Mastné vlasy: Jak zachránit situaci, když není čas na sprchu?

Mastné vlasy: Jak zachránit situaci, když není čas na sprchu?

Jistě se vám také občas stane, že vstanete s mastnými vlasy a prostě není čas na sprchu. Není ale ani třeba se stresovat, že si mastných pramínků všimnou všichni kolem vás, situaci totiž lze zachránit. Co můžete udělat pro to, aby váš účes vypadal dokonale?

Suchý šampon

Pokud máte doma suchý šampon, je vyhráno. Suchý šampon seženete buď v podobě pudru, nebo ve spreji, je jen na vás, co vám vyhovuje víc. Při výběru se také zaměřte na to, pro jakou barvu vlasů je přípravek určen, aby vám na hlavě nezůstaly bílé stopy. Před jeho použitím si pečlivě přečtěte návod, abyste nenadělala víc škody než užitku. Držte se pravidla, že méně je někdy více, a do vlasů naneste spíš menší množství, které nechte alespoň dvě minuty působit. Za tu dobu suchý šampon pohltí mastnotu i nečistoty. Pokud nanesete šamponu moc, může se stát, že vlasy spíš ztěžknou a budou působit unaveným a matným dojmem. Šampon vždy nanášejte pouze ke konečkům, s délkami si nedělejte starosti. Vlasy v závěru nezapomeňte řádně rozčesat. Náš tip: Kupte si suchý šampon i do šuplíku v práci a do kabelky, aby vás taková situace už nikdy nezaskočila!

Pokračování 2 / 6

Fén

Nemáte-li v koupelně suchý šampon, nezoufejte, nic ještě není ztraceno. Pokud jsou vaše vlasy mastné jen lehce, zachránit vás může obyčejný fén. Vlasy nenamáčejte a vysoušeč použijte přímo na suché prameny, čímž se zbavíte mazu. Ideální je foukat si vlasy v předklonu, čímž také získáte větší objem a účes nebude vypadat zplihle.

Pokračování 3 / 6

Papírový kapesníček

Co ale dělat v případě, že nemáte po ruce ani suchý šampon, ani fén? I v takové situaci se dá najít řešení. Postačí vám obyčejný papírový kapesníček, který rozdělíte na jednotlivé tenké vrstvy. Ty pak postupně přiložíte ke kořínkům, čímž odsajete přebytečnou mastnotu, což pak můžete na kapesníčku pozorovat.

Pokračování 4 / 6

Pudr

Zachránit vás může také obyčejný pudr, který nosíte ve své kosmetické taštičce. Nemáte-li tedy u sebe suchý šampon, zkuste tento trik. Pudr má totiž podobné vlastnosti jako suchý šampon, takže když s ním zlehka poprášíte kořínky vlasů a promasírujete je, mastnotu absorbuje. Vlasy pak pečlivě rozčešte hřebínkem, aby v nich neulpívaly zbytky pudru.

Pokračování 5 / 6

Účes s mokrým efektem

Mastné vlasy také můžete jednoduše přiznat tak, abyste i přesto vypadala skvěle. Stačí zvolit správný účes. Můžete například sčesat vlasy na stranu a vytvořit si velkou patku, kterou zafixujete gelem na vlasy, který bude působit jako mokrý efekt. Jestli se vám tento účes nepozdává, není třeba věšet hlavu. Nedbalý nebo i hladce sčesaný elegantní drdol vyřeší situaci na vás. Ozdobit ho můžete sponkou nebo mašlí a hurá do ulic!

Pokračování 6 / 6

Čelenka

Trendy letošního jara a léta vám vyloženě hrají do karet. Nosí se totiž široké látkové čelenky a šátky naaranžované v účesech. Tak zakryjete mastné kořínky a navíc můžete s účesem experimentovat a vymýšlet, co by vám nejlépe slušelo. Šátky i čelenky se nosí ve všech barvách i vzorech, takže se nemusíte bát, že byste sáhla vedle. Obzvlášť módní jsou pak satén nebo zdobení s perlami či kamínky.

Doporučujeme

Články odjinud