Máte strach z lásky? Jak se ho zbavit a vpustit do života někoho nového

Máte strach z lásky? Jak se ho zbavit a vpustit do života někoho nového

Máte za sebou nevydařený vztah či nepovedené manželství, a i když na jednu stranu toužíte mít po svém boku někoho, kdo by vás miloval, bojíte se bolesti natolik, že nedáte nikomu novému prostor? Tohoto strachu je třeba se zbavit. Jak to udělat, aby se ve vašem životě zase objevila láska?

Buďte upřímná sama k sobě

Nyní je okamžik, kdy byste se měla zeptat sama sebe, proč se bojíte zamilovat. Je to proto, že vám v minulosti někdo ublížil a vy máte strach, že se znovu zamilujete do někoho, kdo udělá to samé? Znepokojuje vás, že byste si musela znovu projít stejnou bolestí? Nebo jste prostě člověk, který si od ostatních udržuje odstup a neotvírá se druhým, protože nechce působit zranitelně? Pokud se dostanete ke kořeni toho, co vám brání se zamilovat, je to dobrý začátek. Pak se vám budou snadněji překonávat překážky, které vám brání najít skutečné štěstí.

Pokračování 2 / 5

Prozkoumejte své pocity

Dalším krokem je prozkoumat svoje pocity a pracovat s emocemi i přetrvávajícími pochybnostmi, které vám zabraňují nechat předchozí zkušenosti jít a znovu se zamilovat. Pokud se obáváte, že se znovu vystavíte riziku a skončíte se zlomeným srdcem, je potřeba tyto pocity překonat. Promluvte si s někým, kdo je vám blízký, nebo si nechte poradit od terapeuta, jak se vyrovnat se zklamáním z předchozího vztahu. Jistě, vždycky je to riziko, pokud jde o lásku, ale jakmile pochopíte, že risk je neodmyslitelnou součástí celého procesu, bude se vám k celé záležitosti s láskou přistupovat snáze.

Pokračování 3 / 5

Zbavte se bývalého partnera

I když už jste se rozešli před časem, pořád ho nemůžete pustit z hlavy a trápíte se. Bude to znít jako klišé, ale na tohle bolení pomáhá opravdu jen čas. Dopřejte si ho, kolik potřebujete, prožijte si proplakané večery u romantických filmů, písniček i společných fotek. Po čase ucítíte, že žalu pomalu ubývá. Pak je nejvyšší čas si uvědomit, co dobrého vám předchozí vztah přinesl a co jste se v něm naučila. A za to je třeba v duchu bývalému partnerovi poděkovat. Abyste ho z hlavy dostala úplně, zablokujte si ho na sociálních sítích. Čím méně ho budete mít na očích, tím lépe a rychleji se budete léčit. Jednoho dne zjistíte, že vás vlastně už vůbec nezajímá, co dělá. A tento den budete vědět, že jste uzdravená.

Pokračování 4 / 5

Udělejte prostor pro nový vztah

Jakmile jste se vypořádala s předchozím vztahem, je potřeba se od něj očistit. Zbavte se věcí po bývalém partnerovi, nemusíte je nutně vyhazovat, stačí je uklidit do krabice a odnést do sklepa nebo na půdu. Udělejte změny ve svém bytě, přestavte nábytek, vymalujte ložnici, kupte si třeba nové povlečení. A dopřejte změnu i sobě – například novým účesem. Tak se definitivně zbavíte starého vztahu a ve vašem životě bude prostor pro něco nového.

Pokračování 5 / 5

Vyberte si důvěryhodného partnera

Ano, to se lehce řekne, ale hůře vykoná. Na druhou stranu, buďme upřímné – my ženy máme tendence být přitahovány drsňáky, u kterých je už od počátku jasné, že nás s nimi nic dobrého nečeká. Jestliže ale narazíte na muže, který možná nemá takové charisma jako muž „drsňák“, ale je na vás hodný, respektuje vás a je na něj spolehnutí, zkuste mu dát šanci. Je dost pravděpodobné, že vám do budoucna neublíží. Na rozdíl od drsňáka.

Doporučujeme

Články odjinud