Menopauza bez hormonů

21. 5. 2001
Menopauza bez hormonů
Mezi 45. a 50. rokem vstupují ženy do období menopauzy (poslední menstruace), jež tvoří významný mezník v období klimakteria. Tento mezník však v žádném případě neznamená konec aktivního života, konec mládí. Naopak, je to přirozené období, kdy je třeba žít aktivněji a nenechat se ovládnout nepříjemnými příznaky v podobě návalů horka, nervozity, únavy, aj.

Menopauza bez hormonů

Mezi 45. a 50. rokem vstupují ženy do období menopauzy (poslední menstruace), jež tvoří významný mezník v období klimakteria. Tento mezník však v žádném případě neznamená konec aktivního života, konec mládí. Naopak, je to přirozené období, kdy je třeba žít aktivněji a nenechat se ovládnout nepříjemnými příznaky v podobě návalů horka, nervozity, únavy, aj. Dnešní žena prožije jednu třetinu života v období po menopauze. Záleží jenom na ní, jak ji prožije.

Společnost Boehringer Ingelheim uvedla v letošním roce na český trh první nehormonální lék na příznaky menopauzy pod názvem Menofem. Má statut volně prodejného léčiva, což znamená, že je k dostání v lékárně bez lékařského předpisu.

Menofem je čistě přírodní produkt, jehož aktivní složkou je koncentrovaný výtažek z oddenku ploštičníku (Cimicifuga racemosa). Bezpečnost a účinnost této rostliny byla potvrzena velkým množstvím klinických studií, zkoumajících např. zlepšení psychovegetativních parametrů, bezpečnost při dlouhodobém podávání, pozitivní vliv na ženské pohlavní orgány, zmírnění emocionálních poruch, snížení výskytu návalů horka, pocení, zlepšení psychického stavu pacientky, odstranění poruch spánku.
Vzhledem k tomu, že jde o přírodní nehormonální přípravek, lze jej podávat kterékoli ženě v klimakteriu, na rozdíl od hormonální substituční léčby (HRT), která nesmí být podávána ženám s vysokým krevním tlakem, hlubokou žilní trombózou nebo křečovými žilami. Přípravek mohou užívat pacientky, které z jakéhokoli důvodu hormonální léčbu odmítají.

Menofem je bezpečný a spolehlivý lék, vhodný k dlouhodobému podávání. Až do současnosti nebyly zjištěny závažné vedlejší účinky. Vzhledem k tomu, že jde o přírodní léčbu, dochází k obnovení tělesné hormonální rovnováhy přirozenou cestou. Klinické studie prokazují, že plný účinek léku se dostaví po čtvrtém týdnu užívání. To ale neznamená, že nezačal působit dříve, než tato doba uplyne. Menofem začíná obnovovat rovnováhu už po první dávce. Přestože jde o přírodní přípravek bez nežádoucích účinků, doporučuje se po šesti měsících užívání preventivní gynekologická prohlídka.

Zdroj: GCI Praha

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Moc rádi jste ve středu dění, což vás pracovně evokuje k lepším výkonům. Stále přicházíte na nové inovativní věci a běžné úkony plníte jako mávnutím kouzelného proutku. Na domácí půdě se…

Nejčtenější články

Doporučujeme