Marsa Alam – kousek ráje

4. 7. 2007
Marsa Alam – kousek ráje
Představte si místo, kde svítí slunce po celý rok, bělostný písek omývají osvěžující vlny tyrkysového moře, ve stínu palmového háje čeká výhled na načervenalé vrcholky hor. Zní vám to jako sen? Každé sen se však může stát skutečností. Ráj na zemi naleznete jen několik hodin od hektické současnosti. Jmenuje se Marsa Alam a najdete ho na břehu Rudého moře.

Egyptské pobřeží Rudého moře se táhne v délce přes 1 000 km od severní špičky Suezského průplavu až po súdánskou hranici na jihu, paralelně s údolím Nilu, který protéká ve vzdálenosti 140 km. Jsou tu stovky kilometrů bílých písečných pláží, na které se sjíždějí tisíce turistů. Na břehu naleznete světoznámá rekreační centra v čele s městy Hurghada a Sharm El-Sheikh. Ty však nejsou jedinými destinacemi. Na přední místa v návštěvnosti se úspěšně dostává půvabná oblast zvaná Marsa Alam.

Z původně malé rybářské osady se stává jedno z nejoblíbenějších turistických oblastí a to nejen díky nově postavenému mezinárodnímu letišti, které od roku 2001 přivítalo relativně malé množství turistů ze všech koutů světa. Za pouhých 30 minut jízdy z rušného letiště se ocitnete v nedotknutelném ráji Rudého moře. Toto místo si získává na stále větší a větší popularitě díky ideální poloze, nádherné přírodě, čistému moři a stále slunnému podnebí. Marsa Alam, tato exklusivní rekreační oblast, láká ke klidně strávené dovolené i aktivnímu odpočinku. Můžete tu nerušeně relaxovat, potápět se s pestrobarevnými rybkami a majestátními želvami, sjíždět vlny na surfu nebo se jen tak povalovat na sluníčku a chytat nefalšovaný bronz.

Marsa Alam je nejjižněji položená rekreační oblast v Egyptě blízko obratníku Raka. Dýchne tu na vás skutečně tropická atmosféra, palmové a mangrovníkové háje na pobřeží křišťálového moře, ve kterém se skrývá pohádkově barevný svět korálů a exotických vodních živočichů. Ideální místo pro všechny milovníky potápění a obdivovatele podmořského světa. Plavání s delfíny, pozorování několika druhů žraloků včetně šedivého a kladivouna či objevování rozmanitých korálových útesů jistě stojí na shlédnutí. Na jihu Marsa Alam se nachází Shaab Samadai přezdívaný dům delfínů. Toto místo je rozděleno do třech částí s hloubkou od 5 do 25 metrů. 6,5 nárožní míle dělí pobřeží od jedinečného místa k potápění, které je vhodné pro zkušené potápěče i úplné začátečníky. Pokud se sem vydáte v období mezi říjnem a lednem, bezpečně tu narazíte několik druhů žraloků, které budete fascinovaně pozorovat.

Zajímají-li vás korály, nenechejte si ujít místo zvané Fury Shoal. Jedná se o opravdovou korálovou zahradu s pestrým počtem obyvatel od korálových rybek přes delfíny a několika druhy žraloků.

Druhou skupinu turistů tvoří ti, kteří hledají naprosto klidné místo pro dokonalý odpočinek. Na rozdíl od rušné Hurghady, která se odsud vzálena přibližně čtyři hodiny, Marsa Alam poskytuje poklidné útočiště před rušnou každodenní realitou.

Průměrná teplota Rudého moře se v Marsa Alam pohybuje mezi 22 a 29 stupni v průběhu celého roku. Během letní sezóny, která zde trvá od dubna do září, se teploty vzduchu pohybují od 20 do 45 stupňů. Od října do března se připravte na 18 až 35 stupňů. Ošklivého počasí se opravdu nemusíte obávat. Sluneční sezóna zde trvá prakticky celý rok. Průměrně slunce svítí 12 hodin denně, velké mraky na obloze bude hledat jen těžko. To vše zaručuje krásné počasí během celé dovolené, rozhodně neriskujete, že volno strávíte kvůli dešti zavření v hotelové pokoji.

Nejluxusnější hotely jsou soustředěny v zálivu Coraya Bay. Zde se můžete ubytovat např. v luxusním hotelu Solymar Solaya Club. Stejně exklusivní a zároveň cenově dostupné hotely leží cestou z letiště v různé vzdálenosti od města Marsa Alam. V klidném písečném zálivu jen 5 kilometrů od letiště se nachází pětihvězdičkový Iberotel Lamaya. O kousek dál najdete komplex postavený v marockém stylu Iberotel Coraya Beach. Tento několika cenami ověnčený hotel se nachází na soukromé pláži v zálivu Coraya Bay. V jeho pozadí se tyčí hory a moře zde nabízí mystický svět korálů. Ideální místo pro dovolenou strávenou poznáváním podmořského světa. Určitě si nenechte ujít program All Inclusive Pharao, díky němuž vás bude místní personál opravdu hýčkat.

20 kilometrů od místa přistání naleznete hotel Badawia Resort skládající se z několika budov a bungalovů, vhodných pro všechny věkové kategorie. O další 18 kilometrů vás uvítá nově postavená Calimera Habiba Beach, ležící v krásné a věčně zelené zahradě.

Pojedete-li dál, můžete se ubytovat v příjemném hotelu Solymar Solitaire, který uvítají především ti, kdo hledají opravdový klid a pohodu. Hotel stojí na ideální místě pro nadšence do potápění a šnorchlování. Jedná se o poklidný komplex v překrásné prázdninové destinaci. Terakotové budovy kontrastují se svěží zelení obklopující jednotlivé části hotelu. Všech 127 pokojů je plně klimatizovaných a jejich zařízení se vám zalíbí díky vkusně vybranému nábytku z masivního dřeva a vzorovaným látkám. 60 kilometrů od letiště stojí pětihvězdičkový Akassia Swiss Resort tvořený několika budovami přímo na písečné pláži. V jeho blízkosti se nachází hotelový komplex Abo Nawas postavený v nubijském stylu.

Podrobnosti o jednotlivých hotelech naleznete všechny pěkně pohromadě na stránkách cestovní kanceláře Sunny Days, kde si můžete zájezd do překrásné oblasti Marsa Alam rovnou i zakoupit. Naleznete tu i cenově super výhodné dovolené na poslední chvíli.

Foto: Sunny Days, internet

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Polovina týdne není zlomová, ale poklidná. Nad vším déle přemýšlíte, protože nechcete udělat chyby. Toto jednání je chytré a vyplatí se vám zejména v profesní oblasti. Dokážete si nastavit…

Nejčtenější články

Doporučujeme