Menopauza může ovlivnit chuť na sex. Jak předejít ztrátě libida v přechodu?

14. 5. 2020
Menopauza může ovlivnit chuť na sex. Jak předejít ztrátě libida v přechodu?
Úbytek hormonů, zdravotní obtíže i výkyvy nálad. To jsou příčiny, proč ženy v menopauze už po sexu tolik netouží. Není ale škoda vzdát se ho tak brzy? Jak tedy se ztrátou chuti bojovat?

Kde chybí vlhkost, přichází bolest

Ženy v menopauze si často stěžují, že se jejich sexuální chutě a touhy mění. Často přichází o libido, a když už k sexu přece jen svolí, nakonec si jej neužijí. Snížená hladina hormonů, zejména estrogenu a testosteronu, způsobuje mnoho fyzických i psychických problémů.

Asi největším z nich je objevující se vaginální suchost. Nižší hladiny estrogenu vedou k poklesu krevního zásobení vagíny, což může negativně ovlivnit lubrikaci vagíny. To může způsobit ztenčení vaginální stěny, známé též jako vaginální atrofie. Vaginální suchost a atrofie pak mohou za bolestivý sex. Zjednodušeně řečeno, kde není přirozené zvlhčení, je přílišné tření a bolest.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Momentálně se musíte v práci do všeho nutit a nic vám není po chuti. Milé Váhy, obrňte se trpělivostí a optimismem. Když se budete snažit, stanou se výsledky uspokojivými a vy budete mít…

Nejčtenější články

Doporučujeme