Máslo či margarín? Co si namazat na chleba, který tuk použít na smažení?

31. 5. 2021
Máslo či margarín? Co si namazat na chleba, který tuk použít na smažení?
V devadesátých letech se máslo ocitlo na indexu, kdo chtěl jíst zdravě, mazal si chleba margarínem. Potom se najednou na černé listině ocitl margarín, přišel comeback másla a sádla. Jak je to tedy s těmito tuky, je zdravé máslo nebo margarín, nebo oboje? A jaké tuky použít na smažení, pečení a do studené kuchyně?

Margarín i máslo jsou přírodního původu

Margarín bývá často považován za průmyslový výrobek, náhražku másla, zatímco to je bráno jako čistě přírodní produkt. Není to ale pravda - máslo je z mléka, margarín zase z rostlinných olejů, tedy i on je přírodního původu. Oba tuky vznikají zpracováním vstupní suroviny v továrně: v odstředivce se z mléka oddělí tuk a vzniká máslo. Rostlinný tuk - margarín vzniká z řepky olejky či slunečnice (někdy i palmového či kokosového oleje). Jde o smíchání tukové směsi a vodní fáze, která se potom nechá krystalizovat a zpracovává se hnětením. "Margaríny jsou vyrobeny z kvalitních surovin, pocházejí z přírody - z kvalitních rostlinných olejů, tuků a vody. Nejedná se tedy o žádnou "umělotinu", jak se většina spotřebitelů domnívá," říká renomovaný web Vím, co jím. 

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

O víkendu zatoužíte po společnosti dobrých přátel a veselení. Klidně si vyhoďte z kopýtka, ale nezapomínejte, že máte i víkendové povinnosti a únava je vám v patách. Většinu času tedy…

Nejčtenější články

Doporučujeme