Melanie vraždí na Broadwayi

22. 7. 2003
Melanie vraždí na Broadwayi
Melanie Griffith debutovala na Broadwayi ve slavné muzikálové show Chicago v roli vražedkyně Roxie Hart. Na premiéře 11. července zaplnila celé divadlo Ambassador Theatre. Kdo mohl, ten přišel.

Melanie Griffith se proslavila nejen jako dcera slavné matky, svou nominací na Oscara a manželstvím s nejpřitažlivějším Španělem Hollywoodu Antonio Banderasem, ale především na stříbrném plátně. Tato talentovaná herečka a producentka se na léto přestěhovala do New Yorku, aby zde zazářila v hlavní roli muzikálu Chicago. Následovala tak své manžela, který hraje na West 49th Street.

Griffithová na divadelním scéně hraje poprvé, na filmovém plátně však za sebou má pěknou řádku rolí. Mezi její nejslavnější patří Working Girl, za svůj výkon si vysloužila nominaci na Oscara. Vidět jste ji mohli také v Lolitě, Včera narozeni, RKO 281, Léto v Alabamě a další více než 40 filmech.

Muzikál Chicago zažívá v posledních letech velký návrat na výsluní. V roce 1997 získalo broadwayské zpracování prestižní cenu Tony a v loňském roce vznikla filmová verze s hvězdným obsazením – v hlavních rolích se představili Richard Gere, Renee Zellweger a Catherine Zeta-Jones. Posledně jmenovaná si odnesla zlatou sošku Oscara za Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli. Renee Zellweger byla nominovaná na Nejlepší ženský výkon v hlavní roli, cenu ale nakonec odnesla Nicole Kidman.

Melanie Griffith plánuje hrát na prknech co znamenají svět až do 28. září 2003. Již nyní má však divadlo o vysokou návštěvnost postaráno. Velké hvězdy přitahují velkou pozornost. Griffithové se dostalo v těchto dnech také pocty od nedávno zesnulé Katherine Hepburn, která ji prohlásila za jednu z nejlepších hereček současnosti.

Melanie Griffith se narodila 9. srpna 1957 v New Yorku. Její matka Tippi Hedren se proslavila v titulní roli klasického hororu Alfreda Hitchocka Ptáci. Melanie se před kamerou poprvé objevila ve snímku Smith! ve 12ti letech, poté následovala velká řada větších či menších rolí. Zlom v kariéře pro ni znamenal film Working Girl, kde zazářila po boku Sigourney Weaver a Harrisona Forda. V současné žije s Antonio Banderasem, se kterým má dceru Stellu. Vychovává ještě 2 děti z předchozích manželství (vdaná byla celkem 4krát, dvakrát s Donem Johnsonem).

autor: Simona.cz foto: Stephanie Pfriender Stylander, archiv

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V polovině měsíce se cítíte přímo báječně a nehodláte o svou pohodičku přijít. Seznamujete se jako na běžícím pásu a opačné pohlaví k vám chová příjemnou náklonnost. Na trvalý svazek…

Nejčtenější články

Doporučujeme