Menopauza a inkontinence: Intimní trápení, o kterém je potřeba mluvit!

30. 10. 2017
Menopauza a inkontinence: Intimní trápení, o kterém je potřeba mluvit!
Tak trochu tabu, nebo už ne? Jistě, po spontánním a náročném porodu jsme skoro každá měla problém s nechtěným únikem moči. Stačilo se zasmát nebo kýchnout a bylo to. Pak se ale všechno upravilo a zdálo se, že je klid. Jenže není. Jakmile překročíte padesátku a blíží se menopauza nebo už v ní dokonce jste, může inkontinence opět udeřit. A mnohem důrazněji! Dá se s tím vůbec něco dělat?

Příznaky nechtěného úniku moči

Ještě, než začnete panikařit, odpovězte si na několik otázek. Třeba to není tak žhavé, jak to vypadá. Udělejte si malý testík. Jste připravená? Pokud odpovíte na následující otázky převážně „ano“, pak jste adeptka na inkontinenci a neměla byste otálet vyhledat lékaře. Dochází u vás k úniku moči náhle a bezděčně (například při kašli, smíchu nebo cvičení)? Musíte nosit pravidelně intimku, aby zachytila unikající moč? Vyhýbáte se činnostem, kde by mohlo dojít k nehodě? Výlety a procházky plánujete podle toho, zda je tam WC? No, jaký je výsledek?

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Hvězdy vám přejí skvělou náladu a hodně energie. Jen si dávejte pozor na svou činorodost a vynalézavost, některé členy rodiny může zaskočit. Ne všichni mají tolik vitality a chtějí s vámi…