Meditace vám pomůže zbavit se stresu a úzkosti! Co můžete zkusit?

12. 2. 2019
Meditace vám pomůže zbavit se stresu a úzkosti! Co můžete zkusit?
Potřebujete zvolnit, zbavit se napětí a běžný odpočinek vám už nestačí? Ideálním způsobem, jak se znova „dobít“, je meditace. Meditačních technik je celá řada, všechny pak mají jedno společné. Měly by vést ke snížení stresu, lepší relaxaci a emoční stabilitě.

Kdy a komu meditace pomůže

Meditace vytváří stav hlubokého uvolnění a pocit vyrovnanosti a klidu. Mnohé výzkumy taky ukazují, že meditace může pomoci lidem se srdečním onemocněním, může snížit riziko srdečního infarktu a mrtvice. Meditace se taky doporučuje jako terapie pro léčbu panické úzkosti, žaludečních vředů, lupénky, chronické bolesti, vysokého krevního tlaku a také astmatu. Existují studie, které naznačují, že praktikování meditace snižuje příznaky Parkinsonovy choroby či roztroušené sklerózy. A meditace prý snižuje hladinu cholesterolu a celkově zlepšuje náladu – podobně jako třeba čokoláda.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

O rodinné příslušníky pečujete až nezdravě a jim se to docela začíná zajídat. Každý má svůj rozum a chce se řídit podle svého. Nesmíte nic přikazovat. Přehnaná péče je pro ostatní velice…

Nejčtenější články

Doporučujeme