Menopauza: Které potraviny nejlépe zmírní návaly horka i řídnutí kostí?

27. 5. 2019
Menopauza: Které potraviny nejlépe zmírní návaly horka i řídnutí kostí?
Přestože je menopauza přirozeným přechodem v životě ženy, symptomy, které ji provázejí, mohou spoustu žen doslova vyřadit z normálního života. Nemusí to tak ale být. Právě strava je jednou z věcí, která může nepříjemné příznaky menopauzy zmírnit nebo zcela zlikvidovat. Na co byste si měla dávat pozor ve svém jídelníčku?

Co se děje během menopauzy?

Jakmile se žena dostává do přechodu, začne klesat produkce hormonu estrogenu, což narušuje normální cyklické procesy. Klesající hladina estrogenu negativně ovlivňuje také metabolismus, což může vést ke zvýšení tělesné hmotnosti. Tyhle změny mohou dále ovlivnit hladinu cholesterolu i to, jak vaše tělo spaluje sacharidy. Změny v hladině hormonů mohou vést také k poklesu hustoty kostí, což zvyšuje riziko zlomenin. S tím vším včetně dalších nepříznivých projevů, jako jsou návaly či nespavost, pomohou změny ve stravě a některé potraviny.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

V rodině panuje spíše napětí. Tato atmosféra trvá už delší dobu, což vás ubíjí. Dejte si už do pořádku vztahy rodičů s dětmi. Velký pozor si dejte na nabídky, které vás mohou oškubat jako…

Nejčtenější články

Doporučujeme