Masturbace už není hříšná: Kde a jakým způsobem se nejčastěji ukájíme?

31. 5. 2022
Foto: iStock
Masturbace už není hříšná: Kde a jakým způsobem se nejčastěji ukájíme? | Foto: iStock
Sebeukájení už naštěstí dávno není téma, kterým byste někoho pohoršovala, a hrátkám se svým tělem se oddává stále více žen. Pro zdravý sexuální život a sebepoznání je masturbace důležitá a není důvod se za ni stydět. Jak jsme na tom se sebeuspokojováním?

Masturbace není hřích

Přestože v minulosti bylo sebeuspokojování považováno za hříšnou a zdraví nebezpečnou praktiku, dnes jej lidé vnímají jako příjemnou a běžnou součást svého sexuálního života. O něco více se o masturbaci mluví v souvislosti s muži, ženy však v tomto ohledu rozhodně nijak nezaostávají. Podle nedávného průzkumu časopisu GLAMOUR mezi více než tisícovkou žen jich masturbuje celých 91 %. Více než třetina tak dokonce činí dvakrát až pětkrát do týdne. „Zhruba 8 z 10 žen k masturbaci nejčastěji stačí vlastní ruka, 67 % žen někdy použije vibrátor,“ komentuje výsledky průzkumu Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Jaké triky při masturbaci radí pornoherečka? Podívejte se na video:

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Pro všechny členy rodiny jste velkou oporou a dokážete jim dobře poradit. Ať už se vám svěří s jakýmikoliv nesnázemi, tak je klidně vyslechnete, a především je nesoudíte. Milí Raci,…

Nejčtenější články

Doporučujeme