Mata Hari: Díky čemu Holanďanka s malými prsy okouzlila všechny muže?

17. 1. 2020
V jejím mrtvém těle se po popravě z dvanácti výstřelů našly jen tři kulky. Na tehdy jednačtyřicetiletou nejslavnější špionku světa a orientální tanečnici Matu Hari tedy v říjnu 1917 na vojenském cvičišti skoro nikdo z popravčí čety evidentně nemířil.

Obyčejný život

Tak dlouho spřádala legendy, až se jednou z nich nakonec stala. Lidem říkala, že se narodila v jižní Indii do velmi vznešené rodiny. Tvrdila, že ji ve třinácti letech unesl anglický důstojník a oženil se s ní. Skutečnost byla poněkud obyčejnější. Mata Hari se narodila jako Margaretha Geertruida Zelleová v Nizozemí obyčejnému kloboučníkovi. Ten zkrachoval a poté, co mu zemřela manželka, péči o rodinu vůbec nezvládal. Děti tak vyrůstaly u příbuzných. Když bylo Margaretě osmnáct, vdala se za devětatřicetiletého kapitána nizozemské armády, s nímž se seznámila na inzerát. Spolu pak odcestovali na Jávu a Sumatru.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Negativní emoce v partnerském soužití vás trápí čím dál víc. Nastavte si jasné parametry. Přestaňte diktovat drahé polovičce, co má dělat, jinak se dočkáte nepříjemných překvapení. V práci…

Nejčtenější články

Doporučujeme