Menopauza: Které potraviny nejlépe zmírní návaly horka i řídnutí kostí?

27. 5. 2019
Menopauza: Které potraviny nejlépe zmírní návaly horka i řídnutí kostí?
Přestože je menopauza přirozeným přechodem v životě ženy, symptomy, které ji provázejí, mohou spoustu žen doslova vyřadit z normálního života. Nemusí to tak ale být. Právě strava je jednou z věcí, která může nepříjemné příznaky menopauzy zmírnit nebo zcela zlikvidovat. Na co byste si měla dávat pozor ve svém jídelníčku?

Co se děje během menopauzy?

Jakmile se žena dostává do přechodu, začne klesat produkce hormonu estrogenu, což narušuje normální cyklické procesy. Klesající hladina estrogenu negativně ovlivňuje také metabolismus, což může vést ke zvýšení tělesné hmotnosti. Tyhle změny mohou dále ovlivnit hladinu cholesterolu i to, jak vaše tělo spaluje sacharidy. Změny v hladině hormonů mohou vést také k poklesu hustoty kostí, což zvyšuje riziko zlomenin. S tím vším včetně dalších nepříznivých projevů, jako jsou návaly či nespavost, pomohou změny ve stravě a některé potraviny.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Dny volna jsou dávno v nenávratnu, ale již brzy vás čeká další víkend. V práci to nestojí za nic, ale nepodléhejte depresi. Vaše schopnosti a komunikace s kolegy jsou výborné. Jediný…