Méně kalorií dokáže podstatně prodloužit život

3. 9. 2002
Méně kalorií dokáže podstatně prodloužit život
Pokud stále tápete nad tím, jak se dožít co nejvyššího věku, pak vězte, že vám k tomu zřejmě postačí pouze zredukovat množství kalorií ve vašem každodenním jídelníčku.

Méně kalorií dokáže podstatně prodloužit život

Klepněte pro větší obrázek Pokud stále tápete nad tím, jak se dožít co nejvyššího věku, pak vězte, že vám k tomu zřejmě postačí pouze zredukovat množství kalorií ve vašem každodenním jídelníčku. Podle vědců totiž právě nižší konzumace kalorií může člověku značně prodloužit život. �Testy jsme sice prozatím prováděli pouze na zvířatech, dá se ale předpokládat, že u člověka povede snížení konzumace kalorických jídel ke stejnému efektu,� uvedl George Roth z Mezinárodního institutu pro dlouhověkost.

Podle Rotha ale není prozatím jasné, o jakou dobu je menší přísun kalorií schopen lidský život prodloužit. Každopádně to prý stojí zato � určitě jde o léta. �Osmdesáti let by se měl bez problémů dožít každý, kdo zavčasu sníží konzumaci vysoce kalorických jídel a bude se pohybovat v nižších teplotách, tedy vyvaruje se častého přehřátí organismu,� popisuje výzkum doktor Roth.

�Rozhodně netvrdíme, že jsme našli lék na dlouhověkost. Navíc jsme teprve na začátku cesty, která bude velmi dlouhá a jejíž konec je hodně daleko,� dodávají ke své práci vědci. (Plus)

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

O vašem štěstí ve vztazích nelze pochybovat a vy si to patřičné užíváte. Na víkend si naplánujte zábavu, protože by byla škoda sedět doma. Rozhodně získáte i zajímavou obchodní nabídku či…

Nejčtenější články

Doporučujeme