Máte problémovou pleť? A používáte nekomedogenní makeup?

29. 5. 2020 Reklama
Máte problémovou pleť? A používáte nekomedogenní makeup?
Některé ženy mají pleť hebkou, čistou, bez akné i černých teček. Jak to dělají? Roli jistě hrají i genetické dispozice a typ pleti, nicméně věřte, že za tím zčásti stojí i správná péče. A tentokrát nemáme na mysli pravidelné čištění a odličování ani péči proti vráskám. Na řadu přichází makeup!

Pro ženy s problematickou pletí je makeup nezbytným pomocníkem, využívají ho k zakrytí nedokonalostí. Jenže právě makeup může ještě více uškodit.

Mastná či smíšená pleť potřebuje více péče

Nepříjemnými pupínky a černými tečkami trpí zejména ženy s mastným či smíšeným typem pleti. Taková pleť totiž vytváří více kožního mazu, který pak ucpává póry. Z toho vznikají pupínky a černé tečky.

Maz z pleti je potřeba pravidelně odstraňovat, nicméně ani to ještě nemusí stačit. Někdy pomůže také eliminovat další prostředky, jimiž ucpáváte póry – místo klasického používat nekomedogenní makeup.

Nevzdávejte se makeupu, ale vyberte ten správný

Klasický makeup póry ucpává, takže vám sice pomůže zakrýt nedokonalosti, ale přispívá k jejich další tvorbě. Kdo tedy trpí na pupínky a černé tečky, ten by měl používat speciální makepu, který neucpává póry. Říká se mu „nekomedogenní“ a prodává se zcela běžně. V obchodech nenarazíte pouze na nekomedogenní makeup, ale obecně na kosmetiku, jako jsou krémy, séra, micelární vody apod.

Je možné, že i váš makeup, který používáte, je nekomedogenní. Možná o tom jen nevíte, pokud to na něm není vyloženě napsané. Zkontrolujte si tedy, jaké látky obsahuje. Mezi ty, co jsou vysoce komedogenní, patří například oleje a tuky (rostlinné, živočišné i minerální), mastné alkoholy a stabilizátory. Látky se z hlediska toho, jak ucpávají póry, dělí do pěti tříd. Ty, co jsou ve třídě s číslem 5, jsou nejvíce komedogenní. Podívejte se na příklady:

0 – konopný olej, bambucké máslo, arganový olej
1 – ricinový olej, šípkový olej, hroznový olej, rakytníkový olej
2 – dýňový olej, mandlový olej
3 – avokádový olej, sezamový olej
4 – kokosový olej, kakaové máslo, olivový olej
5 – olej z pšeničných klíčků, SLS (sodium lauryl sulfate)

Nebaví vás číst složení a pátrat po vlastnostech každé složky? Nakupujte přímo v kategorii nekomedogenní makeup. Najdete ji například v e-shopu Notino.

 

Horoskopy

Jste velice praktičtí a opatrní, ale citlivá Venuše v Blížencích na vás má rovněž nemalý vliv. Budete mírně sentimentální až plačtiví. Může vás samotné zarazit, že jste vnitřně neklidní.…

Nejčtenější články