Mel Gibson: Bouřlivák s bipolární poruchou, který se třikrát oženil a zplodil 9 dětí

4. 1. 2019
Vynikající herec a režisér, kterého lidé buď milují, nebo nenávidí. V posledních letech má totiž pověst člověka, za kterým stojí desítky excesů, obvinění z antisemitismu či fyzického týrání. Napadl dokonce i fotografku, která ho chtěla vyfotit a vulgárně jí nadával. Za jeho cholerické výbuchy ale může pravděpodobně bipolární porucha, s níž bojuje. Díky své třetí ženě se zdá, že statečně.

Skvělý herec i režisér

Mel Gibson je herec mnoha tváří. Vyrostl v Austrálii, ale narodil se 3. ledna 1956 v USA, kam se v polovině 80. let minulého století vrátil. To už byl slavný po celém světě díky filmu Šílený Max. Brzo následovala úspěšná série akčních filmů Smrtonosná zbraň, objevil se v historickém dramatu Bounty. Úspěšný byl i jako režisér – v roce 1995 produkoval, režíroval a hrál hlavní roli ve snímku Statečné srdce o skotské vzpouře proti Angličanům. Za něj získal pět Oscarů včetně ceny za režii a nejlepší film.

Po roce 2000 natočil kasovní trháky – historický velkofilm Patriot, animovaný velkofilm Slepičí úlet, v němž namluvil nafoukaného kohoutka Rockyho, a komedii Po čem ženy touží.

Silně věřící katolík

Pokud jde o herectví, není sporu o tom, že Gibson je skutečně jednička. V soukromí to s ním ale jednoduché není. Už v mládí bojoval s maniodepresivní psychózou a v roce 2006 ho zatkli za řízení v opilosti a pod vlivem THC. Aby toho nebylo málo, při zatýkání se pustil do Židů a žen. Sice se později omluvil, ale tři roky podmínečně dostal.

Gibson je silně věřící katolík, na svém pozemku má dokonce soukromou kapli, kde se každý den modlí. Zdálo by se, že věřící muž bude věrný, ale ani to není pravda. S první manželkou, zdravotní sestrou Robyn, vydržel sice 31 let a zplodil s ní celkem sedm dětí, přesto ho dostihla chlapská krize středního věku. Po jednatřiceti letech se spustil s ruskou hudebnicí Oksanou, která mu porodila dceru.

Obviněn z fyzického týrání

Oksana ho však po roce vztahu obvinila z fyzického týrání a láska skončila. Oksana tvrdila, že jí uhodil do obličeje a vyrazil zub. Kdo ví, kde je pravda, protože exmanželka Robyn se za Mela postavila a prohlásila, že něčeho takového není Gibson schopen.

V každém případě musel Gibson Oksaně zaplatit tučné odstupné. Zdá se, že pravda byla někde uprostřed a že hudebnice z Ruska byla spíše zlatokopka, která chtěla Gibsona pořádně oškubat.

Pro Hollywood je nepostradatelný

Teď má Gibson novou ženu, která je o pětatřicet let mladší. I s ní má dítě, chlapečka Larse Gerarda. Ten se narodil před rokem. Na stará kolena se stal tedy Gibson otcem. V jednom z rozhovorů prohlásil, že se bude snažit být lepším otcem, který jen neleží jako lazar. Je mu už sice dvaašedesát, ale věk je podle něj jenom číslo. O své manželce prohlašuje, že je speciální a že jí je vděčný za to, že udržuje pod kontrolou jeho cholerické výbuchy.

Přestože je tenhle herec plný průšvihů, pro Hollywood je nepostradatelný. I teď totiž dokáže natočit film, který za to stojí. Třeba akční podívanou Ve jménu krve, kde hrál hlavní roli, nebo Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny, který režíroval a který získal dva Oscary.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na víkend si naplánujte činorodou aktivitu a pohybujte se venku na čerstvém vzduchu. I přes všechny zákazy a doporučení si najdete plnohodnotný způsob strávení volna. Vyrazte třeba na…