Máte citlivou pleť? Této kosmetice se raději vyhněte

8. 1. 2018
Máte citlivou pleť? Této kosmetice se raději vyhněte
Jestli trpíte citlivou pletí, jistě víte, že vybrat si správnou kosmetiku, která by vám na obličeji nedělala neplechu, je docela oříšek. Když si ale osvojíte názvy některých látek, které by kosmetika pro citlivou pleť neměla obsahovat, jistě se vám bude nakupovat snadněji.

Parfémy

První věc, před kterou většina dermatologů varuje, jsou parfémy. Ano, mohou příjemně vonět, vaše kůže z toho ale může mít mnohem méně příjemný pocit. Bývají často původci zarudnutí, podráždění nebo vyrážek a některé mohou mít i negativní vliv na kolagen. Umělé parfémy navíc mohou obsahovat až dvě stě složek, které výrobce uvádět nemusí, neboť „recept na parfém“ je vlastně jejich výrobní tajemství.

Co s tím? Vybírejte zásadně výrobky s nápisy „bez parfému“ nebo „fragrance free“. Tam nebyla přidána žádná další vonná látka. Pokud je na výrobku napsáno „neparfémováno“ nebo „unscented“, výrobky mohou obsahovat přísadu, která má eliminovat přirozené zápachy jiných složek. Lidé s citlivou kůží mohou být alergičtí i na tuto složku.

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Rybičky, dubnové období je pro vás zkraje náročné. Naštěstí jste optimisté a věříte v pozitivní zvrat. Získejte zpátky dobrou náladu a věnujte se užitečným aktivitám. Jakmile se…