Menopauza a deprese: Jak s ní zatočit a cítit se líp?

9. 12. 2017
Menopauza a deprese: Jak s ní zatočit a cítit se líp?
S menopauzou jdou ruku v ruce nejen fyzické, ale i emocionální změny. To všechno může vést až k úzkostem nebo dokonce depresím. Citlivější ženy, které mívaly už předtím potíže s občasnými splíny, pak mohou natvrdo zažít, jaké to je mít „depku“. Dají se tyhle stavy vůbec zvládnout? A hlavně – jak?

Co všechno způsobuje menopauza?

Nemusíte se cítit provinile, pokud prožíváte stavy, kdy se vám do ničeho nechce, jste apatická, úzkostná, plačtivá, nebaví vás nic, natož abyste vyrazila s kamarádkami někam na víno. V menopauze dochází k hormonálním změnám, které mohou vyvolat zvýšený stres a taky depresi. Jistě, depresi nespustí menopauza, ale pokud inklinujete k psychickým potížím, pak se nemůžete divit, co s vámi rozhozené hormony po padesátce udělají.

K tomu si přidejte starosti se stárnutím, ztrátu blízkých příbuzných či odchod dětí z domu. Ano, syndrom prázdného hnízda může spustit depresi!

Témata článku:   

Komentáře Zobrazit celou diskuzi

Přečtěte si také

Horoskopy

S šéfem si vjedete do vlasů, ale nepůjde o nic hrozného. Tak to máte poslední dobou pořád. Aspoň si uvědomíte, co byste na sobě mohli vylepšit a zdokonalit. Se svými profesními výkony…

Nejčtenější články

Doporučujeme