Máte profil na seznamce? Zde jsou důvody, proč byste o sobě neměla lhát

Máte profil na seznamce? Zde jsou důvody, proč byste o sobě neměla lhát

Jestli toužíte navázat nový vztah a nemáte moc příležitostí se s někým seznámit, je seznamka na internetu ideálním způsobem. Spoustu lidí ale často svádí ke lžím a na svých profilech uveřejňují nepravdivé informace o své osobě. Proč byste to neměla dělat?

Vypadáte jako lhářka

Možná to nemyslíte zle a nechcete vyloženě lhát, jen se chcete na profilu trošku přikrášlit. I když ale v budoucnu plánujete před potencionálním nápadníkem uvést věci na pravou míru, je velká pravděpodobnost, že si vás zaškatulkuje jako nečestnou osobu, které nemůže věřit a nemůže ji brát vážně. A kdybyste se snad rozhodla před ním pravdu tajit, nemá to smysl. Určitě víte, že pravda vyjde dřív nebo později vždycky najevo…

Pokračování 2 / 5

Působíte nejistě

Možná si lhaním o své osobě chcete zvýšit sebevědomí, na okolí to ale působí opačně. Pokud o sobě píšete na profilu lži, ve finále budete vypadat nejistě a zoufale. Místo toho, abyste se snažila okouzlit nápadníky smyšlenými informacemi, měla byste být na sebe pyšná se vším všudy. Na to, jak vypadáte, jaké máte zájmy, i na to, co vás činí jedinečnou.

Pokračování 3 / 5

Urážíte jeho IQ

Vážně si myslíte, že když u svého profilu uvedete, že jste štíhlá a 175 cm vysoká, tak si při osobní schůzce nevšimne, že máte o 10 cm méně a vaše tvary jsou spíše kypré? Váš nápadník bude mít v takovém případě pocit, že o jeho inteligenci nemáte valné mínění, když spoléháte na to, že rozdíly nezaregistruje. Myslíte, že s vámi s takovým přístupem bude chtít trávit čas?

Pokračování 4 / 5

Zabíjíte šanci na skutečný a trvalý vztah

Vztah, který je od začátku postavený na lžích, nikdy nemá budoucnost, protože jednou se vše zhroutí jako domeček z karet. Otevřenost, čestnost a důvěra jsou jedněmi z pilířů dobře fungujícího svazku, lhaním však jeho základy nabouráte hned na začátku. A čím víc vás váš partner bude poznávat, tím větší pravděpodobnost je, že vaše lži odhalí. A čím déle to bude trvat, tím víc ho raníte.

Pokračování 5 / 5

Zjistíte, že nejste se správnou osobou

Váš profil na seznamce má v podstatě přilákat budoucího partnera, který by se k vám ideálně mohl hodit. Chcete přece potkat někoho, kdo vás zajímá a s kým toho máte hodně společného! Vytvoříte-li si ale profil se zkreslenými informacemi, najdete pravděpodobně někoho, kdo bude korespondovat s vaším profilem, ne však s vámi. Nakonec zjistíte, že si s tím mužem vlastně nemáte co říct a že nesdílíte stejné životní hodnoty. Stojí lhaní za takové zklamání?

Doporučujeme

Články odjinud