Mata Hari: Díky čemu Holanďanka s malými prsy okouzlila všechny muže?

17. 1. 2020
V jejím mrtvém těle se po popravě z dvanácti výstřelů našly jen tři kulky. Na tehdy jednačtyřicetiletou nejslavnější špionku světa a orientální tanečnici Matu Hari tedy v říjnu 1917 na vojenském cvičišti skoro nikdo z popravčí čety evidentně nemířil.

Obyčejný život

Tak dlouho spřádala legendy, až se jednou z nich nakonec stala. Lidem říkala, že se narodila v jižní Indii do velmi vznešené rodiny. Tvrdila, že ji ve třinácti letech unesl anglický důstojník a oženil se s ní. Skutečnost byla poněkud obyčejnější. Mata Hari se narodila jako Margaretha Geertruida Zelleová v Nizozemí obyčejnému kloboučníkovi. Ten zkrachoval a poté, co mu zemřela manželka, péči o rodinu vůbec nezvládal. Děti tak vyrůstaly u příbuzných. Když bylo Margaretě osmnáct, vdala se za devětatřicetiletého kapitána nizozemské armády, s nímž se seznámila na inzerát. Spolu pak odcestovali na Jávu a Sumatru.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V kolektivu patříte k největším tahounům a dokončujete veškeré úkoly. Máte totiž dar dotáhnout věci do zdárného konce, což se neobejde bez pochvaly a finančního bonusu od šéfa. Odměny vám…

Nejčtenější články

Doporučujeme