Marlon Brando: "Kmotr" trpěl bulimií a netajil se milenkami ani homosexualitou

20. 9. 2019
Krasavec, který svého času patřil spolu s Jamesem Deanem k největším hereckým hvězdám v Hollywoodu. Není divu, kromě pohledné tváře a hezkého těla měl i skutečný talent, který mnohokrát zúročil na plátně. Život ale jednoduchý neměl. Bojoval totiž se spoustou démonů a peníze, které vydělal, mu ve finále štěstí nepřinesly a dovedly ho k smutnému konci.

Byl vychován ulicí

Když se dnes řekne Marlon Brando, většinou se každému vybaví jeho slavné role, například ve filmu o mafii V přístavu (1954), Vzpoura na Bounty (1962), Štvanice (1966) či Kmotr (1972). Když se ale řekne Marlon Brando, tak se také mnohým vybaví peprné historky, které o něm kolovaly. Co všechno se o něm říkalo a co všechno byla (nebo nebyla) pravda?

Marlon Brando se narodil v roce 1924 do problematické rodiny. Oba rodiče byli těžcí alkoholici, a téměř celé dětství proto strávil bez rodičovského dohledu. Vychovávala ho ulice a gangy, v nichž hledal chybějící otcovskou autoritu. Od basy ho pravděpodobně zachránilo jediné – povolávací rozkaz do armády. Přestože se mu mezi vojáky líbilo, profíkem se nestal, protože z armádní školy ho vyhodili. Nevzali ho ani do bohosloveckého semináře, co mu tedy zbývalo? Zkusil to s herectvím, ostatně v krvi mu nějaká ta herecká krev proudila. Matka, přestože byla alkoholička, byla taky ochotnická herečka.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Poslední zářijový den prožijete příjemně a tajně doufáte, že se ani v říjnu nic nezmění. Neklesejte namysli, protože se v následujícím měsíci blýsknete v mnoha oblastech a nezůstanete…