Matky, které drží dietu, porodí líné děti

6. 5. 2002
Matky, které drží dietu, porodí líné děti
Podle posledních zpráv jsou všichni povaleči a domasedi ve skutečnosti téměř nevinní. Nemilou vlastnost totiž získali už v době, kdy byli s matčiným tělem propojeni placentou.

Matky, které drží dietu, porodí líné děti

Podle posledních zpráv jsou všichni povaleči a domasedi ve skutečnosti téměř nevinní. Nemilou vlastnost totiž získali už v době, kdy byli s matčiným tělem propojeni placentou. Dokud se povalovali v děloze, měla na ně největší vliv výživa matek. Viníkem fenoménu líných lidí je západní strava. Shodují se na tom alespoň odborníci z institutu Liggins Institute v Aucklandu.

Nečekejte však, že maminky pojídající bohatá a tučná jídla porodí lenivé potomky. Právě naopak. Vědecké špičky v Aucklandu potvrzují, že právě mateřství provázené dietami vede k podvýživě plodu. Takové dítě má v dospělosti sedavé sklony . Jejich nejoblíbenější činností je pak sledování televize.
“Podvýživa hraje významnou roli v tvorbě hormonu leptin, který je nejdůležitějším regulátorem chuti k jídlu. Předpokládá se, že plod, jenž se musí neustále přizpůsobovat nízké hladině živin, si pojišňuje přežití minimální aktivitou. Tím to však nekončí. Podvyživený plod se navíc po narození stane dítětem, které není dostatečně citlivé k inzulinu a leptinu. V dospělosti se často přejídá, je obézní a nesnáší jakoukoli pohybovou aktivitu,” shrnuje výsledky svého výzkumu aucklandský odborník.

zdroj: Plus

Témata článku:   

Přečtěte si také

Horoskopy

Ani vás dnes, milé Panny, nemine síla pondělního úplňku. Právě on je zaměřený na vaše emoce a životní zkraty. Nerozhodnost se nenosí, a tak máte ideální možnost přemýšlet o tom, co jste…

Nejčtenější články

Doporučujeme