Marta Kubišová slaví 80: Chtěla studovat jazyk hindí, zakázali jí zpěv a lepila sáčky

1. 11. 2022
Marta Kubišová v roce 2017 definitivně ukončila svoji pěveckou kariéru, kterou završila koncertem v pražské Velké Lucerně. Letos slaví osmdesáté narozeniny a oslavy budou velkolepé. Čím si slavná zpěvačka získala srdce veřejnosti?

Dětství u koní a klavíru

Marta Kubišová se narodila 7. listopadu 1942 v Českých Budějovicích, velkou část svého dětství však strávila v Poděbradech. Zatímco tatínek pracoval jako primář v nedaleké nemocnici, maminka vedla zpěvačku i jejího bratra k hudbě. Kubišová tak strávila jedenáct let hraním na klavír, věnovala se však také jízdě na koni. O pěvecké kariéře však tehdy nepřemýšlela, naopak. Po střední škole si dala dvě přihlášky na vysokou, rozhodovala se mezi medicínou a orientalistikou, kde chtěla studovat jazyk hindí. Když se ale ani napotřetí na žádnou školu nedostala, zkusila štěstí v pardubickém divadle Stop. Mezitím však ještě tři roky pracovala ve sklárnách v Poděbradech.

Co prozradila Marta Kubišová? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Od minulého týdne jste profesně výkonní a sklízíte obrovské úspěchy. Nadřízený s vámi počítá, a proto byste si to neměli pokazit. Merkur je v krásném spojení s vaším znamením, tudíž jste…

Nejčtenější články

Doporučujeme