Meghan Markle: Od reklamy na brambůrky až do královského paláce

19. 5. 2018
Až si v sobotu 19. května Meghan Markle a princ Harry řeknou v poledne své ano, přepíšou tím kus britských dějin. Britský princ si poprvé bere rozvedenou ženu, afroameričanku, která nechodila na prestižní Eton ani Yale, ale vyrůstala v obyčejné rodině osvětlovače a sociální pracovnice. Jak to, že to tahle holka, Meghan, dotáhla tak daleko?

 

 

V sedmé třídě seděla malá Meghan Markle nad dotazníkem, kde na ni čekala záludná otázka: Měla si vybrat etnikum, ke kterému patří. Možností bylo docela dost: běloška, afroameričanka, asiatka či hispánka. Jenže Meghan nezapadala ani do jedné z těchto škatulek. Tatínek byl běloch a maminka afroameričanka. Pro koho z nich se měla rozhodnout? Nechtěla popřít ani jednoho z nich, a tak, jak před třemi lety vyprávěla časopisu Elle, nechala kolonku prázdnou.

Když to pak vyprávěla tátovi, ten jí poradil, aby si příště v takové situaci vytvořila svou vlastní kategorii. A to byla evidentně rada, kterou se Meghan řídí dodnes. Svatba, životní partner? Jasně, ale když už, tak rovnou někdo mimo běžné kategorie. Štíhlá postava? Ano a udělám pro to všechno – mrkněte se tady, jak se Meghan stravuje, neumřela byste hlady?

A tak i když Meghan na první pohled vypadá jako prvoplánová kráska s hezkou tvářičkou a ještě hezčí postavou, která životem prochází tak, jak to ženy dělávají, ve skutečnosti si Meghan Markle žije život tak, že příliš nezapadá do běžných životních schémat.

Vždyť si bere o tři roky mladšího muže, kvůli kterému musela změnit náboženství, přestěhovat se skoro 6000 kilometrů daleko, změní občanství, a navíc se i musela vzdát roztrhaných džín a začít hrát princeznu, což znamená vždy se usmívat, mávat, i když máte zrovna břicho v křeči, protože jste to právě dostala. Dokázala byste to?

Meghan od malička říká, co si myslí

Meghan Markle se narodila 4. srpna 1981 v Los Angeles jako Rachel Meghan Markle, své první jméno ale nepoužívá. Když jí bylo šest, její rodiče se rozvedli a tatínek, osvětlovač v Hollywoodu, se později přestěhoval do Mexika. Meghan pak vyrůstala jen s maminkou Doriou Ragland, která byla sociální pracovnice a lektorka jógy. 

Meghan chodila do katolické dívčí školy. Když jí bylo 11, všimla si reklamy na mycí prostředek, která jí připadala nespravedlivá vůči ženám, neboť hlásala, že jsou to ženy, kdo bojuje každý den s mastným nádobím. Nelenila a napsala právničkám zabývajícím se právy žen dopis, ve kterém je na tuto reklamu upozornila. Díky tomu se rozběhla kampaň, která donutila firmu reklamu změnit a místo "ženy myjí nádobí" bylo pak v reklamě "lidé umývají".

Díky tátovi Thomasovi má Meghan dva starší nevlastní sourozence, bráchu Thomase a sestru Samanthu Grant, která od roku 2008 trpí roztroušenou sklerózou, Thomas se rád napije, a dokonce byl zatčen za to, že v opilosti vytáhl zbraň na svou partnerku. Meghan se s nimi nestýká a ani je nepozvala na svatbu. 

Díky tátovi pochází Meghan Markle také z královského rodu. Nevěříte? Tady čtěte víc

Díky tátovi ale Meghan také už jako malá nakoukla do světa filmu, protože vždy po škole za ním chodila do ateliérů. To předurčilo její směřování, nejprve jako dospívající začala hrát ve škole ve školních představeních, kde i zpívala, potom vystudovala herectví spolu s mezinárodními vztahy. V tu chvíli ještě nebylo jednoznačně jasné, že se bude živit jako herečka, protože díky úspěšnému studiu získala i stáž na americké ambasádě v Buenos Aires. 

„Nikdy jsem nechtěla být jen ženou na okrasu, chtěla jsem být ženou, která opravdu pracuje,“ svěřila se Markl v příspěvku na svém blogu. A předtím prohlásila, že jako malá "jsem chtěla být buď prezidentkou Spojených států, nebo moderátorkou zpráv". Dobrý tah na branku, od prezidentky k "princezně" to není zase tak daleko. I když tady musíme být přesní. Všichni považují Meghan skoro už za princeznu, tou se ale nikdy nestane, zatím není ani zcela jasné, jaký bude mít Meghan titul.

