Maximální objem vlasů

8. 6. 2009
Maximální objem vlasů
Jemné vlasy postrádající objem vyžadují velkou pozornost, šikovného kadeřníka, skvělý sestřih a také vhodnou péči. Pak se i z té nejjemnější kštice může stát závidění hodná hříva.

Jemné vlasy jsou jedním z nejrozšířenějších vlasových typů v České republice a na Slovensku. Konkrétně je asi 46 % žen, které se domnívají, že mají jemné vlasy. Jaké vůbec jsou jemné vlasy? Tím, že mají menší průměr, postrádají potřebnou sílu a pevnost. Proto se také obtížně upravují a trpí nedostatkem objemu. Druhým aspektem je to, že jemnější vlasy jsou výrazně křehčí. Pro dosažení optimálního objemu potřebují regeneraci, sílu a oporu.

„Objem jemných vlasů je menší, postrádají sílu a hmotu. Jsou jemné, bez objemu a obtížně se upravují. Snáze podléhají negativním vlivům prostředí. Je nezbytné obnovit jejich sílu zevnitř,“ vysvětluje ředitelka laboratoří vlasové péče Sandrine Decoster. „Pro udržení kvalitního vzhledu a zajištění odolnosti potřebují vlasy lipidy. Ty jsou součástí vlasového vlákna a představují 3 % složení vlasů. Vytváří se ve vlasové cibulce, kterou tvoří steroly, mastné kyseliny a ceramidy. Ceramidy poskytují vlasům odolnost a zajišťují soudržnost buněk vlasového vlákna. Ceramidy jsou nezbytné k zajištění ochrany zdraví vlasů.“

Ženy s jemnými vlasy sní o objemu již od kořínků, čímž se dosáhne objemu pro celý účes. Nádherný objem by měl zároveň vydržet minimálně celý den. Aby bylo docíleno požadovaného objemu, je nutné používat přípravky, které vlasy nejen dokonale vyživí, ale zároveň jim dodají lehkost bez zatížení.

S péčí o jemné vlasy, kterým chybí objem, je potřeba začít již pod sprchou. Zapomeňte na těžké a hutné přípravky, raději sáhněte po speciální kosmetice, která kštici dodá lehkost, objem a výživu zároveň.

Minerály

Pro všechny ženy s jemnými vlasy postrádajícími objem vyvinuly laboratoře L'Oreál Professionel série expert novou řadu volume expand. Jde o první řadu vlasové péče, používající pro dosažení maximálního objemu technologii vzájemně se doplňující minerály. Minerály vápníku obsažené v technologii Mineral Ca ulpívají na povrchu vlasového vlákna, kde vytvářejí kontaktní můstky. Výsledkem je síť kontaktních můstků, které jemným vlasům poskytují potřebnou oporu a sílu pro výrazný a dlouhotrvající objem. Jemné vlasy jsou posílené, je jim dodána lehkost a snáz se upravují. Technologie Mineral Si s křemíkem působí spolu s technologií Mineral Ca v synergickém efektu. To znamená, že přínos těchto 2 technologií dává více než dvojnásobně lepší výsledek, v tomto případě objem. V případě pravidelného používání šamponu a masky z nové řady volume expand dochází k vytváření kontaktních můstků jak z kalcia, tak z křemíku.

V souvislosti s uvedením volume expand na trh bude zároveň uveden speciální zvýhodněný balíček Volume Trio obsahující šampon, masku a pěnu, vše z nové řady volume expand. Přípravky lze zakoupit samozřejmě i jednotlivě. V linii najdete ještě krémovou oplachující péči a lehký sprej pro objem od kořínků.

Bambus a leknín

Schwarzkopf nyní uvádí na trh inovovanou řadu BC Bonacure postavenou na účincích 9 amino kyselin. Zatímco u klasických receptur jsou prázdná místa v poškozené struktuře vlasu zaplňována, nová technologie Amino Cell Rebuild umožňuje obnovu vnitřní stavby buněk.

Na jemné vlasy postrádající objem zde najdete linii BC Volume Boost, jejíž součástí je bambusový komplex. Ten poskytuje vlasům péči pro viditelný objem a zdravý lesk a přitom je nezatěžuje. Jde o perfektní řešení pro jemné a zplihlé vlasy bez lesku. Šampon pro podporu objemu čistí a posiluje objem jemných a křehkých vlasů a poskytuje základní péči bez zatěžování. Proč právě bambus? Jeho listy totiž obsahují vysokou hladinu proteinu. V kombinaci s výtažky z kořene leknínu účinkuje přesně tak, aby vlasy posílil a dodal na objemu.

Bez silikonů

Vědci pracující na nové linii Garnier se zaměřili na ceramidy, neboť právě ty mají na starost zdraví a sílu vlasů. Jejich studium umožnilo laboratořím vytvořit komplex Bioaktivních ceramidů, které pomáhají posílit strukturu vlasu a obnovit poškozené vlasy až ke konečkům. Složení přípravků Fructis Objem a hustota působí zevnitř a pomáhá restrukturovat vlasy a zachovat jejich lehkost. Komplex Bioaktivních ceramidů přispívá k obnově struktury vlasového vlákna. Ovocné kyseliny prostupují do jádra vlasů a posilují je. Ženšen na závěr dodává vlasům vitalitu od kořínků ke konečkům a navíc produkty neobsahují silikony, které zatěžují vlasy.

Kolekce obsahuje celkem tři výrobky – krémový šampón pro normální vlasy, transparentní šampón pro mastnější typy a posilující balzám.

Další novinky pro objem

Pro jemné a oslabené vlasy bez objemu je určena nová profesionální řada Syoss Volume Lift pro odlehčenou péči bez zatížení. Vysoce účinné složení posiluje vlasy od kořínků a viditelně zvětšuje jejich objem. Šampón a kondicionér s jemnou lehkostí umyjí a ošetří vaše vlasy, aniž by je zatěžovaly.

Čistící a regenerační systém Biosilk Volumizing obsahuje hedvábné proteiny, výtažky z rostlin a bylinek, takže po použití šampónu s kondicionérem kštice získává hebkost, lesk a sílu. Hedvábné proteiny pronikají do vlasů, regenerují je a vytvářejí nádherný lesk, který chrání UV filtry obsažené v kondicionéru.

Legendární lak na vlasy Elnett, který provází módní profesionály i běžné ženy už padesát let, přichází s novinkou pro objem účesu – Elnett dlouhotrvající objem. Dosahuje lepších výsledků díky mikro rozptylu. Pro-Kératine, obsažený v laku, dosahuje objemu účesu, který vydrží po dobu dvou dnů. Pro-Kératine podporuje vitalitu vlasů - účes působí přirozeně a živě. Díky mikrodifúznímu rozprašování laku si vlasy uchovávají svou pružnost a nelepí se. Složení laku chrání účes před vlivy příliš vlhkého nebo naopak příliš suchého počasí. Lak navíc rychle zasychá a velmi snadno se vyčesává – nehrozí tak poškození vlasů.

Foto: archiv firem

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

Odpoutejte se od nepříjemností, které na vás čekají, a dočkáte se zadostiučinění. I když nejde všechno podle plánu, máte velké ambice a sny, a ty si chcete za každou cenu vyplnit! Nevěřte…