Mel Gibson válčí s Vatikánem

17. 9. 2002
Mel Gibson válčí s Vatikánem
Za vlka v rouše beránčím pokládá Vatikán hvězdný herec Mel Gibson, který se netají tím, že je silně věřící. "Věřím v Boha, ale nevěřím v církev jako sociální instituci," řekl herec v rozhovoru pro Times.

Mel Gibson válčí s Vatikánem

Klepněte pro větší obrázek Za vlka v rouše beránčím pokládá Vatikán hvězdný herec Mel Gibson, který se netají tím, že je silně věřící. "Věřím v Boha, ale nevěřím v církev jako sociální instituci," řekl herec v rozhovoru pro Times. Šestačtyřicetiletý Gibson má katolickou výchovu. V dětství totiž chodil do chlapecké církevní školy v Austrálii.

Sám sebe nazývá "staromódním katolíkem", který bez ohledu na názor Vatikánu dává přednost bohoslužbám slouženým v latinském jazyce.
Ve svém domě v Malibu má Gibson kapli, v níž se každou neděli koná mše v latině. Bohoslužby v národních jazycích se podle rozhodnutí vatikánského koncilu slouží od roku 1960. Součástí této reformy bylo i povolení, aby se zhruba ve dvaceti italských kostelech i nadále sloužila mše v latině.
Gibson je šňastný, že jeho jediná dcera Hannah se rozhodla pro dráhu jeptišky. Se svou ženou Robyn má ještě šest synů.

Mel a Robyn spolu žijí už více než dvacet let, což je podle hollywoodských měřítek skutečně dlouhé manželství. Gibson tvrdí, že zachovat rodinu, bez ohledu na poněkud nevázaný život v raném věku, se mu podařilo právě díky jeho víře. "Rodina je můj elixír života," rád prohlašuje.
Nyní Gibson produkuje snímek Passion o Ježíšově životě. Námět filmu, který se bude natáčet v Římě a v jižní Itálii, Gibson konzultoval s teology a preláty. Hlavní roli by měl hrát hollywoodský herec Jim Caviezel, který se rovněž hlásí ke katolické víře.
Gibson míní, že nejtěžší bude ztvárnit Kristovo utrpení. Poslední hodiny Ježíšova života před ukřižováním jsou podle něj "dramatem člověka, zmítajícího se mezi svým božským duchem a pozemskými slabostmi".

zdroj: Korzo

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

S každým dnem je vaše pracovní tempo pomalejší. Nadřízený s vámi není na sto procent spokojen. Začínáte sekat chyby, a to úplně zbytečně. Svou práci si lépe rozvrhněte. Pokud vám do cesty…

Nejčtenější články

Doporučujeme