MARTIN (42) : Mateřská udělala z ženy alkoholičku!

39 komentářů

Syda1949
12. září 2016 • 20:01

Poněkud pomotaný příběh Milada/Miluška, syn/dcera, ale jinak ho i chápu, měl manželku co nepila, dva pejsky, k rodičům jezdili pravidelně a najednou má co? Syna/dceru, manželku co pije a místo s ním tráví večery a dny s kámoškama.... Proč ta změna? Jaké by to bylo, kdyby se na plavání seznámila s maminama co mají doma normálně fungující rodinu? Druhé dítě, ale každopádně vůbec nic nevyřeší.

Elynor
17. srpna 2016 • 8:12

Dasa52: taky bych to tak viděla, jestli má ta paní jen špetku rozumu, další dítě s tímhle chlapem mít nebude. Jestli je silná povaha, vybojuje si svoje místo na slunci a nutně se rozvádět nemusejí, ovšem to je na dlouho a ne každý má na to ty nervy a trpělivost. Rozvod je asi přece jen pravděpodobnější.

Dasa63
16. srpna 2016 • 19:19

samozřejmě, že další dítě nic nevyřeší, naopak, ale já myslím, že můžete být v klidu, ona si s ním žádné další dítě určitě nepořídí. myslím, že se s ním dřív nebo později rozvede. možná mu to už naznačila a proto z ní dělá alkoholičku, aby si připravil půdu pro soudy o dítě. jsem zvědavá, kdo po rozvodu dostane do péče "pejsánky".

ruzickaa
16. srpna 2016 • 15:04

Zebruška: Tak to taky nechápu další dítě těžko něco vyřeší akorát přibude fůra dalších starostí.

Zebruška
16. srpna 2016 • 0:45

farah.farah: ano, ta závěrečná představa, že by (podle manžela) vše vyřešilo další dítě, mě taky dostala do kolen. Evidentně mají jako partneři problém, navíc se mu nelíbí, jak se stará o první dítě, ale spraví se to tím, že to takové situace přivedou další dítě... Bože, nechápu, proč si pořád tolik lidí myslí, že jakýkoliv partnerský problém vyřeší narození dítěte, to mi hlava nebere.

betateta
15. srpna 2016 • 20:58

Mít Ivoška za muže, chlastám taky! A mnohem víc než jeho "alkoholička".

betateta
15. srpna 2016 • 20:57

Asi chtěli panáčkovi trochu zmenit identitu, nebo si ji měnil panáček sám a poněkud to odflákl (odflákli)e. Ještě že tam nenechali příjmení, to by byla teprve legranda.

Dasa63
15. srpna 2016 • 19:04

Hahaha, tak ten mě pobavil. To je regulérní archiválie vystřižená z prvorepublikových filmů. Tohle mít doma, tak jsem vožralá a sjetá 24 hodin denně :-D Manželka má "pochybné" kamarádky a "mamá" se to nelíbí :-D To nemá smysl komentovat. Měl by se nechat vyšetřit. Jen k tomu idylickému začátku: Co víc si manželka mohla přát? Třeba aspoň jeden víkend měsíčně bez mamá? :-D Absolutně se jí nedivím a dost bych se divila, kdyby se na něj nevykašlala.

farah.farah
15. srpna 2016 • 11:36

Tak než se vyjádřím k chování ženy tak musím říct že seve vne vzedmula jakási vlna znechucení z toho jak se pán vyjadřuje.....né že by psal něco špatného ale na mne z toho úplně kape něco co je mi fyzicky odporné, prostě takhle chlap nepíše, kdybych mluvila s chlapem co mluhví tímhle způsobem tak od něj v hrůze uteču, spíš to na mne působí jak kdyby byl gay nebo nějak ustrašenej podivnej......s trochou nadsázky mít takového chlapa doma tak asi začnu chlastat taky. Ale jinak to že jeho žena deně vycvakne klidně láhev vína není OK, stejně jako je absurdní že by jim pomohlo druhé dítě, paní zdá se mi byla asi vždycky taková ta hodná holka co nikdy nezlobila ani v pubertě a nic si v životě neužila před tím než se vdala, a teď se dostala do toho prostředí "užívání si" a má tak trochu návrat do puberty a s takovým člověkem se pokoušet o druhé dítě mi připadá absurdní.

helza
15. srpna 2016 • 9:47

Koneckonců závislost na alkoholu nemá nic společného s pravidelností, ani s množstvím vypitého alkoholu. Někdo nepije, pak párkrát něco zobne a je z něj alkoholik, někdo chlastá celý život a pořádně a závislej není. Je to dáno geneticky. Samozřejmě majitel onoho genu nemůže pečovat o své zdraví pravidelnou konzumací malého množství vína, jelikož u malého množství a u vína zůstat nedokáže. Naproti tomu ten, kdo onen gen nemá, může pořádat i velké tahy a pořád z něj alkoholik nebude.

