Mexický vrchní soud rozhodl: Manželství gayů a lesbiček jsou ústavní

6. 8. 2010
Mexický vrchní soud rozhodl: Manželství gayů a lesbiček jsou ústavní
V hlavním městě mexické federace mohou homosexuální páry vstupovat do manželství jako heterosexuální už šest měsíců a Mexico City jim garantuje také právo na adopci.

Ovšem to se nelíbilo některým jiným státům Mexika, které zákon napadly jako ohrožení tradiční rodiny. Mexický federální vrchní soud ale tento týden rozhodl, že manželství homosexuálů a jejich rovná práva vedle heterosexuálů jsou ústavní a musejí být státem chráněna.

Zatím není jasné, jaký vliv toto rozhodnutí bude mít na ostatní mexické státy a k ústavnosti zákona z Mexico City se soudcové ještě budou vyjadřovat příští týden. Gayové a lesbičky se však v hlavním městě federace mohou brát dál.

„Jsme velmi šťastní,“ uvedla právnička z Mexico City Leticia Bonifaz, která za zákon bojovala.

Odpůrci zákona se oháněli „ochranou rodiny“, ale soudcové jim vzkázali, že sice mexická konstituce obsahuje pojem o „ochraně rodiny“, ale že nijak nedefinuje, co to rodina je.

V Mexico City oddávají homosexuální páry od 4. března letošního roku. Zákon už využily stovky párů.

Zákon umožňující homosexuálům vstupovat do manželství se stejnými právy, jaké mají heterosexuálové včetně nároku na adopci, schválili letos v létě také v Argentině.

ČTĚTE TAKÉ:
Vilhelmová si po premiéře Kajínka pobrečela


STAŇTE SE FANOUŠKEM DAMA.CZ NA FACEBOOKU

Témata článku:   

Komentáře

Přečtěte si také

Horoskopy

Na Zelený čtvrtek se nedívejte na věci výhradně negativně, všechno si pak zkomplikujete. Urovnejte veškeré šarvátky a nevytvářejte dusnou atmosféru. Uvidíte, že v pohodovém prostředí se…

Nejčtenější články

Doporučujeme