Menopauza ohrožuje vaše srdce. Jak se chránit?

8. 7. 2019
Menopauza ohrožuje vaše srdce. Jak se chránit?
Menopauza přináší ženám spoustu nejrůznějších komplikací. Pokud jde o zdraví srdce, pak zde velkou roli hrají ženské pohlavní hormony. Pokles tvorby estrogenů mimo jiné zvyšuje riziko srdečních onemocnění a především infarktu. Co tedy vaše srdce v tomto období potřebuje? A na co byste měla brát zřetel?

Estrogeny a srdeční onemocnění

Hlavní ženský hormon je právě estrogen a je pro ženy velmi důležitý. Má totiž pozitivní vliv na krevní tlak a cholesterol, které se podílejí na vzniku srdečních onemocnění. Pokud je hladina cholesterolu vysoká a pokud máte vysoký krevní tlak, hrozí vám riziko infarktu. Dokud se v těle ale tvoří dostatek estrogenu, jste chráněná. „Estrogen chrání srdce. Důvodem, proč začnou mít ženy problém se srdcem zhruba o deset let později než muži, je právě existence estrogenu,“ říká Leslie Cho, ředitel Cleveland Clinic´s Woman´s Cardiovascular Center. Je tedy jasné, že nástup menopauzy může zvýšit riziko srdečních onemocnění.

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na své povinnosti přestáváte stačit, což je špatně. Je nutné vymyslet nějaký kompromis. Ať už se na to podíváte z jakéhokoliv úhlu, jste přepracovaní. Buď si vezměte dovolenou, nebo…

Nejčtenější články

Doporučujeme