Komentáře k článku zpět na článek

Elynor 31. 3. 2019 | 18:04

@helza: Tak to já vlastně taky, už jsem na žádnou seznamku nepáchla drahně let, a spíš mám pocit, že co se týká některých konkrétních osob, potřebovala bych se raději "odseznámit". :/ Aby na mě dotyční pozapomněli. Ostatně čím jsem starší, tím méně mám potřebu se seznamovat s dalšími novými lidmi. Kanape zatím nemám, ale až si ho jednou pořídím... jéje. I když … kanape... já bych radši lehátko na jachtě v Karibiku. Tam bych se oddávala četbě lehké až pokleslé literatury, a opálený 16letý plavčík jenom v šortkách by mi nosil chlazené nápoje, zatímco u kormidla by stál švarný kapitán plavidla, svlečený do půl těla, předváděl lepou postavu a hru svalů, přičemž by mezi čelistmi drtil dýmku, jsa zahleděn k obzoru, netřepotá-li se tam plachta bílá. Jenomže copak tohle se dá napsat na seznamku? Copak námořní kapitáni čtou seznamky, tuplem ve vnitrozemském státě? No tak.

helza 31. 3. 2019 | 17:08
helza 30. 3. 2019 | 17:52

@Elynor: Ad "swingers" jsem se musela zasmát. Jelikož to není pro mne činnost běžná, obávala jsem se, že zmotám pravopis. Tak jsem ono slovo hodila do vyhledávače. Myslím, že swingr, možná s v, už nevím, ale hned tam na mne jukl onen Springer. A já ho bezmyšlenkovitě skopírovala.

Elynor 30. 3. 2019 | 11:27

@helza: ... mimozemšťan z Alfa Centauri, těšilo mě. To slovo je "swingers", ne springer. Der Springer je šachový kůň, předpokládám, že šachové večírky by nebyly pokládány za neobvyklé. Nicméně právě navštěvování swingers party bych na seznamce neuváděla. Lidi mají hloupé předsudky. Další věc - mail. Dneska můžeš mít libovolné množství mailů, není problém mít jeden zcela anonymní právě a pouze pro účely seznamky. Přece tam nebudu dávat ten mail, co používám v kontaktu s klienty mé firmy. Dál - některé seznamky požadují registraci. Už tam bych vycouvala, a nedávala jim svoje jméno a adresu. Na to, abych si tam mohla dát inzerát, to nepotřebujou. No a co se týká osobních parametrů, pokládám za zcela zbytečné uvádět výšku na centimetry, přesný věk, váhu, počet končetin a zubů, a ani fotku bych tam nedávala. V minulosti jsem se na seznamkách neobtěžovala s ničím víc, než sdělením, že jsem žena a hodil by se mi nějaký chlap Pak už jsem si to přebrala. Dneska nevím, protože jsem se dočetla, že seznamky vesměs požadují vyplnění jakéhosi psychologického profilu, kde se vyptávají na mraky osobních až intimních věcí. A to já kategoricky odmítám. A nakonec - proč by se proboha "osmdesátiletý prcek širší, než delší, absolvent zvláštní školy, holdující pouze pivu a svému kanapi" vyskytoval na seznamce? Co by tam takový týpek hledal za štěstí, když tedy pomineme předpoklad základní gramotnosti, aby se tam vůbec dokázal dostat? Takový bude šťastný na tom kanapi a nepotřebuje vyvíjet iniciativu na seznamkách.

helza 30. 3. 2019 | 10:37

@Elynor: Tedy souhlasím se vším, kdekoliv na internetu. Tedy s adresou, s hlášením, kdy opouštím dům a jedu na dlouhou dovolenou, s fotkami svých šperků a jiného majetku a podobně. Taky s fotkami nezletilých dětí, tam je opatrnost obzvlášť důležitá.Ale co se týče seznamky tak nevím, jak se chceš seznámit z někým, kdo ti dá falešný mejl a nalže ti o sobě že je třicetiletý krásný vysoký černovlasý kulturista, něžný barbar se třemi VŠ, milovník divadla a turistiky, když je to osmdesátiletý prcek širší, než delší, absolvent zvláštní školy, holdující pouze pivu a svému kanapi. Krom toho nevím, jak tě může ohrozit sdělení ohledně toho, jak zhruba vypadáš, kolik ti přibližně je a co tě zajímá. Myslím si, že běžné zájmy typu knihy, zahrádka, turistika a pod. nikoho na tvou stopu nepřivedou. A myslím, že ani tvé neobvyklé zájmy (springer party) konkrétně tebe neprozradí. Nějak přeci musíš potenciálního zájemce oslovit a něco mu o sobě říct. Pokud se chceš seznámit a ne se tam jenom pobavit.Mimochodem, tady přeci o sobě taky píšeš a v průběhu těch let jsi toho napsala hodně. Mám tomu rozumět tak, že je to všechno jenom lež, že jsi třeba i chlap, nebo dokonce puberťák?

Elynor 30. 3. 2019 | 09:22

Přátelé, přece snad nikdo nemůže být tak naivně důvěřivý, aby na seznamce uveřejňoval svoje skutečné údaje? Dával je všanc veřejně komukoli? A nejen na seznamce, kdekoli na internetu. To si akorát koleduje o malér. Ono stačí už to, co je o každém z nás dostupné veřejně jaksi bez toho, abychom to mohli ovlivnit. Přidávat k tomu ještě nějakou další "pravdu" na seznamce, to je holý nerozum. Nikdo vám nezaručí, že nedojde ke zneužití jakéhokoli osobního údaje, i když vám to stokrát slíbí jako provozovatel webovek, data se prostě uhlídat nedají. Utečou i z CIA, natož na nějaké seznamce.

Přečtěte si také

Horoskopy

Jestliže patříte do řad svobodných, nezůstávejte celé dny doma. Mars je v úžasném sextilu s vaším…