Přímořské letovisko Side Foto: iStock

Přímořské letovisko Side Foto: iStock

Přímořské letovisko Side Foto: iStock
Přímořské letovisko Side Foto: iStock
Přímořské letovisko Side Foto: iStock
Vodopády Manavgat Foto: iStock
35
Fotogalerie

Marta na tripu: V Turecku vyzkoušejte lázně, rozmanité pláže i výlet za památkami a vodopády

Stále váháte, kam letos vyrazit na dovolenou s rodinou? Pokud vás láká trocha exotiky, nečekejte a volte Turecko, které se letos stalo nejvyhledávanější destinací. V okolí letoviska Antalya, kam vás doveze cestovní kancelář Coral Travel, si užijete krásné pláže, hory, památky i skvělý servis.

Pláže jako v Karibiku

Dáváte přednost dlouhým písčitým plážím, romantickým zálivům, divokým skaliskům, nebo si raději dopřejete reflexní masáž chodidel jemnými oblázky? Turecké pobřeží splní jakékoli přání. Vybírat můžete mezi proslulou písčitou Kleopatřinou pláží, pláží Kaputas skrytou mezi útesy, poklidnou oblázkovou Konyaalti a stovkami dalších, jejichž čistotu a bezchybný servis potvrzuje i velké množství udělených prestižních Modrých vlajek.

Na co si dát pozor na dovolené v Turecku? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 5

Úchvatné historické památky

Turecko se může pochlubit fascinující historií. I v případě, že se dějepis neřadil mezi vaše oblíbené školní předměty, jistě vám v paměti utkvěl příběh o bájné Tróji, velkolepém Artemidině chrámu nebo obraz perly byzantské architektury – istanbulského chrámu Hagia Sofia. Procházku Bodrumem, ležícím na Egejské riviéře, vám zpříjemní pohled na mohutnou středověkou pevnost, historický přístav, římský amfiteátr či pozůstatky jednoho ze sedmi starověkých divů světa – hrobku krále Mausóla. Nadšenci do historie mohou obdivovat třeba ještě zříceniny starého řeckého města Perge nebo jiné antické město, Aspendos s majestátním amfiteátrem. Zapomenout by se nemělo ani na město Antalya, které se chlubí malebným historickým centrem. Právě v tomto městě se zájezdem s cestovní kanceláří Coral Travel přistanete.

Pokračování 3 / 5

Jaká města navštívit?

Side

Jen stěží byste na Turecké riviéře hledali místo, kde vedle sebe v dokonalé symbióze stojí tisíce let staré historické stavby a nablýskané výlohy luxusních obchodů. Představa ráje na zemi se může lišit podle individuálního vkusu. Milovník historických památek by jej bezpochyby nalezl v Side, kde se nachází směsice čistého a prohřátého moře, dlouhých písčitých pláží, malebných kamenných uliček, zázemí hotelových resortů i odkazu dávných antických stavitelů.

Alanya

V nejnavštěvovanějším tureckém letovisku nuda rozhodně nehrozí. Stačí si stopnout takzvaný dolmuš, což je místní sdílené taxi, a nechat se vysadit u některého z vyhlášených nočních klubů, užít si vodní sporty na proslulé Kleopatřině pláži, prohlédnout si letovisko z ptačí perspektivy z lanovky Teleferi Alanya, zadovádět si v moderním aquaparku, zhlédnout delfíní show, vystoupat k branám městské pevnosti ze 13. století nebo se nechat opájet křehkou nádherou krápníků v jeskyni Damlatas.

Kemer

Krásné písčité pláže s pozvolným vstupem do poklidných vod Středozemního moře, jistota osvěžujícího větříku, srážejícího vysoké letní teploty na příjemnější úroveň, zeleň městských parků, trhy překypující voňavým ovocem i záruka nekonečné zábavy v některém z moderních aquaparků. 

Pokračování 4 / 5

Ráj pro rodiny s dětmi

Turecko je země, kde jsou děti středem světa. Jsou milovány, hýčkány a jejich zlobení se přehlíží s pousmáním. I proto je dovolená v Turecku pro rodiny ideální.

Jestli něco turecké hotely opravdu umějí, pak je to nepřeberné množství zábavy pro děti. Každý resort, které nabízí cestovní kancelář Coral Travel, skrývá řadu vodních hrátek, ohledy se ale berou i na rodiče, kteří občas chtějí svůj čas trávit i bez dětí. Hotely proto nabízejí možnost nejrůznějších forem dětských koutků s hlídáním, a to až do pozdních nočních hodin. Takové služby nabízí například Xanadu Resort, Max Royal Belek Golf Resort či Gloria Verde Resort v Beleku nebo NG Phaselis Bay a Max Royal Kemer Resort v Kemeru.

Nemusíte se ani bát, jak vaše děti zvládnou pobyt v restauraci. Koncept all inclusive v Turecku neznamená jen neomezený a nonstop výběr jídel turecké kuchyně a pokrmů ze všech koutů světa. V mnoha hotelech najdete také speciální restaurace pro děti s jídelníčkem, který je přizpůsoben jejich chutím i potřebám.

Pokračování 5 / 5

Treky a adrenalin v horách

Turecko rozhodně není zemí, kam se jezdí hlavně odpočívat do resortu, a nejlépe se o tom přesvědčíte v horách. Jen samotné pohoří Taurus by vystačilo klidně na čtrnáctidenní dovolenou plnou skvělých treků, rozkládá se totiž na téměř 600 kilometrech. Hory pravděpodobně uvidíte i z oken pokoje anebo rovnou při plavání v moři. Pokud se vám zrovna nechce na túru, nechte se alespoň vyvézt lanovkou na horu Olympos, ve stejnojmenném národním parku. Najdete ho v letovisku Kemer, jež patří k těm nejhornatějším. Odtud se skáče paragliding a v tomto sportu jde o nejvyšší bod na světě. Turecko si tedy užijí i milovníci adrenalinu a aktivní dovolené.

Doporučujeme

Články odjinud