MARTINA (50): Moje dcera nafotila akty, nedokázala jsem ji zastavit

25. 11. 2018
MARTINA (50): Moje dcera nafotila akty, nedokázala jsem ji zastavit
Martina se snažila dceru vychovat, jak nejlépe to šlo, její touze stát se modelkou ale nedokázala zabránit. A tak se Jitka ocitla sama v Paříži, kde musela kývnout na focení aktů…

Říká se, nikdy se nevzdávej svého snu a jdi si za ním. S tím na mě vyrukovala i moje dcera Jitka, když jsem ji přesvědčovala, že s její výškou se modelkou stát nemůže. Šla si ale za svým...

Zkoušela jsem jí domluvit, jenže nic nepomáhalo. Mužská autorita u nás chyběla, můj muž – Jitčin otec – nás opustil už dávno a nejevil o dceru žádný zájem.

Jitka byla posedlá obíháním všech možných castingů a pořád sledovala inzeráty modelingových agentur. Jednoho dne mi celá šťastná oznámila, že ji v jedné přijali a jsou nadšení jejím vzhledem, prý je prototypem „lolitky“. A příští měsíc pojede fotit do Paříže!

Já jsem z její zprávy rozhodně tak nadšená nebyla. Chtěla jsem si tu „agenturu“ proklepnout na internetu, ale nikde jsem o ní nenašla ani zmínku. Neměla jsem z toho všeho dobrý pocit, ale dcera si nedala říct…

Když nastal den D, odvezla jsem Jitku na letiště a nezbylo mi nic jiného, než jí popřát hodně štěstí. Slíbila, že hned, jak dorazí, zavolá. Napsala mi i název hotelu, ve kterém bude ubytovaná, abych měla aspoň nějaké informace.

Uběhly dva dny a stále se mi neozývala. Byla jsem zoufalá a měla jsem hrozný strach, že se jí něco stalo. Nejhorší byla ta nejistota a hrozivé scénáře, které se mi v hlavě promítaly. Uplynul týden příšerného stresu, přemýšlela jsem, jestli nemám zavolat na policii.

A potom se mi konečně ozvala! Její hlas ale nezněl klidně a šťastně, právě naopak. Rozplakala se mi do telefonu, jak byla hloupá, že se nechala přemluvit do focení aktů, že podepsala smlouvu na rok, a kdyby od ní ustoupila, musela by platit vysokou pokutu.

Když mi tohle řekla, skoro jsem omdlela. Ten rok jsme nějak obě přežily. Po celou dobu jsem ji neviděla, modlila jsem se za ni a cítila jsem se bezmocná, že pro ni nemůžu nic udělat.

Po roce se konečně vrátila. Mluvila sice plynně francouzsky, ale byla jako bez života a bez špetky sebeúcty. Na internetu jsme potom postupně nacházeli její nahé fotky, ale ani já, ani její známí jsme o tom před ní neřekli ani slovo.

Už jsou to tři roky. Po celou dobu se Jitka chovala jako zakřiknuté děvčátko, pracovala jako prodavačka a o kariéře modelky už nechtěla ani slyšet. K radosti celé rodiny si našla přítele a zdá se, že jí to psychicky pomohlo a je konečně šťastná.

Báli jsme se, jak se její partner srovná s tím, že fotila akty. Naštěstí se zachoval jako dospělý chlap a řekl jí jen to, že nikdo není neomylný a doufá, že se z chyby poučila a už ji nikdy neudělá. O tom já vůbec nepochybuji.

Naštěstí všechno dopadlo dobře, mladí se budou brát a já se zanedlouho stanu babičkou. Avšak jen bůh ví, jaké to bude, až to dcera jednou bude muset všechno vysvětlovat svému dítěti…

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Někdo z kolegů vám nepřeje úspěch a může vyvolat dojem, že se ženete za penězi a jdete doslova přes mrtvoly. Dávejte si pozor na fámy a klepy na pracovišti. Na sto procent se nálada ke…

Nejčtenější články

Doporučujeme