Měly by raději mlčet? Ženy v těchto znameních jsou drzé až běda | Foto: iStock

Foto: iStock

Měly by raději mlčet? Ženy v těchto znameních jsou drzé až běda

Máte ve svém okolí někoho, kdo má prořízlou pusu až běda? Neomalenost některých jedinců nemusí být ostatním úplně příjemná. Může za to jejich znamení zvěrokruhu? Tohle jsou ta nejdrzejší znamení podle žebříčku sestaveného astrology.

Beran (21. března až 20. dubna)

První místo v žebříčku největších drzounů jednoznačně obsadil Beran. Lidé, kteří se narodili v tomto znamení, neváhají říkat ostatním, co si myslí. A pěkně od plic. Právem jsou Berani označováni jako ohnivé znamení. Jsou energičtí a zároveň umí jít hlavou rovnou proti zdi. Pomyslné beraní rohy zrozenci Berana užívají častěji, než je zdrávo.

Jejich vládcem je válečná planeta Mars, která Berany žene do častých, někdy dokonce i zbytečných přímých konfrontací. Ženy v tomto znamení si tedy neberou žádné servítky. Bývají necitlivé a neempatické. Soucit od nich nečekejte. Může se stát, že ve chvíli, kdy je čímkoliv naštvete, počastují vás ošklivými urážkami. Ani trochu se přitom nezastydí.

Jaká je obecná charakteristika znamení Lva? Podívejte se na video:

Pokračování 2 / 6

Kozoroh (22. prosince až 20. ledna)

Hned za Berany se v žebříčku hrubých znamení umístili Kozorozi. Ti jsou sice jakožto zemské znamení praktičtí, cílevědomí a sebekritičtí, ani svým známým se ale nebojí od plných plic říct, co si o nich myslí. Mají sklony k přísné kritice, a cokoliv se jim nelíbí, dají bez okolků hned najevo. Při hodnocení druhých dávají Kozorozi stranou jakékoliv emoce, jednají přímo, až neomaleně.

Rozhodují se na základě faktů a jejich přízemnost jim moc nedovoluje používat své pocity k jednání s druhými. Nejhorší je, že si své chování často neuvědomují. Druhým řeknou jen to, co se jim nelíbí, ale už neradí, jak by to měli napravit. Očekávají, že si to ostatní sami domyslí. Díky svému workoholismu a bystrosti mívají v práci vysoké postavení. Takže pokud se vaší šéfce nebo šéfovi ve znamení Kozoroha něco nelíbí a vy to nenapravíte, nejspíš vám jenom ukáže, kde jsou dveře. Přijde vám to nezdvořilé? Pro Kozoroha jde o běžnou praxi.

Pokračování 3 / 6

Panna (23. srpna až 23. září)

Domníváte se, že jsou ženy narozené ve znamení Panny stydlivé? Ba naopak. Kvůli schopnostem vše důkladně analyzovat kritizují každého, koho potkají. Panny rozdávají nevyžádané rady všude okolo. Mají pocit, že pro neustálé přemýšlení mají ve všem jasno. Jiný názor neberou v potaz, takže se kvůli domnělé pravdě neváhají dohadovat s ostatními.

Zrozenkyně v Panně věří, že úplná upřímnost a přímé jednání jsou nejlepším způsobem, jak jednat s okolím. Moudra sice sypou z rukávu, většinou však v dobré víře a snaze pomáhat. Ne vždycky je to vhodné, což si neuvědomují. Když jim to naznačíte, je šance, že se pokusí udržet svou přirozenou oprsklost víc na uzdě.

Pokračování 4 / 6

Lev (23. července až 22. srpna)

Lvice jsou sebevědomé až namyšlené, nechybí jim ani dávka sebestřednosti. Vyjmenované vlastnosti v kombinaci se sobeckostí jsou pro jejich společenskou vizitku nejčastějším kamenem úrazu. Lvi se nebojí na rovinu říct, co si myslí. S ostatními nezřídka kdy manipulují, aby dosáhli svého. Kdo nevyhoví lvím požadavkům nebo si s nimi dovolí nesouhlasit, je obdařen sarkasmem a kousavou poznámkou.

Lvi neberou moc ohledů ani na pocity druhých. Jdou si tvrdě za svým. Nedělají to ale schválně, drzé chování Lvů je většinou nečekané i pro ně samotné. Obvykle se o něj nesnaží, ale patří mezi jejich spontánní reakce. Možné negativní důsledky vlastního otrlého chování obvykle ani nedomýšlejí.

Pokračování 5 / 6

Štír (24. října až 22. listopadu)

Štíři jsou v mnoha věcech, které dělají, intenzivní. A to platí také pro jejich rozhovory s druhými. Jsou mistry ironie a sarkasmu a využívají svůj imaginární bodec k tomu, aby ranili city okolí. Na rozdíl od dalších znamení se liší v tom, že drzost a hrubost občas záměrně využívají k tomu, aby dosáhli svých plánů a cílů.

Stejně jako jejich zvířecí protějšek umí nečekaně zaútočit. Je sice pravda, že tajemní a choleričtí jedinci ve Štíru v určitých situacích používají svou neomalenost jako strategii, záleží však na okolnostech. Ženy ve znamení Štíra mohou být hrubé i jenom takzvaně ze zvyku.

Pokračování 6 / 6

Vodnář (21. ledna až 20. února)

Vodnáři jsou sečtělí a inovativní jedinci. I když jsou to známí lidumilové, přece jen si neodpustí poučky a opravy lidí v dosahu. Pro svou vzdělanost dokážou být nevyzpytatelní i vzpurní. Mají odpor ke společenským konvencím a pravidla etikety obvykle neuznávají. Občas si proto Vodnářky zavaří jízlivými poznámkami a prostořekostí.

Kvůli životnímu nadhledu hledí často pouze vpřed do vzdálenější budoucnosti, ale už se nedívají napravo ani nalevo. Nevadí jim přibouchnout někomu dveře přímo před nosem. Během zahloubání si Vodnáři nejspíš ani nevšimnou, že za nimi někdo prochází. Kromě toho není Vodnářům cizí skákat druhým do řeči. Když mají zrovna poutavý nápad nebo si myslí, že ví něco lépe, nejsou k zastavení a musí vás poučit, což se stává hojně. I přes drsný až neurvalý první dojem se však mohou zrozenci Vodnářů polepšit, když je na neslušné chování upozorníte.

Doporučujeme

Články odjinud