Mata69
15. srpna 2016 • 7:39

Zebruška: jistě, stačí poslouchat dr. Pirka, to přeci není žádný žabař - a ten říká to samé. Na rovinu - nepiju až tak hrůzostrašně - jezdím autem, tudíž si to nemohu dovolit. Ale ráda si skleničku vína dám, podotýkám - dobrého vína. S kámoškou se nevídáme přesně každý týden, ačkoliv bychom rády. Ale když se sejdeme, vínko si rozhodně dáme. Podle chuti. On podle lékařů je alkoholik i ten, kdo si dá každý den pivo (byť po obědě). Protože je to každý den. Že jiný doktor tu "plzeň" doporučí, to už je jiná. ;-)

Zebruška
14. srpna 2016 • 23:10

Jinak k článku - to, že si dá vínko s kamarádkami nebo večer k žehlení, mi taky jako nějaký problém nepřijde, ovšem kdyby to bylo přesně tak, jak píše - že s dítětem nejde už nikam jinam než k hospodě, kde ho zabaví chipsama a víc si ho nevšimne, a každý týden přijde aspoň jednou domů opilá jak doga, tak to by mi teda taky vadilo (kdyby to samé dělal můj muž). A další téma článku - představa, že má každý týden povinně trávit víkend u jeho rodičů, kde je tchyně obskakuje (čili všechno řídí a všechno zřejmě má jít podle její představy o víkendu), protože tam přece je to hřiště pro dceru a tak tam musí, je naprosto šílená. Kdyby mi takový plán předestřel manžel, tak ho snad praštím :-) O rodinných víkendech mám osobně úplně jinou představu - návštěva rodičů k nim samozřejmě patří také, ale ne každý víkend, člověk přece má víc zájmů, chce podnikat výlety, sejít se s přáteli nebo s jinými členy rodiny, nebo si jen tak užít doma "flákací víkend" či cokoliv jiného.

Zebruška
14. srpna 2016 • 22:56

Mata69: byla jsem nedávno na jedné skvělé přednášce o zdravé stravě z pohledu biochemie, kterou vedl docent biochemie a vyjadřoval se k různým pohledům na stravu a rozebíral, co to či ono ve stravě udělá s naším zdravím a proč. Mimojiné se tam zmínil o alkoholu a téma začal větou: "Jsem alkoholik, protože si pravidelně každý večer dám skleničku vína a pravidelná konzumace alkoholu ze mě činí podle odborné klasifikace alkoholika. Dělám to proto, abych byl zdravý." :-) A následně problral, co přesně s naším tělem udělá konzumace toho či onoho alkoholu. Podle něj závěry z biochemie jednoznačně prokazují, že sklenka vína denně nepoměrně zlepšuje náš zdravotní stav - snižuje riziko vzniku infarktu a kardiovaskulárních chorob o 50-70%, napomáhá správnému fungování metabolismu a narozdíl od nadměrného pití zlepšuje činnost jater - spousta škodlivých látek v těle se totiž nezorpouší ve vodě, ale jen v alkoholu, čili pokud nekonzumujete vůbec, hromadí se vám nepřiměřené množství škodlivých látek v játrech (nemají se v čem rozpustit a dostat z těla ven) a snižují jejich funkci. Ovšem platí to pouze pro víno a aby to fungovalo je nutná pravidelná konzumace nízkého množství, čili ta jedna sklenka (pro muže i dvě) denně. Pokud někdo jednou týdně vyžahne dvě lahve, tak si uškodí, protože tělo dostane velké množství alkoholu naráz, má problém s odbouráváním a už mu to místo pomoci přitíží. A prokázalo se, že to neplatí pro tvrdý alkohol (takže jeden panáček denně ničemu nepomáhá), protože ve víně hrají pozitivní roli látky, které vznikají pouze při kvašení hroznů. To mě tak potěšilo!!! Teď vím, že nejsem žádný obludný alkoholik, ale naopak pečuji zodpovědně o své zdraví - a vy taky :-)

Mata69
14. srpna 2016 • 21:37

j66: :-) věc náhledu

j66
14. srpna 2016 • 19:48

Mata69: Tak pokud pijete pravidelně tak alkoholička jste.

