Máte hladovou slinu? Slupněte si vlákninu aneb jak hubnout

1. 3. 2007
Máte hladovou slinu? Slupněte si vlákninu aneb jak hubnout
Průměrný Člověk denně přijímá asi 17 g vlákniny. Bohužel to není mnoho a odborníci na výživu doporučují cca 20-30 g vlákniny denně.

A jak na to? Stačí zvýšit konzumaci vody, ovoce, zeleniny, salátů, obilnin, ořechů, luštěnin a hnědé rýže a omezit konzumaci rafinovaných potravin. Vláknina Vám velmi pomůže při hubnutí, jelikož přirozeně zasytí a Vy nebudete trpět pocity hladu.

  1. K snídani si připravte ovoce a semena - horkou ovesnou kaši s jahodami, banánem či ovocem, které máte právě na zahrádce a přidejte lžičku slunečnicových či dýňových semínek. Taková snídaně je pestrá, může mít různé obměny a Vás plně zasytí. Navíc do organizmu dodáte potřebné množství vlákniny.
  2. K obědu si dejte přírodní kuřecí plátek a jako přílohu si vychutnejte křupavý zelený salát, který byste mohli obohatit například o ořechy nebo různými druhy semen. Když si budete vařit polévku, zkuste do ní přimíchat čočku, pšenici či fazole.

Přílohové brambory vařte v slupce a tu snězte také. Francouzská kuchyně to považuje za delikatesu. K večeři můžete mít zeleninový salát, hnědou rýži s houbami, fazole či vařenou zeleninu v páře. Jedině tak zůstává v zelenině vysoký obsah vlákniny. Vařte ji tak, aby byla křupavá. Tímto způsobem je krásná, uchovává si část vitamínů, barevná- prostě k nakousnutí : -) A jako dezert si připravte ovocný pohár s mlékem či jogurtem ( můžete přidat i ovesné vločky, když byste měli hlad)

Kvíz: 1.Jaké potraviny s vysokým obsahem vlákniny si máte vybírat? 2.Jaká část zeleniny či ovoce obsahuje nejvíce vlákniny? 3. Jakým chorobám zabraňuje dostatečný příjem vlákniny?

Řešení najdete na http://www.doformy.cz/kviz12>www.doformy.cz/kviz12

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Nemáte náladu někoho kritizovat, a proto se ani nechcete pouštět do debat, které by mohly skončit hádkou. Nechce si svůj názor pro sebe, budete mít klid. S nadřízeným jste nyní jedna ruka,…

Nejčtenější články

Doporučujeme