Máte tuk v pase? Jezte chilli papričky!

2. 5. 2010
Máte tuk v pase? Jezte chilli papričky!
Experti z Kalifornie přinesli důkazy, že pálivé papričky a chilli pomáhají nejen rozehřát tělo a kapsaicin v nich obsažený má nejen protirakovinné účinky, ale pomáhá také hubnout. Tato látka pomáhá spalovat tuky a lidé, kteří kapsaicin prostřednictvím paprik, feferonek či chilli konzumují pravidelně, mohou zhubnout nadbytečné tukové zásoby uložené v pase.

Kapsaicin produkuje v těle velké teplo, přitom dochází k metabolizaci tuků uložených v oblasti břicha a boků. A kdo nesnáší pálivé potraviny, může vsadit na derivát dihydrokapsiát (DCT), který nepůsobí pálivou bolest a účinkuje stejně.

Klepněte pro větší obrázek

„Prokázali jsme, že konzumace kapsaicinu a DCT výrazně zvyšuje oxidaci tuků, nutí tělo využívat více tuku jako palivo. To může lidem skutečně pomoci hubnout, když se navíc stravují dietně a konzumují pálivé potraviny,“ uvedl profesor David Heber z University of California v Los Angeles.

Chcete zhubnout? A nevíte jak? Vyzkoušejte náš FITweb!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

V kolektivu jste jako ryba ve vodě a nyní patříte mezi největší tahouny. Nejde hovořit ani tak o schopnostech jako o pozitivní náladě. I ve špatných chvílích dokážete zlehčit situace, a to…

Nejčtenější články

Doporučujeme