Mata69
14. srpna 2016 • 17:33

Elynor: mě by z tebe nekleplo. Jsem stálý zákazník své oblíbené vinotéky, vyžahnout s kámoškou jednu-dvě lahvičky vína každý týden (pravidelnost!) není potíž, otevřít si s manželem "na hezký" večer a v pohodě popíjet (k tomu třeba i dobrý sýr). A na burčák se už moc těším!

Mata69
14. srpna 2016 • 17:32

Možná kdyby jí manžel nabídl jinou alternativu trávení volného času, než jen u rodičů na té skvělé chalupě (a za jejich blahosklonné přítomnosti), tak by to vypadalo taky jinak. O nějakých společných přátelích není rovněž ani zmínka.

Elynor
14. srpna 2016 • 17:14

Docela zajímavé je, že se nezmiňují její rodiče - ona snad žádné nemá? Tam se s dcerou vůbec nejezdí? A co se stalo se "společnou láskou" - dvojicí maltézských psíků? Ty má ta paní taky na krku, kromě péče o dceru, domácnosti, a přivydělávání si k mateřské? Asi ano. No a to vyzvedávání manželky - to by mi chlap udělal jen jednou, aby mě došel někam "vyzvednout" - vyzvedávají se kufry :-)) Myslím si, že dotyčná měla docela kliku, že na tom kojeneckém plavání poznala ty ostatní ženy, a zjistila, že se dá žít i jinak...

Elynor
14. srpna 2016 • 17:06

Inu, ze mě by asi nejen pána z článku, ale asi i mnohé zdejší přispěvatelky kleplo - mám doma vinotéku na 18 lahví (chyba, je to málo měla jsem si pořídit větší), pravidelně zásobovanou, jelikož jsem členem Víno - klubu, a účastním se tu a tam různých malých akcí typu ochutnávka. Chodím i na velké akce typu košty a vinobraní, burčák taky piju, a to všechno "jen tak během dne" a "za přítomnosti dětí". Ne mých, ty už jsou dospělé, ale na ty košty a vinobraní běžně chodí celé rodiny s dětma, zhusta s dětma v batolecím věku. Ale to neznamená, že všichni ti lidi jsou hanební alkoholici, nic jiného než víno nepijou a jejich děti bídně skončí.

Mata69
14. srpna 2016 • 16:52

j66: protože tomu muži přijde jako jediná adekvátní a vhodná zábava trávit volno u jeho rodičů na chalupě v péči jeho přehodné maminky. A hlavně poci´tuje od manželky nedostatek vděku za to, jaké jim to na chalupě a jejich dítěti (ať už je to holka nebo kluk) JEHO rodiče zařídili. Jestli je paní alkoholička a jestli k tomu má našlápnuto - to těžko posoudíme. Může a nemusí. Proto píšu, že z pohledu toho pána jsem nejspíš alkoholička taky.

j66
14. srpna 2016 • 14:28

Mata69: A nebyla jste to Vy, kdo psal že jste viděla gamblerství manžela, i když ostatním přišlo že žádný problém nemá? Tak proč se tomu muži vysmíváte?

j66
14. srpna 2016 • 14:26

Já se teda tomu chlapovi moc nedivím, že se mu nový životní styl manželky nelíbí. A dost bych pochybovala o tom, že vám, co píšete jaký je to manipulátor . by se líbilo, kdyby jste poslali manžela s dítětem na procházku a on pravidelně došel do hospody k ostatním kámošům a tam společně při jednom hlídali děti :-( Pravda tady manželka pije "jen" vinný střik, ale mě to teda vhodné nepřijde pít alkohol jen tak během dne a ještě za přítomnosti dětí.To se pak není co divit alkoholismu dětí amladistvých apod, . A otevřít si doma lahev a celou ji sama vypít no tak to paní může mít k problému taky pěkně našlápnuto a obavy manžela jsou zcela na místě.