Nakonec tedy Meghan přece jen zlákal svět filmu, i když začátky rozhodně nebyly jednoduché. Paradoxně kvůli jejímu původu. Rasistickým narážkám musela čelit už jako malá, teď pro změnu měla na castinzích smůlu, protože nebyla dost afroamerická ani dost bílá. Nezapadala do žádné kategorie. Ze začátku si tak vydělávala kaligrafií, kdy ručně psala například svatební oznámení, a zkoušela své štěstí. To se nakonec nenechalo donekonečna doprošovat a Meghan získala roli v seriálu General Hospital, následovala řada malých roliček, v roce 2009 si pak zahrála v reklamě na brambůrky. Poznala byste tady Meghan?

Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek

Pak přišla v roce 2011 průlomová role Rachel v seriálu Kravaťáci. Štěstí v pracovním životě provázelo i to v životě osobním, bohužel ne nadlouho. Meghan si v roce  2011 na pláži Ocho Rios na Jamajce vzala filmového producenta Trevora Engelsona. Když mrknete na jejich svatební fotku do galerie v úvodu článku, vůbec by vás nenapadlo, že se jedná o svatbu.  Novomanželé byli oba v bílém, Meghan na sobě měla krátké jednoduché bílé šaty a ženich klasické bílé kalhoty a košili.

Bohužel ale manželství dlouho nevydrželo, i když před svatbou spolu sedm let chodili, a v roce 2013 přišel rozvod. Naštěstí spolu neměli děti. Poté prý měla blízko ke kanadskému hokejistovi Michaelu Del Zottovi, s Harrym randí od června 2016.

Čím jezdí královská rodina. Mrkněte na fotky ZDE

Za Harryho vděčí Meghan kamarádce Violet von Westenholz. Její a Harryho táta Charles jsou přátelé, takže se s Harrym zná odmalička. S Meghan se Violet seznámila při práci pro značku Ralph Lauren a dohodla jim rande naslepo v Londýně. „Šli jsme na drink a najednou to šlo hrozně rychle a už jsme plánovali, co budeme dělat zítra,“ říká Meghan.

„Byl jsem nesmírně příjemně překvapen, když jsem vešel do místnosti a viděl ji. Bylo osvěžující být najednou s někým, kdo je úplně mimo váš běžný okruh známých. Ona nevěděla moc o mně, já nevěděl nic o ní. Měl jsem konečně možnost začít něco od úplného začátku, krok po kroku se s ní poznávat ,“ říkal Harry. Hned mezi nimi přeskočila jiskra a už v létě 2016 odjeli na dovolenou do africké Botswany. O ruku ji Harry požádal loni v listopadu – poklekl doma v Nottingham Cottage v Kensingtonském paláci, když Meghan pekla kuře k večeři.

Holka s velkým srdcem

Ke členům královské rodiny patří, že se angažují v různých neziskových a humanitárních organizacích. Sám princ Harry s bratrem Williamem a jeho ženou Kate spravuje Královskou nadaci, jež pomáhá válečným veteránům a mladým lidem v nouzi. Meghan Markle do toho skvěle pasuje a to je podle všeho i důvod, proč tak oslovila prince Harryho. Občanská angažovanost Meghan neskončila s dopisem proti reklamě na mycí prostředek. Ještě než začala chodit s Harrym, jela do Rwandy čistit vodu, jako vyslankyně OSN bojovala za rovnoprávnost žen.

„Můj život osciluje mezi tábory pro uprchlíky a červeným kobercem. Mám ráda oba tyto světy, protože si myslím, že se mohou a měly by se navzájem ovlivňovat... A tento typ práce mi přináší pocit vnitřního uspokojení a zároveň mě motivuje k cíli," řekla Meghan.

Velké uspokojení Meghan Markle určitě prožije tuto sobotu 19. května, když si vezme prince Harryho. Svatební obřad Meghan a prince Harryho se bude konat v kapli St. George ve Windsoru, odkud novomanželé podniknou cestu kočárem po městě, aby je mohli spatřit kolemjdoucí. Na svatbu je pozváno zhruba 800 hostů, televize ji na rozdíl od svatby Kate a Williama přenášet nebude. 

Média Meghan předhazují, že příliš mluvila do toho, jak bude svatba vypadat. Mají jí například za zlé, že změnila tradiční svatební dort, který je ovocný, na citronový s bezinkami, ale co už, Meghan si evidentně dělá věci po svém. A Princ Harry vedle ní vypadá šťastný.  

Online můžete svatbu prince Harryho a Meghan sledovat zde

A večer, až přenos skončí, si nenechte ujít Muzejní noc 2018.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Milé Panny, závěrečná fáze měsíce se ponese v duchu lásky, romantiky a taky profesního růstu. Zažijete tolik krásných věcí, až vám z toho půjde hlava kolem. Zkraje týdne se věnujte…

Nejčtenější články

Doporučujeme