Marta na tripu: Gran Canaria si vás omotá kolem prstu divokou vulkanickou krásou

11. 5. 2022
Když se moje kamarádka před časem rozhodla opustit Barcelonu a přestěhovat se na Kanárské ostrovy, věděla jsem, že nebude trvat dlouho a pojedu ji navštívit, i když tato destinace původně nebyla na předních příčkách mých cestovatelských cílů. Nakonec si ale krásy sopečného ostrova Gran Canaria získaly i mě.

Ostrov mnoha tváří

Třetí největší ostrov Kanárských ostrovů spadajících pod Španělsko Gran Canaria neumí udělat příliš dobrý první dojem, alespoň na první pohled z letadla. Zdánlivě vysušená sopečná krajina ale má co nabídnout. Od pestré škály měst po obvodu přes tradiční vesnice ve vnitrozemí, ukryté ve šťavnaté zeleni mezi kaktusy, po rozmanité pláže všeho druhu, ale i po netypické kouzlo vysušených pahorků a náznak pouště na jihu. Právě svou pestrostí si Gran Canaria dokáže získat vaše srdce a zabavit vás natolik, že se vám nebude chtít vracet do reality všedních dní.

Která jsou nejkrásnější místa ve Španělsku? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Pracovní nasazení je výborné, tudíž se vám daří skvěle. S kolegy vycházíte jako nic, dokonce jim v nouzi pomůžete. Přeci jen chcete být stále v kurzu a středem pozornosti toto vás žene…