Marta na tripu: New York nikdy nespí! Kam ve Velkém jablku jít a čemu se vyhnout?

22. 3. 2023
Pro někoho betonové bludiště, pro jiného splněný sen. New York dokáže být vším, čím si budete přát. Hlavní město světa je neuvěřitelně rozmanité, jeho ulice rušné, hlučné, občas plné vůní i pachů, ale také barev, kouzelných zákoutí i chutného jídla. Jedno je jisté – nudit se v něm rozhodně nebudete! Co stojí za to vidět?

Newyorské highlighty

V New Yorku jsou samozřejmě místa, od kterých vás budou místní odrazovat, ale která prostě musíte vidět, když už v hlavním městě světa jste. Patří mezi ně například Times Square. Pokud na toto náměstí trojúhelníkového tvaru vyrazíte hned první den a nejlépe za tmy, kdy všechny reklamy září do noci, patrně vás uhrane. V následujících dnech už ale přes něj budete procházet bez povšimnutí, jako byste byla místní.

Většina turistů míří také na Brooklynský most. Na základě vlastní zkušenosti doporučuji vydat se do těchto míst ráno a ne ve dnech, kdy předpověď hlásí třicetistupňová horka, obzvlášť máte-li v plánu ho celý přejít. Na mostě totiž není příliš úniku před sluncem a procházka se tak může změnit v utrpení. Připravte se také na to, že cesta k prvnímu oblouku je posetá otravnými pouličními prodejci se zaprášenými a ošklivými suvenýry, kteří na vás budou neustále pokřikovat. Pro zážitek z Brooklynského mostu za mě stačí dojít ke zmíněnému prvnímu oblouku a zpět, v New Yorku na vás totiž čeká řada zajímavějších míst.

Sochu Svobody si nejlépe prohlédnete při plavbě vyhlídkovou lodí kolem Manhattanu, do katedrály sv. Patrika můžete zabloudit po prohlídce Rockefeller Centra, Chinatown naopak s klidem v duši vynechejte, o nic nepřijdete a raději tento čas věnujte Central Parku. Právě zde se totiž dá krásně strávit i celý den.

Jak vypadá zasněžené Times Square? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Milí Raci, květnové dny byly mimořádně plodné. Narazili-jste na někoho zajímavého, hýčkejte si ho. Je pravděpodobné, že se jedná o spřízněnou duši a tento člověk vás rozhodně nezklame. Na…

Nejčtenější články

Doporučujeme