Komentáře k článku zpět na článek

momou 17. 8. 2012 | 08:02
momou 17. 8. 2012 | 08:01

Úctu si musí člověk zasloužit, tu nedostane jen proto, že je starý. Když jsem byla těhotná jela jsem MHD na prohlídku a měla jsem s sebou svoji dcerku, které v té době bylo 14 měsíců (já byla na konci pátého měsíce). Nastoupila jsem do autobusu s golfáčema a taková babička vyskočila, že ať si hned sednu, že kdyby řidič prudce zabrzdil .... Odpověděla jsem jí, že je starší a to místo si zaslouží víc než já .... Babička se na mě "obořila" a já si sedla a z toho místa i v pohodě držela kočár - babička na další stanici vystoupila, ale stejně, byla o holi.
V jiný den po měsíci jsem jela opět na kontrolu a v tramvaji jsem potkala dědka, nepříjemnej, že prý mám uhnout (a jak asi když mám bříško) a že mu vadí kočár a co to jsem za matku, když tahám mimino tramvají. pak mě odstrčil od tyče, takže jsem se držela jen golfáčů.... Vedle mě se postavila babča (jiná) opět s hůlkou a prý pojďte si sednout. Sice jsem nešla, protože jsem měla už vystupovat, ale dědek hned vystartoval, porazil mě ani se neomluvil!!!! A babička? Byla úžasná - dědka vzala přes nohy hůlkou a vynadala mu před celou tramvají, že jak mají mít mladí úctu ke stáří, když on se chová mnohem hůř jak ti mladí.
V jiný den jsem zas potřebovala pomoct s golfáčema do tramvaje, a bohužel se všichni rozprchli, jediný, kdo mi chtěl pomoci byl takový malý dědeček o berlích - to aby si někdo nemyslel, že jsem zaujatá proti starým pánům.
Chápu, že mnoho lidí nese svoje stáří špatně a já asi nebudu jiná, ale chovat se hnusně fakt respekt a úctu nezaslouží.

dialog 17. 8. 2012 | 07:49

Stárnu...a jak si tak stárnu, více vidím i vnímám. Začíná se TO týkat tedy pomalu i mne, mých vrstevníků...a bude prý hůř.Nechci tu lkát nad ničím konkrétním...ale obecně, ti opravdu staříčci, ten život v dnešní společnosti vůůůůbec nemají jednoduchý.A tak vzpomenu na pana Wericha, který s nadsázkou říkával..."že i starý byl kdysi mladý blbec...",

šiška 16. 8. 2012 | 18:01

Ano, v Česku se veřejnost chová velmi negativně k důchodcům,jako by se stáří těch mladých netýkalo. Mají to také za pár, jako ty jejich předchůdci. Jeden vědecký pracovník veřejně řekl v televizi, že má velký komplex že je důchodce díky naší společnosti.Mladý to dávají s prominutím těm starým hodně sežrat.Jsou prostě vyčleněni ze společnosti.Jsi starý, tak nepřekážej!

Přečtěte si také

Horoskopy

Příjemné strávení nedělního dne je doslova na spadnutí. Samou radostí dobře fungující domácnosti…

Nejčtenější články

Doporučujeme