Met Gala 2023: Kočičí žena, Jared Leto jako plyšák i těhotná Rihanna

2. 5. 2023
Jako již každý rok i letos patřilo první květnové pondělí v New Yorku jedné z nejsledovanějších společenských událostí roku – plesu Met Gala. Na červeném koberci se opět předháněly slavné osobnosti v tom, kdo se ukáže v originálnějším kostýmu. Kdo šokoval a komu se letos skládala pocta?

Tématem loňského Met Gala bylo Gilded Glamour And White Tie, což se dá volně přeložit jako zlatý půvab a formální večerní oblek. Hvězdou červeného koberce se bezesporu stala herečka Blake Lively známá ze seriálu Gossip Girl v úchvatné róbě s vlečkou z dílny Atelieru Versace, kterou vzdala hold hned několika ikonám New Yorku. Variaci na Labutí jezero předvedla ve svém bílém opeřeném outfitu manželka Justina Biebera Hailey, v šatech podobného stylu se objevila i herečka Emma Stone, peříčka zdobila také královský vzhled šatů Chanel Anny Wintour, šéfredaktorky americké verze časopisu Vogue, který tuto akci každoročně pořádá.

Co jste možná nevěděla o Karlu Lagerfeldovi? Podívejte se na video:

Letošní Met Gala bylo zároveň zahájením výstavy Karl Lagerfeld: A Line of Beauty, tudíž bylo jasné, že pocta se bude skládat již zesnulému návrháři, a stejně tak se i modely hostů ponesou v jeho stylu. Karl Lagerfeld se do historie módy zapsal především coby návrhář pro značku Chanel, nesmazatelnou stopu ale zanechal i u značek Fendi, Chloé či Balmain. Návrhář byl známý tím, že si hledal múzy mezi slavnými ženami, a právě ty nesměly na Met Gala chybět.

Na červeném koberci se tak objevily například modelky Kate Moss, Giselle Bündchen, Cara Delevingne nebo Gigi Hadid, vedle nich zazářily i herečky Kristen Stewart či Margot Robbie. Pozornost na sebe jako již každý rok strhl herec a zpěvák Jared Leto, převlečený za obří plyšovou kočku, a zpěvačka Doja Cat, převtělená do kočičí ženy. Oba tak připomněli Lagerfeldovu milovanou kočku Choupette.

Během slavnostního večera se stavěly na odiv slavné Vintre Chanel modely, inspirací byl slavným i život samotného Lagerfelda nebo jeho obliba černobílé kombinace, ve které se nesla většina outfitů. Výjimku pak tvořily některé známé tváře, které v černobílé záplavě doslova zářily, jako například Salma Hayek či Kylie Jenner v rudé róbě nebo Naomi Campbell v růžovém modelu se stříbrnými aplikacemi.

Výběr nejzajímavějších modelů na Met Gala najdete v naší galerii!

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Katalog zboží na Dámě Další zajímavé věci

Horoskopy

Když tento měsíc zrekapitulujete, budete zaskočeny. Vlastně nechápete, proč se vám ještě nedávno nedařilo a kolegové s vámi nechtěly spolupracovat. Naštěstí se vše vrátilo do zajetých…