Máte problémy s alkoholem? Takto to poznáte! Otestujte se

15. 2. 2018
Máte problémy s alkoholem? Takto to poznáte! Otestujte se
Také vám alkohol často pomůže, když se chcete lépe bavit, zbavit se špatné nálady nebo zahnat deprese? Občas nějaká ta sklenka není na škodu, ale pokud se to často zvrhne, mějte se na pozoru. Možná máte s alkoholem větší problém, než si přiznáváte.

Jakmile začnete, neumíte přestat!

Většina lidí umí začít a skončit s pitím, kdykoliv se jim zachce. Pokud se rozhodnou, že si k večeři dají jednu skleničku, skutečně to dodrží! Podle ředitele americké nadace pro léčbu závislých Roberta Poznanoviche, kterého citoval web Women's Health, mají ti, kteří pití neumí kontrolovat, problém. V zámoří přibývá žen závislých na alkoholu a stejný problém pozorují odborníci v Česku. Na rozdíl od mužů často pijí tajně a samy, a proto ani jejich okolí nemusí dlouho nic tušit.

Pokud se vlastní vůlí neumíte rozhodnout, kdy začít a kdy skončit s pitím, možná jste závislá na alkoholu. „Posledním stadiem před závislostí je moment, kdy se sice umíte rozhodnout, kdy začít s pitím, ale už neumíte skončit,“ říká Poznanovich. S první skleničkou tedy umíte počkat až do večeře, ale pak si hned dáte další, pak ještě jednu a ještě ... Takhle nějak se může rozvíjet alkoholismus.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milí Vodnáři, víkendové radovánky se ponesou v duchu pohody a skvělé zábavy. Musíte však skloubit své koníčky a spotřebami rodiny. Není možné se přestat starat a zanedbávat své povinnosti.…