Mata69
14. srpna 2016 • 11:10

A víte co? Redakci je úplně putna jestli jim nesedí jména v článcích, rod dítěte, data a časové úseky. Je jim to totálně šumák, protože by se normálně chytli za nos a přinejmenším to opravili. Pro ně je podstatné, že článek otevřeme, diskutujeme pod ním a tím se zobrazují i placené reklamy. A je jim jedno, že jim spíláme za chyby, za zmatená jména. Jsou to diletanti, kteří nejspíš absolutně pohrdají svými čtenáři. Ideální by bylo, kdybychom dokázaly se jim na ty slátaniny vykašlat a nepřidávat nic do diskusí pod nimi, neotvírat ty články.
(Ale tu potřebu napsat co si o takové slátanině myslím, tak tu mám myslím stejnou, jako většina z vás)

Mata69
14. srpna 2016 • 11:04

Elynor: víno má víc procent,než těch 5, ale i tak - souhlasím s tím, jak to píšeš. Možná to bude ale tím, že já sama jsem podle měřítek toho Martina-Iva alkoholička jak vyšitá ;-)

helza
14. srpna 2016 • 10:24

Elynor: Ono to je s ní ale vážně hrozné, vždyť ona prý dokonce tvrdí, že: "má na volno nárok! Vždyť je celé dny doma s malou, nebo jde vypomoci do práce a domů přinese slušné peníze." :))

Elynor
14. srpna 2016 • 7:39

mina0405: lahev vína obvykle obsahuje 0,7 litru, a obsah alkoholu ve víně se pohybuje kolem 5%. Dospělá zdravá žena se jednou lahví vína neopije ani náhodou, zejména ne, pokud tu lahev vypije v průběhu několika hodin = za večer a dělá u toho jiné činnosti (zmiňované vaření či žehlení), průběžně k tomu něco jí, a i kdyby jen relaxovala ve vaně, tak na tom není nic špatného. Špatné by bylo, kdyby dotyčná kvůli nadměrné konzumaci vína zanedbávala domácnost i dceru, nedělala nic a jen popíjela od rána do večera. Jestliže si jednou za týden udělá oddychovější večer, kdy si dá - dle článku - půl lahve, nebo dokonce celou, ó hrůzo :-)) tak je to naprosto OK. Pán to sice podává jako katastrofu obludných rozměrů, ale jelikož podobně nafukuje všechno, o čem se v článku zmínil, je to až komické a pokládám ho za suchara a takový ten školometský typ, co snad ani nikdy nebyl mladý, narodil se rovnou jako filozof kmetského věku.

SandraN
13. srpna 2016 • 17:18

Jako bývalá manželka manipulátora si umím představit, jaká ta realita asi je. U abstinenta je alkoholik i ten, kdo řekne - tento týden mají v Albertu Bohemku v akci. S holkama od mého koníčku jsme vždycky cestou zastavili "na jedno" . Znamenalo to, že jedna si dala kávu, druhá malé pivo, třetí limču. Pokecaly a šly domů. Byla jsem tam nejstarší /děti doma dospělé/ a obsluhou tam je blízký příbuzný. Abych se tudíž za tu půlhodinku ožrala jako Dán, nebylo dost dobře možné. I přesto o mě spousta lidí věděla, že chodím domů pravidelně v podroušeném stavu. Někteří tomu bohužel i věřili. V té době před 15 lety jsem se alkoholu ani nedotkla. Nyní si sklenku vína dám, ale vzhledem k tomu, že mi i malé pivo způsobuje zdravotní potíže, tak jsem s tím alkoholem skutečně na štíru. Jistě o mnohé přicházím, neboť úměrně s výší vypitého je prý svět snazší a hezčí. Nevím, aby mně bylo zle, za to mi přebrat nestojí. MartinIvo potřebuje sympatizanty. Z řad těch, co ho neznají. Kdyby je hledal mezi blízkým okolím, asi ho každý pošle do háje. Jeho ženu neznám. Ale pokud si při dítěti je schopna přivydělat, špatná být nemůže. Znamená to, že i s prací stíhá domácnost. Za to, že nebere servis od jeho rodičů, je mi sympatická dvojnásob. MartinIvo zapomněl podotknout, CO DĚLÁ DOMA ON SÁM. Co chtějí pro ně dělat jeho rodiče, je od věci. Kdyby ženu bral mezi lidi a nedržel ji doma, tak by společnost nehledala. MartinIvo sklidí, co zasel. Ti dva se rozvedou a on bude ženu špinit, kde to půjde, aby vysoudil od alkoholičky nebohé dítě - KTERÉ OVŠEM DÁ DO PÉČE RODIČŮM. Pochybuju, že děcko umí aspoň nakrmit. On totiž asi umí jen mlít pantem. Kdyby doma něco dělal a měl nějaké koníčky, nebude mít čas na plácání blbostí po internetu. Ať si najde jinou ženu. Pochybuju, že tahle s ním vydrží. Asi tu nejsem sama, žejo.

