Angelina Jolie

Angelina Jolie

Gillian Anderson
Jane Seymour
Kim Cattrall
Susan Sarandon
6
Fotogalerie

Menopauza a celebrity: Hvězdy se svěřily, jak s nimi cloumají hormony!

Menopauza s sebou nese spoustu nepříjemností. Návaly, noční pocení, potíže se spaním, nezájem o sex nebo dokonce deprese. Nejste v tom ale samy, menopauzu prožívají i slavné herečky! A některé z nich nahlas vyprávějí o svých pocitech, které v menopauze zažívají. Které to jsou a jak vnímají tenhle životní předěl?

Angelina Jolie (41)

Když jí bylo necelých čtyřicet let, nechala si odstranit oba prsy a následně i vaječníky, aby minimalizovala riziko vzniku rakoviny. Kvůli tomu se dostala do předčasné menopauzy. V rozhovoru pro Daily Telegraph prohlásila, že se cítí starší a vyspělejší a že by už nikdy nechtěla být znova mladá. „Jsem v menopauze a jsem za to ráda! Svou menopauzu skutečně miluju!“ Svým prohlášením tak zbořila mýty, že jediné, na co se ženy můžou v přechodu těšit, je nervozita a podrážděnost. Někteří její prohlášení považují za symbolický průlom srovnatelný s Demi Moore, která se nechala fotit nahá v sedmém měsíci těhotenství v roce 1991. Jestli se ovšem Angelina cítí i nadále fajn, to jisté není.

Pokračování 2 / 6

Gillian Anderson (49)

Slavná herečka, kterou proslavila role v sci-fi seriálu Akta X, se už v pětačtyřiceti začala potýkat s menopauzálními příznaky. I ona se veřejně přihlásila k ženám, které o přechodu otevřeně mluví. „Menopauzu bychom měly přijmout jako fakt a uctívat ji. Když jsem začala mít první potíže, ptala jsem se, co se to děje? Kamarádky mi řekly, že za to asi můžou hormony. A když jsem se dozvěděla, že jde o premenopauzu, měla jsem pocit, že se můj život rozpadá. Do té doby jsem byla zvyklá dělat spoustu věcí, a najednou jsem měla pocit, že nezvládnu nic. Byla jsem tím naprosto ohromená.“

Pokračování 3 / 6

Jane Seymour (66)

Britská herečka, kterou proslavila role Bond girl Solitaire v bondovce Žít a nechat zemřít, byla velmi populární zejména v 90. letech minulého století. Vždycky patřila k ženám, které si hlídají zdravý životní styl, cvičila jógu a dodržovala disciplinovaně svůj jídelníček. I ji však něco zaskočilo, a to menopauza. Přišla k ní ještě před padesátkou a jak sama prohlásila, našla v ní impozantního nepřítele, se kterým se rozhodla bojovat.

Po dohodě s lékařem začala užívat hormonální substituční léčbu, kterou ale považovala za kontroverzní. Proto ji po sedmi letech vyměnila za přírodní fytoestrogeny. Jenže tělu to nestačilo a znova přišly návaly a změny nálad. Jane se tedy vrátila k HSL a nelituje. „Každá žena potřebuje najít vlastní způsob, jak bude zvládat příznaky menopauzy,“ říká herečka.

Pokračování 4 / 6

Kim Cattrall (61 let)

Živočišná a sexy Samantha Jones z kultovního seriálu Sex ve městě zvládala menopauzu doslova ukázkově. V seriálu se Samantha vyzbrojila vitamíny, minerály a přírodními hormony, lepila na sebe melatoninové a estrogenové náplasti a natírala se progesteronovým krémem, ovšem ani v reálném životě nevnímala herečka menopauzu jako problém. Ženám radila, aby z ní nedělaly zbytečně velkého strašáka. „V jedné chvíli jste v pohodě, a za chvíli vřete jako voda v hrnci. No a co, tyhle změny jsou součástí lidského bytí. Stačí se jen naučit je tolerovat,“ říká energická herečka. A snad jí to i budeme věřit.

Pokračování 5 / 6

Susan Sarandon (70 let)

Už jí je sice sedmdesát, ale i ona má svoje zkušenosti s menopauzou, o které se před lety nestyděla mluvit. Na rozdíl od své herecké kolegyně Kim Cattrall, která šla na menopauzu s nabitým arzenálem všech možných hormonálních pomocníků, Susan Sarandon stojí úplně jinde a věří ve stárnutí s půvabem. Menopauza u ní přišla v 54 letech, a tak nějak bezděčně, nepoužívala žádné krémy ani nechodila na chirurgické zákroky. Cvičila, jedla zdravě a snažila se vyvarovat stresu. Těmito způsoby prošla menopauzou a nelituje.

Pokračování 6 / 6

Whoopi Goldberg (61 let)

Vynikající komička se o menopauze nebála mluvit, i když to prý pro ni byl šok. Svým způsobem je prý ženský přechod osvobozující a nádherný, ale má i svou odvrácenou tvář. Pokud jde o pohlavní život, Whoopi byla ve svých vyjádřeních velmi upřímná a otevřená. „Můj sexuální apetit se změnil. Během jedné minuty jsem volala: Ó, ano, jsem nedočkavá, a hned na to jsem říkala: Ó, bože, běž ode mě pryč!“ přiznala oscarová herečka. Emoce byly jako na horské dráze a Whoopi od sebe podobně odháněla i blízké přátele, aby se jim vzápětí za svoje chování omlouvala.

 

Doporučujeme

Články odjinud