Marta na tripu: V Chorvatsku se zamilujete do rušného Zadaru, líných vesniček i západů slunce

13. 7. 2022
Přiznám se, za svůj čtyřicetiletý život jsem nikdy nebyla v Chorvatsku. Ani jako dítě na rodinné dovolené, ani jako dospělá s kamarádkami či partnerem. Když jsem se letos rozhodovala, jak využít červencové svátky, řekla jsem si, že je na čase tuto chybu napravit. Za cíl jsem si zvolila Zadar.

Krásy Zadaru

Protože cesta do Zadaru je daleká, rozhodla jsem se, že bude lepší si jízdu autem rozdělit a raději přespat v Grazu. Pro tento účel jsem strategicky využila a&o hostel, kde se můžete ubytovat v kteroukoliv denní či noční dobu a krom pokojů hostelového typu nabízí také klasické apartmány s dostatkem soukromí. Ráno to pak do Zadaru bylo jen kousíček.

Co se týče samotného Zadaru, jedná se o město, jehož historickou část projdete během příjemné podvečerní procházky. Za podívanou stojí Nová brána, směřující k Městskému mostu, Náměstí pěti studní, Kalelarga, též Široká ulice, hlavní třída ve středu města, směřující k Lidovému náměstí (chorvatsky Narodni trg), původní římské fórum, umístěné pod základy katedrály sv. Donáta v centru města či mořské varhany, což je schodiště k moři, které je navržené tak, aby vydávalo hudbě podobné tóny. V Zadaru se určitě zdržte do tmy, teprve tehdy si totiž můžete dokonale vychutnat zážitek z atrakce nazvané Pozdrav slunci. Tato památka se skládá ze 300 vícevrstvých skleněných solárních panelů, které absorbují sluneční energii během dne a po západu slunce vytvářejí velkolepou světelnou show u moře. Tyto instalace jsou pastvou pro všechny vaše smysly.

Na co si dát pozor během dovolené v Chorvatsku? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Nové pracovní období se vám vydaří. V tomto mezičase se nemusíte obávat ničeho zlého, protože ve všem uspějete. Nejlepší na tom bude, že pomůžete i pomalejším kolegům, čímž si otevřete…