mina0405
13. srpna 2016 • 14:25

SandraN: hodně dobře napsáno,ale pokud se matka jednou týdně ožere a je schopná "stáhnout" lahev vína jako nic,to už mi v pořádku nepřijde :-) zase se háže veškerá vina na toho chlapa..

helza
13. srpna 2016 • 13:02

SandraN: :)))

SandraN
13. srpna 2016 • 12:47

Pane Martineivo, ať již doma máte chlapečka či holčičku, je skutečně nemyslitelné, aby se Vaše žena takto chovala a nevážila si zázemí, které jí s rodiči poskytujete. Neboť co může být úžasnějšího, než diskutovat při volném odpoledni s Vaší matkou o způsobech zavařování marmelád či s nadšením se účastnit pletí zahrádky při ranním kuropění! Též zkušenosti ohledně mateřství by Vaše žena mohla s radostí prodiskutovávat při společné přípravě oběda! Jde patrně o nekvalitní stvoření, kde jste se s rodiči při výběru velice, ale velice pomýlili a přehmátli. Vaše žena si zcela nezaslouží, aby nadále patřila do vaší dokonale sladěné rodiny. Je skutečně nezbytné, abyste nasadili všechny páky k tomu, aby se věc vyřešila. Nejlépe snad bude využít i pouličního výboru či ROH, funguje-li ještě ve Vašem bydlišti. Nebude též od věci nahlásit celou záležitost obvodnímu lékaři, který může Vaší paní navrhnout psychologické či psychiatrické vyšetření, zda je normální a při smyslech. Neboť aby si matka malého dítěte nacházela volný čas pro sebe či dokonce kamarádky, s nimiž Vy a rodiče nesouhlasíte, je zcela běžné u žen, které jsou doma nějakým způsobem ubíjeny či deptány, a to Vaše paní, při Vašem vzdělání a nepochybných kvalitách, patrně není. Prosím, abyste se též v rámci objektivity Vy a Vaši rodiče též dali vyšetřit, aby se tedy vidělo, kdo ve Vaši rodině tu terapii bude vlastně potřebovat. Pro Váš eventuální příští vztah - neboť tento dle mého i přes Vaše nezměrné úsilí nevydrží do švestek - si raději najděte budoucí ženu mezi co nejmladší generací, abyste si ji v případě nutnosti s rodiči společnými silami převychovali ku obrazu svému. Hodně zdaru!

helza
13. srpna 2016 • 9:51

BlanchR: jj, už jsem to našla. Nejspíš jsem byla spitá pod obraz, že jsem to neviděla :)))

lebahu
13. srpna 2016 • 8:45

Prostě chlastá celá redakce. :-D

Finnfairy
13. srpna 2016 • 0:23

:D :D ... to snad není pravda. Pardon, ale tomu se nejde nesmát, to snad pan Ivo nebo Martin nemůže myslet vážně :D

BlanchR
12. srpna 2016 • 22:35

helza: Jo, je to slátanina. I ten Ivo tam opavdu zůstal, je hned v té tučně vytištěné anotaci.

Mata69
12. srpna 2016 • 20:18

Ten tydýt neví jestli má dceru nebo syna a nejradši by byl stále v péči maminky, která tak báječně vyvařuje a i ten bazén a hřiště na chalupě má. A nechápe, že o to manželka nestojí. No, článek opět pitomá slátanina, protože jestli existuje někdo takový, být jeho žena, chlastám taky :-)

lolalola
12. srpna 2016 • 19:12

...a autor článku byl asi taky zpitý pod obraz soudě podle těch překlepů.. :-D

helza
12. srpna 2016 • 18:47

Elynor: Já tam Iva nemám, asi je to už opraveno. A Milada bývá oslovována běžně jako Miládka, i Miluška, horší je, že se tato Milka změnila po narození syna, když se jí narodila zdravá holčička :)))

Rybushka
12. srpna 2016 • 18:43

jj, už je to tu podruhý...nebo to bylo aspoň hodně podobný :) každoppádně chlap nešťastnej z toho, že si jeho žena našla nevhodný kamarádky (ó bože, nejsou vdané za otce svých dětí) , tu už byl

Elynor
12. srpna 2016 • 17:14

V titulku je Martin,v první větě už je to ale Ivo. Než se narodil syn... narodila se nám zdravá holčička. Na začátku je to Miládka, na konci Miluška. Nechcete jít s takovým článkem do háje zelenýho? Beztak je to nejspíš další recyklát.

Doporučujeme

Články odjinud