé věcěre zaberou v pracovním týdnu průmerně tak hodinu denně. Pokud máte náročnější práci a býváte přesčas a pak ještě strávíte čas cestou… no, tak pak třeba zvládáte budovat kariéru a péči o rodinu, ale už nezbývá čas třeba na sport.

Fiflena
20. února • 7:33

@Karlax: Kdyby se ženy místo čtení podobných kravín a jejich řešení věnovaly svým partnerům, asi by to bylo ještě nak🤣

Elynor
16. února • 14:32

@Karlax: "pokud máte recept na to, jak lze na bezdětném mladém chlapovi poznat, že se bez problémů zapojí do péči o děti a domácnost a zvládne krize, které život přináší" - a vy snad máte recept na to, jak lze totéž poznat na bezdětné mladé ženě? Možná že by za něj bylo hodně pánů vděčných. ]:-D V tomhle jsou možnosti plně vyrovnané. Jen statisticky prý nakonec více návrhů na rozvod podávají ženy (které si potom stěžují, jak jsou diskriminovány a musí se sakra ohánět, zatímco on je vysmátý).

Elynor
16. února • 7:39

K anketě - mám ženatého milence, a přijímám od něj dárky. Lahev vína, knihu, květiny, erotickou pomůcku, příjemně vonící sprchový gel... nic, co bych si sama nemohla kdykoli koupit. Peníze ne, umím si je vydělávat sama a to v jiné než v nejstarší profesi ]:-D Mezi námi dvěma nejde o peníze, anobrž právě o ten sex, a kdyby mi chtěl dát nějaký dražší dárek, například šperk, uvedl by mě do značných rozpaků, protože vztah mezi námi beru poněkud jinak než abych z toho čekala "vejvar". Inu, zdá se, že je to zásadně špatný přístup, takovéhle Markéty vědí lépe, na které straně je krajíc namazaný. :D

Elynor
16. února • 7:26

Tak já nevím. Jako klasická zlatokopka mi Markéta nepřipadá, to by se už napoprvé vdala "líp". Ovšem jestli důvod k rozvodu byl ten, že manžel málo vydělával... no. Fakt nevím, co si o tom myslet. Že je na prachy a přitom sama neschopná je vydělávat, to je zřejmé. Že nemá skrupule a na dobré pověsti jí valně nezáleží, to je taky jasné. Jinak by držela zobák a nesvěřovala se kamarádce ( která to pravděpodobně rozkecá všude).
]:-D Asi by měla rejžovat, co to dá, odhaduju, že nemá moc času. Je jí 45, to už není poupátko a pán si může kdykoli najít mladší. Co na to děti, jaký jim matinka dává příklad do života, to nevíme, asi jsou dost malé, když je nutno je vyzvedávat ze školy. To samo o sobě je divné, mít v pětačtyřiceti děti v mladším školním věku, ale dneska je holt taková doba, že lidi mají doma prvňáčka v době, kdy předchozí generace už měla doma maturanty. Ne že by to bylo ku prospěchu. Ale to je vedlejší. Zábavné je, že se Markéta bojí, aby se nezamilovala. :-) Podle mého už zamilovaná je. Do finančních možností dotyčného. 8-)

mambule
16. února • 6:59

Z hlediska Markéty tedy ideální situace, otázka je, jak potrvá dlouho. Aby se jí brzy nestalo, že zase nebude mít na nájem a bude "se snažit uživit, jak se dá". Co takhle si třeba zvýšit kvalifikaci, aby nebyla závislá na tom, co jí kdo daruje? Anebo místo nákupů a šperků z chlapa vyrazit aspoň byt, když už ne rovnou vilu 😜

Elynor
16. února • 7:29

@mambule: Jak jest psáno, je jí 45 let, rozvedená s dětma. Takovým se byty ani vily nekupují. Pro toho chlapa je to svého druhu "pojistka", že po něm nebude chtít, aby se rozvedl, jinak by mohl mít svobodnou bezdětnou pětadvacítku, jenže ta by právě chtěla tu vilu a kdo ví co ještě. Pětačtyřicítka pořád vyjde levnějš. ]:-D

Doporučujeme

Články odjinud